מדוע משתלם להשקיע באריזונה?

אריזונה היא אחת המדינות היפות ביותר בארצות הברית.

המדינה מכילה שטח מיוער בגודל שמעל רבע משטחה, כאשר השאר מכוסה במדבריות בראשיתיים, עם שפע של טבע ונופים.

השקעות באריזונה כוללות פעמים רבות השקעות בנדל"ן המקומי.

היום, עקב צניחת המחירים לאחר המשבר הכלכלי האחרון, התשואה על נכסים באזור יכולה להיות גבוהה מאוד, וניתן להחזיר את ההשקעה תוך זמן קצר.

 

אתרי תיירות עוצרי נשימה

השקעות נדל"ן באריזונה יכולות לכלול השקעה בנכסים ובדירות ברחבי המדינה, או השקעות בתשתיות ובשטחים מסחריים. אחד מהענפים הבולטים ביותר באריזונה, אשר מושך אל המדינה תיירים מכל רחבי ארצות הברית, הוא ענף התיירות.

הנוף המדברי והשטחים העצומים מלאים בשמורות טבע אשר מפורסמות בכל העולם, כאשר המפורסם שבהם הוא בלי ספק הגראנד קניון. כאשר בוחנים הזדמנויות להשקעות נדל"ן במדינה, חשוב מאוד לבחון בחיוב את האזורים הסמוכים לפארקים ולשמורות הטבע.

חדרי האירוח והמלונות הקרובים לאתרים אלו, ימצאו כמעט תמיד אנשים שמוכנים לשלם כדי ללון בהם, ולהיות הראשונים להיכנס אל השמורה בבוקר. מאחר וכמות התיירים מכל רחבי העולם המגיעים למדינה רק הולכת וגדלה, הרצון של אנשים לישון קרוב למוקדי העניין צפוי רק להתגבר בשנים הקרובות, עם גדילה העומס באתרי התיירות השונים במדינה.

 

כלכלה יציבה מבוססת על ענפים מסורתיים

אחד מהחששות של ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, הוא שבאופן יחסי לנדל"ן, מדובר בהשקעה אשר עלולה להיות לא יציבה. ערים כמו דטרויט, אשר בעבר היו ערים תוססות ומשכו אין ספור תעשיינים ופועלים, הפכו לאיי חורבות מוזנחים, פשוט בגלל שלא נותרה בהן תעסוקה.

היתרון בהקשר זה של השקעה באריזונה, נובע מכך שהכלכלה של המדינה מבוססת על מספר גדול של ענפים מסורתיים, אשר הסיכוי לכך שהצורך בהם ייעלם בעתיד למעשה כמעט לא קיים. נושא זה הופך את הכלכלה במדינה ליציבה במיוחד.

הענפים העיקריים במדינה כוללים חקלאות, כריית נחושת ומחצבים אחרים, תיירות ועוד. הכלכלה המקומית ככל הנראה לעולם לא תתחרה בשפע ובקדמה של מדינות אחרות בארצות הברית, אך היא בהחלט מספקת יציבות ופרנסה לתושבים, מה שמאפשר להם לשלם דמי שכירות גבוהים על הנכסים בהם הם עושים שימוש.

 

צניחת מחירי הנדל"ן באזור בעקבות המשבר הכלכלי

למרות היציבות היחסית של הכלכלה האזורית, כמו כל מדינות ארצות הברית, גם אריזונה הוכתה קשות במשבר הכלכלי האחרון.

צניחת הבורסות הותירה אזרחים רבים מול קופה שבורה, וקריסת הבנקים השונים הובילה אנשים שחסכו בעמל כל חייהם למצב של עוני חמור. מחירי הנדל”ן באופן טבעי הגיבו בצניחה חופשית, מאחר ולאנשים לא נותר דרך לשלם עליהם.

צניחת מחירים זו מאפשרת השקעה משתלמת ביותר במדינה, וקבלת נכסים אשר ערכם צפוי לעלות עם השנים במחירים מגוחכים לחלוטין. כמובן שככל שעובר הזמן כלכלת המדינה מתאוששת, והמחירים מתקרבים חזרה לערכם המקורי.

 

סגירת עסקת נדל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram