מאגרי מאמרים אקדמיים מומלצים

בין אם אתם סטודנטים לתואר ראשון או תארים מתקדמים, כתיבת עבודה אקדמית נחשבת לאחת המטלות המאתגרות ביותר במהלך הלימודים, מה שמוביל סטודנטים רבים לדחיית המטלה, איחור בהגשתה ופגיעה בציונים. למרבה השמחה, זה לא חייב להיות קשות כפי שנדמה לכם – על מאגרי מאמרים אקדמיים שמעתם? כל המידע ממש כאן.

 

קצת על כתיבת עבודה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית נחשבת בעיניי סטודנטים רבים כאחת המשימות הקשות ביותר בתואר ובין אם מדובר בהיעדר זמן, קושי בהבנת החומר או ביטוי שלו בכתב, או כל סיבה אחרת – הימנעות מהגשת העבודה או דחייתה, יובילו לפגיעה משמעותית בציון שלכם.

תופתעו לשמוע שסטודנטים רבים נעזרים במאגרי מאמרים על מנת למצוא מאמרים רלוונטיים להתבסס עליהם בכתיבת העבודה, כמו גם בקבלת סיוע לכתיבת העבודה (חלקה או כולה) בתשלום. התוצאה – ציונים גבוהים, עמידה בלוח הזמנים האקדמי וזמן פנוי.

מאמרים אקדמיים

מאגרי המאמרים המומלצים ביותר

נכון להיום יש לא מעט מאגרי מאמרים שעומדים לרשות הסטודנטים, בהם תוכלו לחפש באופן חופשי ובמגוון שפות בין מקורות ידע שונים המכילים מידע ביבליוגרפי בתחומים רבים. ריכזנו לפניכם את הפופולריים ביותר:

 

שימוש נכון במאגרי המאמרים

על מנת לאתר מאמרים אקדמיים מתאימים חשוב לחבר ביטוי חיפוש קצר וקולע, אשר מתאים לנושא העבודה שלכם או המאמרים שתרצו להתבסס עליהם. זיכרו כי אומנם מאמרים בעברית יהיו קלים יותר להבנה עבור חלקם, אך באנגלית תיחשפו למידע רב יותר ולכן מומלץ לבצע חיפוש בשתי השפות. בנוסף:

  • נסחו שאלת מחקר ממוקדת
  • שלבו מילים כמו and, not, or על מנת להרחיב או לצמצם את החיפוש
  • השתמשו במרכאות על מנת לכלול ביטויים מדויקים או שיש בהם יותר ממילה אחת

 

איך בוחרים מאמרים מתאימים?

עם קצת מזל תגלו שלל תוצאות רלוונטיות שיכולות לסייע לכם בכתיבת העבודה. זה משמח אבל ישאיר לכם את מלאכת הסינון והבחירה – על איזה מאמרים לעבור (גם אם ברפרוף) ואת מי להכניס בסופו של דבר לעבודה?

סינון – על מנת למקד את התוצאות תוכלו לבצע סינון לפי קריטריונים שונים כמו שנת פרסום המאמר, נושאים לא רצויים ועוד. בנוסף, תוכלו לבצע חיפוש בתוך המקורות הרלוונטיים אחר מילות מפתח נוספות.

מבוא – קיראו את המבוא. תופתעו לגלות שגם מאמרים שנראים על פי הכותרת מתאימים, לעיתים אינם כאלה.

ביבליוגרפיה – מצאתם מאמר מתאים? נפלא! כעת תוכלו להסתכל ברשימת המקורות הביבליוגרפיים שבו, יתכן מאוד והם כוללים מאמרים נוספים שתוכלו להסתמך עליהם.

לסיכום, כתיבת עבודה אקדמית איננה עניין פשוט אך היא לא חייבת להיות מסובכת. מאגרי מאמרים אקדמיים יאפשרו לכם לאסוף ידע רב שיסייע לכם להשלים את המשימה בהצלחה וכל שצריך לעשות הוא להשתמש בהם בתבונה.

מאמרים אקדמיים

אולי יעניין אותך גם

אדם שנבחן בחדר עם בוחנים אחרים
לימודים

כמה זמן מומלץ להתכונן לפסיכמוטרי?

הבחינה הפסיכומטרית בישראל מהווה כלי מפתח המשמש ארגונים להערכת היכולות הקוגניטיביות, תכונות האישיות והכישורים של המועמדים. הבחינה כוללת תשעה פרקים שונים הבוחנים את המועמדים בשלוש

קרא עוד »
הגדרות אקדמיות
לימודים

7 עקרונות חשובים לדיבייט

דיון הוא כלי חיוני בטיפוח חשיבה ביקורתית, תקשורת יעילה וחתירה לאמת. בין אם זה מתרחש במסגרות אקדמיות, בפורומים פוליטיים או בשיחות סתמיות, דיבייט מאפשר לאנשים

קרא עוד »
נושא שכדאי ללמוד היום
לימודים

איזה מקצוע כדאי ללמוד היום?

אם בעבר ילדים נשאלו מה החלום שלהם והיו מחזירים תשובות כמו כבאים, כדורגלנים, מדענים או אסטרונאוטים, היום המצב שונה בתכלית. הדורות האחרונים כבר יודעים שהכיוון

קרא עוד »
עובדים
לימודים

מכללת נאיה – הדרך שלך להצלחה

מי מכם שמעוניינים להתמקצע בתחום ה – DATA  צריכים להכיר מקרוב את מכללת נאיה שנחשבת למכללה הטכנולוגית הטובה והמובילה ביותר בארץ. לאחרונה קראנו עליה לא

קרא עוד »
לימודי ייעוץ זוגי
לימודים

למה ללמוד ייעוץ זוגי

פתגם נפוץ באנגלית אומר: “Happy Wife – Happy Life” (בעברית: אישה מאושרת – חיים מאושרים). הדבר הזה נכון כמובן לא רק בקשר לאם האישה מאושרת,

קרא עוד »