איך ניתן לגלות הפרעות קשב בגיל מבוגר?

פעמים רבות קל לאבחן הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים. אך למבוגרים יכולים להיות תסמינים עדינים יותר.

פירוש הדבר שמבוגרים רבים נאבקים עם בעיה זו, ואולי לא יודעים על כך בכלל.

הם אולי לא מבינים שהרבה מהבעיות שהם מתמודדים איתם, כולל שמירה על סדר או ניהול זמן, קשורים לשלל הפרעת קשב וריכוז במבוגרים.

 

סימנים להפרעת קשב וריכוז בקרב מבוגרים

  1. בעיות בארגון

עבור אנשים עם הפרעות קשב וריכוז, האחריות שמגיעה עם היותם בוגרים – חשבונות, עבודה וילדים, לדוגמה – עלולה לגרום לבעיות בארגון להיות ברורות יותר ובעייתיות יותר מאשר בילדות.

  1. נהיגה פזיזה

הפרעות קשב וריכוז מקשות לשמור על תשומת הלב בכל משימה, כך שבילוי מאחורי ההגה של מכונית יכול להיות קשה. זה עלול לגרום לאנשים מסוימים להגיע למהירות גבוהה יותר, לעבור תאונות דרכים ולאבד את רישיונות הנהיגה שלהם.

  1. בעיות בזוגיות

אמנם בעיות בזוגיות אינן קשורות רק להפרעות מסוג זה, אך לעיתים קרובות, בני הזוג של אנשים עם הפרעות קשב וריכוז לוקחים כישורי הקשבה ירודים וחוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות כסימן לכך שלבן / בת הזוג שלהם לא אכפת מהם. אם אתה האדם עם הפרעות קשב וריכוז, יתכן שלא תבין מדוע בת הזוג שלך נסערת, ואתה עלול להרגיש שמנדנדים או מאשימים אותך במשהו שאינו באשמתך.

  1. הסחות דעת

הפרעת קשב וריכוז היא בעיה בתשומת לב, ולכן הפרעות קשב וריכוז במבוגרים יכולות להקשות על ההצלחה בעולם המהיר של ימינו. אנשים רבים מוצאים כי הסחת דעת יכולה להוביל לביצועים נמוכים בקריירה, במיוחד במשרדים רועשים או עמוסים. אם יש לך הפרעת קשב וריכוז, ייתכן שתגלה ששיחות טלפון או אימיילים רבים משבשים  את תשומת ליבך, ומקשים עליך לסיים משימות.

 

  1. כישורי הקשבה לקויים

האם אתה מצליח להתרכז במפגשים עסקיים ארוכים? האם בעלך שכח לקחת את ילדך לאימון כדורגל, למרות שהתקשרת להזכיר לו בדרך הביתה? בעיות בתשומת לב מביאות לכישורי הקשבה לקויים אצל מבוגרים רבים עם הפרעת קשב וריכוז.

 

  1. חוסר מנוחה

בעוד שילדים רבים עם הפרעות קשב וריכוז הם "היפראקטיביים", סימפטום זה של הפרעת קשב וריכוז מופיע לעתים קרובות באופן שונה אצל מבוגרים. במקום לטפס על קירות, מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז נוטים יותר להיות חסרי מנוחה או לגלות שהם לא מצליחים להירגע. אם יש לך הפרעות קשב וריכוז, אחרים עשויים לתאר אותך כעצבני או מתוח.

  1. קושי בהתחלת משימה

כמו שילדים עם הפרעות קשב וריכוז לעיתים קרובות דוחים את שיעורי הבית, מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז גוררים את רגליהם כאשר הם מתחילים במשימות הדורשות תשומת לב רבה. דחיינות זו מוסיפה לרוב לבעיות קיימות, כולל חילוקי דעות זוגיים, סוגיות במקום העבודה ובעיות עם חברים.

 

פאזל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram