היכן ניתן למצוא ליווי וייצוג מול מס הכנסה?

בשביל הרוב המוחלט של האזרחים העובדים בישראל, מס הכנסה הוא בגדר חובה. למרות שלחלק מהשכירים אין יותר מדי אינטראקציה עם מס הכנסה, שכן המעסיק מחויב בניכוי התשלומים, עצמאים וגם שכירים עם מקורות הכנסה נוספים מוצאים את עצמם בממשק עם מס הכנסה. במאמר הבא נסביר היכן ניתן למצוא ליווי וייצוג מול מס הכנסה.

 

ליווי וייצוג מול מס הכנסה

רשות המיסים היא הגוף מטעם המדינה שאחראי על גביית המיסים השונים. בין היתר, רשות המיסים אחראית גם על מס הכנסה. מס זה נגבה מהאזרחים בגין ההכנסה שלהם מיגיעה אישית, כלומר מעבודה כעצמאים או שכירים למשל, אך גם מהכנסות שאינן מיגיעה אישית, כמו הכנסה כתוצאה מהשכרה של נכס.

במקרים רבים, יש צורך בליווי ובייצוג מול מס הכנסה. ניתן להתנהל מול מס הכנסה באופן עצמאי, אך לאזרח לא תמיד יש ידע כמו של עורך דין מיסים למשל, שיודע כיצד להתנהל מול הרשויות בצורה יעילה יותר.

 

מדוע כדאי לכם להסתייע באיש מקצוע?

רשות המיסים מבצעת את התפקיד שלה – גבייה. לכן, כאשר אתם מתנהלים מול רשות המיסים, המטרה היחידה שלהם תהיה לוודא שהם גבו מכם את המס שהם צריכים. גם אם תימצא טעות בגבייה, דבר שנחשב לדי נפוץ, אל תצפו שרשות המיסים תאיר את עיניכם. איש מקצוע שילווה וייצג אותכם יאפשר לכם להנות מסכומים משמעותיים.

 

עורך דין מס הכנסה

עורך דין שמתמחה בעבודה עם מס הכנסה הוא עורך דין שבקיא בפקודת המס ובכלל, תחום עיסוקו הוא מיסים. באמצעות הידע והמיומנויות שיש לו, יחד עם הניסיון שלו, הוא יוכל לייצג וללוות אתכם ביעילות.

 

מי זקוק לייצוג?

גם אם אתם לא באינטראקציה תמידית עם רשות המיסים, אתם עשויים למצוא את עצמכם זקוקים לייצוג וליווי. שכירים ועצמאים יכולים למצוא את עצמם זקוקים לליווי עקב הכנסות בלתי צפויות, עוול שנגרם להם או שינוי בסטטוס התעסוקתי שלהם.

 

החזר מס

עורך דין מס הכנסה יכול ללוות אתכם ולייצג אתכם מול רשות המיסים, אם אתם זכאים לקבל החזר מס. במקרים בהם המדינה לא מחשבת את המס בצורה נכונה וגובה מס הכנסה גבוה, ניתן לקבל החזרים כספיים משמעותיים.

 

גילוי מרצון

לא דיווחתם למס הכנסה, למרות שהייתם אמורים לעשות זאת? כדי שלא תהיו חשופים לסנקציות שונות, כמו קנס כספי גבוה במיוחד או האשמות פליליות, כדאי לכם לפנות אל עורך דין מיסים. עורך הדין יכול לסייע לכם לפתוח בהליך של גילוי מרצון למס הכנסה, שיאפשר לכם לשלם מבלי להיות חשופים לענישה.

 

הגשת דוחות

גם בפעולות שגרתיות, כמו הגשת דוח שנתי למס הכנסה, עורך דין יכול לסייע לכם ולתת לכם ייצוג. אם צצות בעיות שונות בהגשת הדוח, הייצוג של עורך הדין יכול לסייע לכם לעמוד בחובה החוקית שלכם ללא תקלות.

עורך דין מיסים

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »
דולרים
פיננסים

המדריך המלא לקרנות פנסיה

בעולם אידאלי, כולנו היינו לומדים כמה שנים, מתחילים לעבוד ואחרי 40 שנה פחות או יותר יוצאים לגמלאות. את המשכורת שקיבלנו באותן 40 שנה, תחליף קצבה

קרא עוד »