מה צריך לדעת לפני שמשפצים את הבית?

שיפוץ הבית שלך הוא הרפתקה, כזו שיכולה בקלות גם לרדת מהפסים. יש המון בחירות שגויות שבעלי בתים יכולים לבצע, החל מחריגה מהתקציב, שכירת קבלן מפוקפק, ועד להבנה שהשיש או צבע הקיר שבחרו אינם מתאימים רק בסיום העבודה. אז אם אתה רוצה לוודא שהשיפוץ שלך יסתדר כראוי, עלייך להיות מוכן. להלן מספר דברים שעליך לעשות לפני שתתחיל את פרויקט שיפוץ הבית שלך, כדי למנוע המון כאבי ראש וחרטות.

 

דע מה אתה אוהב

החלק הזה קל, נכון? אתה רוצה מטבח חדש לגמרי. אבל מה זה אומר בדיוק? עליך להבין האם מדובר רק בשינויים קוסמטיים כמו ארונות, דלפקים ומכשירי מטבח חדשים, או גם בשינויים מבניים, כמו שינוי טוטאלי של החלל, הורדת קירות וכו'. מומלץ לעשות חיפוש באתרי עיצוב שונים, לדוגמה פינטרסט, ולקבל שם רעיונות לאופן בו תרצו לעצב את החלל.

 

בדוק את התקציב שלך

יש סיבה שקוראים לזה בית חלומות: לא בטוח שהוא יכול להתקיים בחיים האמיתיים – לפחות עם התקציב שיש לך! אז לפני שתיקשרו יותר מדי לספה הענקית או לדלפק החדש למטבח, צאו לטיול במרכז העיצוב הקרוב לביתכם, והתחילו לתמחר את החומרים הנדרשים כדי לבצע את השיפוץ הנדרש, והבינו האם הם תואמים את התקציב שלכם.

 

וודא את החיבור שלך למציאות

בהתעסקות בשיפוץ אפשר בקלות לסטות ממה שבאמת אפשרי לבצע. לדוגמה, פרויקט שעשוי להיראות פשוט, כמו הוספת חדר כביסה בקומה העליונה, יכול להפוך בקלות להגדיל מאוד את תקציב, כיוון שעלול לדרוש שיפוצי אינסטלציה מסובכים עקב המיקום הספציפי שנבחר. התייעצות עם אדריכל או קבלן יכולה לתת לך תובנות לגבי אילו פרויקטים יהיו ניתנים לביצוע – ואילו כדאי שתנטוש לפני שתתחיל בכלל.

 

החלט אם אתה מעוניין לעשות זאת בעצמך או לא

עבור כל העבודות, למעט הפשוטות ביותר, או אם אתה בעל כישורי שיפוץ והמון סבלנות – שימוש בקבלן מקצועי הוא הדרך. גם אם אתה רוצה לעשות חלק מהעבודה בעצמך, תהיה מציאותי לגבי הכישורים שלך. עלייך גם לשקול כמה זמן פנוי יש לך. אף אחד לא רוצה להשתמש בחדר האמבטיה שבקומה התחתונה למשך חודש מכיוון שהמקלחת בחדר השינה תחת שיפוצים.

 

תזמן את השיפוץ בצורה נכונה

פרויקטים של שיפוצים ידועים לשמצה בכך שלרוב מתעכב מעבר למצופה, לרוב לא באשמת אף אחד. מזג האוויר יכול לעכב פרויקטים, החומרים הדרושים להגיע באיחור, קבלני משנה יכולים לחלות לפתע, וחיווט חשמלי מסובך יכול להימשך זמן רב מהצפוי. כדאי לצפות שיהיו עיכובים, אז תזמנו מספיק זמן עבור כל חלק בשיפוץ מראש, ודעו שאם יש לכם דדליין מסוים, ייתכן שהבית לא יהיה מוכן עד אליו.

אז אם אתם מתכננים שיפוץ, הגיע הזמן להתחיל לחפש קבלן ניסור בטון בירושלים.

 

אישה משפצת את הבית

אולי יעניין אותך גם

5 טיפים לעיצוב הבית

יצירת בית יפה ופונקציונלי היא בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים רבים. בין אם אתם עוברים לחלל חדש או מחפשים לחדש את המרחב הנוכחי שלכם,

קרא עוד »
ספה נפתחת
לבית ולגינה

איך לבחור ספה?

יש שיגידו שסלון הבית הוא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית, כיוון שחלל זה מרכז בתוכו את כלל בני הבית. בין אם אתם משפחה גדולה או

קרא עוד »