מתי חובה להסתובב עם מחולל חמצן נייד

מחולל חמצן ביתי הינו המצאה מהמאה ה 20, כאשר תפוקת הייצור של מכשירים מסוג זה עלתה בשלהי שנות ה 70.

בטרם כניסתו של מחולל החמצן לתודעה, טיפולים הכוללים חמצן רפואי נעשו באמצעות גלילי חמצן כבדים או באמצעות מערכות חמצן נוזליות.

אולם, שימוש בשתי שיטות אלה דרש תחזוקה שוטפת של אספקת החמצן ולכן, בעקבות זאת, בהמשך, מחוללי חמצן הפכו למקור מועדף יותר לאספקת חמצן ביתי.

הביקוש הגבוה למחוללי חמצן הביא לייצור של מחוללי חמצן ע"י יצרנים שונים.

 

כיצד פועל מחולל חמצן?

מחולל חמצן קולט את האוויר מהסביבה בה הוא נמצא, באמצעות מדחס והוא פולט את החמצן החוצה, בהתאם לכמות הנדרשת. קיימים שני סוגים של מחוללי חמצן: מחוללי חמצן נייחים, שמתאפשרים בשימוש בבית ומחוללי חמצן ניידים, שמתאפשרים גם בשימוש מחוץ לבית.

 

מחולל חמצן נייד

התפתחותו של מחולל החמצן הביאה בהמשך לייצורו של מחולל חמצן נייד. מכשיר זה מאפשר זרימה של חמצן באופן רציף והוא כולל וסת אלקטרוני שביכולתו לאתר את הצורך של המשתמש בקבלת חמצן. השימוש במחולל חמצן נייד מאפשר למשתמש גם שליטה על דרגת הזרימה של החמצן שמועבר אליו.

יתרונו דל מחולל החמצן הנייד מתבטא גם ביכולת שלו לעבוד ע"י סוללת ליתיום, אשר מאפשרת את הפעלתו, במצבים של הפסקות חשמל וכיו"ב.

 

למי מיועד מחולל חמצן נייד?

מחולל חמצן נייד יכול להתאים לאנשים שסובלים ממחלות לב או ריאה כרוניות וממחלות חסימתיות, כגון: אמפיזמה, יתר לחץ דם ריאתי, פיסרוביס ריאתי ועוד. השימוש במחולל חמצן נייד מיועד לזמנים בהם שוהים המשתמשים בן – מחוץ לביתם, במשך זמן ממושך והם זקוקים למקור חמצן במשך הזמן הזה.

מחולל חמצן נייד יכול להעניק למשתמשים בו תחושה של חופש, בניגוד למה שהם היו מורגלים במהלך השימוש בשימוש במחולל חמצן נייח. המשתמשים במחולל חמצן נייד יכולים ליהנות מאיכות חיים טובה, ללא תלות במחולל חמצן המחייב אותם להישאר בבית. אולם, יש לציין כי מחולל חמצן נייד אינו מהווה תחליף למחולל חמצן נייח, אלא מהווה אמצעי שמשלים אותו. מחולל חמצן נייד הינו קטן יותר ממחולל חמצן נייח ולפיכך, לא כדאי לסמוך עליו כמקור אספקת חמצן יחיד.

בנוסף, יש לציין כי רוב מחוללי החמצן הניידים עובדים בשיטה של פולסים, שדורשת מן המשתמש לבצע נשימות בעצמו, על מנת שיוכל לקבל אספקה של חמצן. מסיבה זו, מחוללי חמצן ניידים אינם מתאימים לאנשים שלא יכולים לנשום באופן עצמאי וזקוקים לסיוע נשימתי.

 

לסיכום

מחולל חמצן נייד מעניק חמצן בריכוז גדול ויתרונותיו הבולטים מתבטאים בכך שהוא מאפשר למשתמשים בו אספקה של חמצן, כשהם מחוץ לבית ובנוסף, הודות למשקלו הקל יחסית, ניתן לשאת אותו לכל מקום אליו הולכים. יחד עם זאת, מחולל החמצן הנייד מטרתו להשלים את מחולל החמצן הנייח ולא להחליף אותו.

 

בלון

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »