כך תעברו טסט ראשון: הסודות של המורים לנהיגה

אתם לקראת טסט על רכב? אם כן, ריכזנו עבורכם מספר טיפים שאולי יסייעו לכם לעבור טסט ראשון.

אבל גם אם תצטרכו לגשת בשנית ובשלישית לטסט, ממש לא נורא.

הנהגים הכי טובים על הכביש הם הנהגים שצוברים ניסיון אמיתי בשטח, לא בהכרח אלו שעברו טסט במכה ראשונה.

המוני נהגים ונהגות נוהגים על כבישינו, בטוח שלא כולם עברו טסט ראשון. אם אתם מעוניינים לעבור טסט ראשון, קודם כל אנחנו רוצים להגיד לכם שהסיכויים לכך לא גבוהים במיוחד. למעשה, חלק מהבוחנים אפילו ממהרים בכוונה להכשיל נבחנים. לא בזדון ולא בעקבות מקרים דמיוניים, אבל אין ספק שהבוחנים בשנים האחרונות ממהרים להכשיל הרבה יותר משנים עברו. כנראה בגלל העלייה הניכרת והמתמדת באחוזי תאונות הדרכים בכל שנה. ובכל זאת, האם יש טיפים שיסייעו לכם לעבור טסט ראשון? בואו נתחיל עם הנושא של הגישה שלכם בבוקר הטסט.

 

איך אני עובר טסט ראשון על רכב?

בין אם אתם מתכננים לרכוש רכב חדש לאחר הוצאת רישיון הנהיגה, או שמא רכב משומש בתוכנית הרכישה שלכם, קודם כל צריך לעבור טסט. בעתיד תוכלו לבצע עסקאות טרייד אין משתלמות, עסקאות ליסינג פרטי עוד.

כרגע, המיקוד והפוקוס שלכם צריך להיות על מעבר הטסט שלכם. ושימו לב, אנחנו לא אומרים מעבר של הטסט הראשון, למרות שאנחנו כאן כדי לדבר על זה. הסיבה לכך טמונה בעובדה, שזה ממש לא נורא להיכשל בטסט הראשון.

 

נכשלתם בטסט ראשון? ממש לא סיפור ולא סוף העולם

זה לא יעיד על איכות הנהגים שאתם, גם לא על יכולות הנהיגה שלכם. עם הזמן ועם השנים, אתם תהפכו לנהגים המקצוענים שאתם תהיו, ככה שאין לחץ. אם צריך לעבור טסט שני ואפילו גם שלישי או רביעי, זו הדרך שלכם.

ככל שתשלימו עם זה מהר יותר, כך תרגישו שלמים יותר. ואם כבר מדברים על להרגיש שלמים, בואו נדבר על הגישה שלכם ביום הטסט. או במילים אחרות, הגישה שלכם כלפי הבוחן (הטסטר). הגישה שלכם צריכה להיות מנומסת ומאופקת, אדיבה ורגועה. כלפי הבוחן, כלפי עצמכם, כלפי המכוניות האחרות בכביש וכלפי הולכי רגל, או בע"ח. ממש ככה. תדמיינו שאתם איזה הארי קרישנה או משהו, מה שיעזור לכם להיות אנשים רגועים ושלווים יותר מאשר שאתם ביום-יום.

 

הקפידו על שינה טובה וארוחה מזינה בבוקר

ואם רוצים לדבר על גישה רגועה, חובה להזכיר גם שינה טובה וארוחת בוקר מזינה. שמעו לנו, השינה שלכם בלילה שלפני הטסט חשובה ביותר, תעשו מה שניתן בכדי לישון טוב. למשל, אפשר להתאמן אימון פיזי ביום שלפני הטסט, מה שבטח יסייע לכם להירדם בקלות יתרה בלילה.

בבוקר, נסו להתעורר לא מאוד מוקדם, אבל גם לא מאוד מאוחר. תכינו לעצמכם ארוחת בוקר מזינה שמתפרקת לאט במערכת העיכול. למשל, אפשר להכין חביתות יחד עם מנה קטנה של אורז, או מנה קטנה של פסטה.

 

אל תאכלו אוכל כבד בצמוד לשעת הטסט שנקבעה לכם

אל תגיעו לטסט עם בטן כבדה, מה שאומר שהארוחה האחרונה שלכם לא צריכה להיות צמודה לשעת הטסט. אם אפשר, נסו שלא לאכול בשעה וחצי הצמודה לשעה שבה נקבע הטסט. ואם להשאיר כאן טיפ אחד שיהיה ממש חשוב, הרי שהוא יתייחס לכל הנושא של ויכוחים עם הטסטר.

שמעו לנו, שום דבר לא שווה ויכוח עם הטסטר. אם יש לכם הסתייגויות כאלו ואחרות באשר להחלטות שלו לגביכם, יש זמן ומקום לערער על כך. הזמן הוא לאחר הטסט ואתם עושים את זה בעזרת הגשת ערעור רשמי.

 

מדוע לא כדאי להתווכח עם בוחן במהלך טסט על רכב?

אל תתפתו להתווכח עם הבוחן, לא משנה עד כמה אתם מרגישים שנגרם לכם עוול. בסופו של דבר, ייתכן שאתם תיתקלו שוב בבוחן הזה בטסט הבא שלכם, ככה שיהיה חשוב להשאיר זיכרון טוב ממכם. גם אם לא עברתם את הטסט.

אל תיתנו לקארמה לחזור ולנגוס בכם באחוריכם. ולאחר שאתם עוברים טסט, אנחנו נמליץ לכם על רכישת רכבים בעסקאות של ליסינג פרטי לנהגים חדשים. צריכים ייעוץ נוסף לגבי רכישת רכבים לאחר מעבר טסט? חברת קפיטל מוטורס היא אחת מחברות הרכבים הוותיקות בארץ, שם תוכלו גם לקבל ייעוץ חינמי. בהצלחה בטסט!

 

מראה

אולי יעניין אותך גם