כמה זה באחוזים? כך תחשבו אחוזים נכון

חישוב אחוזים היא פעולה מתמטית מעט מורכבת, אולם אנחנו הולכים לפגוש אותה הרבה מאוד פעמים בחיים שלנו. גם אם בבית הספר לא באמת הבנתם כיצד מחשבים את האחוזים, אף פעם לא מאוחר ללמוד, במיוחד שעומדים לרשותכם אמצעים טובים מאוד. אנחנו כאן כדי לספר לכם על כמה דרכים שבהן תוכלו לחשב אחוזים, גם אם לא היה לכם מושג איך עושים זאת עד היום.

 

חישוב אחוזים

פעולות מתמטיות רבות שאותן למדנו במהלך החיים, לא פוגשות אותנו ביומיום. עם זאת, יש כמה דברים שלמדנו בבית הספר אולם בכל רגע בחיים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו זקוקים להם. אחת הדוגמאות הכי טובות לזה היא אחוזים, כיון שחישוב אחוזים הוא משהו שפוגש אותנו על כל צעד ושעל. יש כמה דרכים שבהן ניתן לחשב אחוזים, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליהן.

לחשב אחוזים נכון

מחשבון אחוזים

מחשבון אחוזים הוא הכלי הראשון שנספר לכם ובעזרתו אתם יכולים לחשב אחוזים. המחשבון הזה פשוט ידרוש מכם להכניס אליו את הערך הכולל ואת סך האחוזים שאתם רוצים לחשב. בלחיצת כפתור התשובה תופיע לכם על המסך בצורה מדויקת ובלי שום טעויות. אם האפשרות הזו זמינה לכם, אנחנו ממליצים פשוט לא לוותר עליה.

 

קירוב לתשובה נכונה

אם מסיבה כלשהי המחשבון שלכם לא זמין, יש דרך נוספת שבה אפשר לפתור את הבעיה. חישוב של אחוז מדויק יכול להיות מאתגר, אולם אם הסכום שלכם הוא סכום שקרוב למספר עגול, תוכלו לפחות להעריך את סדר הגודל של התשובה הנכונה. למשל, אם המספר השלם קרוב למאה, תוכלו להבין שערך האחוז יהיה בערך האחוז עצמו, כיון שזה הערך שלו מתוך מאה.

לחשב אחוזים נכון

המרה של אחוזים לשברים

כדי להבין טוב יותר איך מחשבים אחוזים בלי מחשבון, חשוב קודם כל להבין מהו בדיוק אחוז. על פעולת האחוז אפשר לחשוב בדיוק כמו כפל בשבר, כאשר השבר הזה הוא פשוט ערך האחוז לחלק למאה. אם נחשוב על הפעולה בצורה הזו, נגלה שכל מספר שמחלק את מאה או שמאה מתחלק בו אפשר לחשב את האחוז שלו בצורה מהירה בעזרת כפל שברים.

 

איזו שיטה עדיפה

אחרי שראיתם סקירה על שלוש שיטות שונות לחישוב אחוזים, כנראה שגם אתם מבינים שמחשבון האחוזים הוא הדרך הטובה ביותר לעשות את זה. המחשבון מספק לכם תשובה מדויקת, בלי סיכוי אחד אפילו שתהיה טעות בחישוב. הדרכים האחרות גם יכולות לעזור, בעיקר במקרים שבהם אתם צריכים קירוב לתשובה הנכונה.

 

לסיכום

חישוב של אחוזים היא פעולה מתמטית מורכבת, אך כזו שאנחנו זקוקים לא פעם במהלך החיים. הדרך הטובה ביותר לחישוב אחוזים הוא באמצעות מחשבון ייעודי. גם מסיבה מסוימת המחשבון לא זמין לכם, תוכלו לבצע קירוב לתשובה הנכונה על ידי עיגול של הערך למספר שאת האחוז שלו אתם יודעים.

לחשב אחוזים נכון

אולי יעניין אותך גם