כמה זמן לוקח להקים חברה

הקמת חברה מהווה התגשמות חלום עבור הרבה מאוד אנשים, שמעוניינים להוציא את החזון העסקי שלהם לפועל ולהקים עסק. הקמת חברה כוללת מספר הליכים בירוקרטיים שונים – מה הם אותם הליכים וכמה זמן ייקח לכם להקים חברה?

ההליך להקמת חברה

שלב ראשון – סוג החברה

לפני הקמת חברה, צריך להחליט מהו סוג החברה הרצויה. רוב החברות בישראל הן חברות בע"מ – חברות שנחשבות לישות משפטית בפני עצמן, אשר מחויבות להישמע לדיני החברות ולנהל בצורה גלויה את כספיה ונכסיה.

חברות קטנות יותר יכולות להיפתח בצורה של שותפות או עוסק מורשה.

שלב שני – בחירת שם, ניסוח תקנון, רישום ברשם החברות

לאחר ההחלטה על סוג החברה, יש לבחור לחברה שם – ולוודא שהשם מקורי ולא קיים כבר ברשם בחברות. תנאי סף להקמת חברה הוא לנסח לה תקנון פורמלי, ובו כתובים שם החברה, המטרות שלה, ההון שלה במניות והאם החברה היא חברה בע"מ. בנוסף, יש למנות לפחות אדם אחד שישמש כדירקטור החברה.

לאחר שעושים את כל אלו, יש לרשום את החברה אצל רשם החברות. הרישום כולל הגשת כל המסמכים הרלוונטיים (טופס בקשה לרישום חברה חדשה, טופס הצהרת דירקטורים, תקנון החברה ועוד) ותשלום של אגרת רישום חד פעמית.

שלב שלישי – רישום החברה ברשויות המס ודו"חות כספיים

לאחר הרישום אצל רשם החברות, החברה נדרשת לפתוח תיקים ברשויות המס – מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה.

על החברה לנהל דו"חות כספיים שוטפים לאורך כל תקופת פעילותה, שמתבצע על ידי רואה חשבון. החברה נדרשת לשלוח את הדו"חות האלו פעם בשנה לרשויות, וכך מתבצע מעקב אחר מצבה הכספי של החברה והאם היא עומדת בכל חובותיה.

כמה זמן לוקח כל ההליך?

אמנם ההליך עשוי להישמע ארוך ומייגע (בשל הבירוקרטיה הכרוכה בו וכל המסמכים והתשלומים שנדרשים להביא), אך בעצם מדובר על הליך מהיר – שמסתכם בכמה ימים בלבד (לרוב תוך שני ימי עסקים).

הקמתם חברה? מעוניינים להתחיל לפעול גם בחו"ל?

הקמת חברה מהווה את תחילת ההליך העסקי של אנשים רבים, שמעוניינים להיות עצמאיים ולהקים את החברה עליה תמיד חלמו. בעידן הגלובליזציה והשמיים הפתוחים, חברה ישראלית ממש לא חייבת להישאר ולפעול רק בגבולות ישראל.

אם החלום שלכם הוא להצליח גם בחו"ל, ולהרחיב את העסק שלכם לשווקים שונים וייחודיים בעולם – אתם לא חייבים לעשות זאת לבדכם. אדקו – חברה מובילה בעולם יוכלו לסייע לכם בלמכור ולשווק את המוצרים או השירותים שלכם בחו"ל.

זוהי חברה עולמית בעלת מוניטין ושנים רבות של ניסיון, שעוסקת בין היתר במיקור חוץ והשמת עובדים. החברה תוכל לפתח את העסק שלכם בחו"ל, תוך התאמתו לתרבות ואופי הצריכה המקומית וגיוס עובדים איכותיים שיעבדו עבורכם. באמצעות חברת אדקו תוכלו לפרוץ בהצלחה את גבולות השוק הישראלי!

הקמת חברה

אולי יעניין אותך גם