עצמאים – למה כדאי לכם להשקיע בביטוח אחריות מקצועית

להיות עצמאי דורש המון אחריות בשוק העבודה של היום, וזה טומן בחובו המון אחריות.

היתרונות בהיותך מקצועי הם החופש המוחלט בקבלת ההחלטות וחוסר הכפיפות והתלות.

אולם, הדבר מגיע עם סיכונים רבים, וכדי להפחיתם צריך לבצע מספר פעולות. אחת הפעולות החשובות ביותר היא השקעה בביטוח אחריות מקצועית.

אנו נסביר לכם מדוע ההשקעה בביטוח מקצועי חשובה וכיצד היא תסייע לכם.

 

סוגי הביטוח המקצועיים

ביטוח עסקים זה שם כללי, אך בתוכו יש כל מיני דברים שאתם כעצמאיים יכולים לבחור לבטח. נתמקד כעת בשני סוגים מרכזיים ביותר.

 

  1. ביטוח אחריות מקצועית

מנוסים ומיומנים ככל שתהיו, לעיתים תעשו טעויות – הן קטנות והן גדולות. ביטוח אחריות מקצועית תפקידו להגן עליכם מפני התשלום הנזיקי של טעויות אלו. כך, שאם צד ג' תבע אתכם בשל נזק שנגרם לו בגין הפרת חובה מקצועית של רשלנות, ביטוח אחריות מקצועית יכסה תביעה זו.

נדגים בצורה קונקרטית – אם אתם בעלים של חנות, נפלה על הרצפה סחורה של החנות, אדם החליק ושבר את רגלו. במידה וייתבע אתכם הביטוח יכול לכסות את הנזק.

כשבוחרים לבטח בביטוח אחריות מקצועית יש לחשוב: מהו הממשק שלי עם הלקוחות, האם הלקוחות יכולים להינזק? התשובה לשאלה זו תלויה בסוג המקצוע ולא בסוג האדם שאתם. יש לזכור כי לאנשים הטיה קוגניטיבית, כלומר הם חושבים "לי זה לא יקרה", אך בהחלט ייתכן שנזק יכול לקרות ולכן ביטוח של אחריות מקצועית הוא כה חשוב.

 

  1. ביטוח על נזק

ביטוח בגין נזק נועד לתת מענה כשיש נזק אפשרי בדבר כלשהו הקשור לעסק. הוא בדרך כלל כולל ביטוח מנזקי שריפה או מים, ומכסה גם נזקים לתכולה וגם נזקים של המבנה עצמו.

אולם, הרבה עסקים לא יודעים שגם הביטוח התקדם בעת העידן המודרני וכיום ניתן לרכוש ביטוח גם על דברים הקשורים לטכנולוגיה. לדוגמה, ניתן לרכוש כיסוי מורחב מפני הגנת סייבר, ביטוח שיכול להיות מאד שימושי לחברות המשווקות ומוכרות במרחב האינטרנטי.

 

כיצד לבחור באילו סוגי ביטוח לבטח את העסק

באנגלית קיים המשפט Better safe then sorry, ואין נושא שמשפט זה מתאים לו יותר מאשר נושא הביטוחים. נראה כי כדאי לבטח ככל שניתן בעסק. אולם, כמובן שכשיש תקציב מסוים לביטוח, רצוי להתמקד בביטוחים החשובים ביותר לסוג העסק.

נסו לחשוב ולמקד במה העסק שלכם הכי זקוק לביטוח. אם אתם עסק שעובד המון בממשק עם לקוחות, כמובן שביטוח אחריות מקצועית הוא הכרחי. אם אתם עסק במרחב האינטרנט, הצורך בו פוחת וישנה עדיפות על ביטוח סייבר.

במידה ואתם לא בטוחים מהו סוג הביטוח המומלץ לעסק שלכם, כדאי להתייעץ עם אחת מסוכנויות הביטוח שמתמחה בנושא, זאת כדי שתציג לכם את התמונה במלואה.

איש מבוטח

 

אולי יעניין אותך גם

עידן הביטוחים
ביטוחים

עידן הביטוחים בשנת 2021

ענף הביטוח ממשיך להתפתח ולהשתנות, בעיקר בהשפעת העידן הדיגיטלי בו אנו חיים. משבר הקורונה שגרם לריחוק חברתי וסגרים, לא השפיע על רכישת ביטוחים. בעזרת הטכנולוגיה

קרא עוד »