מהי תזונה נכונה לכלב

בטוח שמעתם על מגוון רחב של דיאטות של בני אדם, דיאטה ללא פחמימות, דיאטת צום, דיאטת 17 הימים ועוד רבות ומגוונות.

אך כמו שהתזונה אצל בני אדם, יש אנשים שמאמינים במגוון רחב של דעות איך הכלב שלכם אמור לאכול.

אך מה נכון או לא נכון? מה מיתוס? ומה היא התזונה הנכונה ביותר עבור הכלב שלכם?

 

שוק המזון

האמת היא פשוטה – שוק המזון הוא שוק שעובר הרבה שינויים. כמו שאצל בני אדם, כל מה שקשור לתחום המזון עובר שינויים רבים, כך גם תחום המזון אצל הכלבים נחשב לתחום מורכב שעבר הרבה שינויים בשנים האחרונות. בזמן האחרון נעשה שינוי תפיסתי חשוב מאוד בנוגע לתזונה של בעל החיים שלנו ואצל כלבים בפרט.

השינוי מגיע מתוך הבנה שהדרך הטובה ביותר לספק להם תוחלת גבוהה יותר היא בעזרת בריאות מקסימלית שנוכל להעניק להם. בריאות מתחילה קודם כל במזון שהם אוכלים ובאופן בו הם צורכים אותו.

 

בחרו במזון איכותי

אם אתם הולכים לקנות את המזון בעצמכם, וגם אם אתם מזמינים אונליין, חשוב לדעת ולקרוא את רשימת המרכיבים של המזון של בעלי החיים שלנו. תעדיפו מזון שהוא בעלי מרכבי חלבון גבוהה ובעל ירקות. אחד מהמזונות המומלצים ביותר הוא מזון של פרו נייטיב המשתמש במרכיבים הללו, ועושה שימוש במוצרים טבעיים.

בשילוב לשמור על המשקל שלהם, חשוב לשלב כמה שיותר חלבון וירקות ופחות קמחים ותחליפי מזון. מומלץ להעדיף מזון שהוא היפו אלרגני שעשוי למנוע בעיות בעתיד וגם עובד בתקנים בין לאומיים.

 

שמרו על עקביות

אחרי שבחרתם את המזון הטוב ביותר עבור הכלב שלכם, בין אם מדובר על גור או כלב בוגר, חשוב לשמור על עקביות. דאגו לכך שהמזון שבחרתם עבורם יהיה מרכז התזונה של הכלב ולא יהווה רק כתוספת לצד של פינוקים אחרים, ולא מומלץ להחליף מזון, אם אתם לא באמת צריכים.

אם אתם מרשים לעצמך להנות מנשנושים בין האחרות, לא אומר שהכלב שלכם צריך לאמץ את אותו ההרגל. ואולי עייני הכלבלב שלו לא ירמזו לכך, אך בסופו של דבר הוא יודה לכם את תחסכו ממנו את שאריות האוכל שלכם. כמובן שהוא יהיה מאוד שמח לקבל שאריות של עוף או חתיכת בשר, או אפילו תפוח אדמה, אך מעבר לנשנושי הכלבים שלו והאוכל שלו, לא מומלץ להביא להם אוכל של בני אדם בנוסף לאוכל שלהם בכמויות גדולות.

 

לסיכום

הכלב שלנו אוכל בסופו של דבר מה שאנחנו ניתן לו לאכול. בין אם מדובר על אוכל בריא או אוכל לא בריא. חשוב להקפיד על אוכל שיתן לו את הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר, וכמה שיותר למנוע מהם נשנושים שקשורים לאוכל שלנו בתוספת למזון שלהם. קשה להיכנע לפרצוף המתוק והמתחנן שלהם, אך חשוב לזכור שזה למען בריאותם התקינה.

 

 

בטן שטוחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram