כיצד מזהים טרמיטים?

טרמיטים הם מכרסמים שיכולים לגרום נזק רב לבית שלנו. הסיבה לנזק היא זה שהטרמיטים ניזונים בעיקר מעץ ונייר, ולכן ארונות ודלתות עץ הם מקומות אהובים עליהם. בניגוד לחרקים אחרים, את הטרמיטים קשה הרבה יותר לזהות, וככל שהזיהוי שלהם יגיע מאוחר יותר, כך אנחנו עלולים לסבול מהנזק שלהם עוד יותר. אנחנו כאן כדי לספר לכם איך בדיוק לזהות אותם. 

 

פלישת טרמיטים

פלישה של טרמיטים עלולה להסב לבית שלנו נזק לא קטן. כדי להתמודד מולם בהצלחה, אנחנו חייבים לבצע הדברה כמה שיותר מהר, אולם בשלב הראשוני האתגר שלנו הוא לזהות האם באמת הטרמיטים הם מה שנמצא אצלנו בבית. לפניכם מספר סימנים שמצביעים על כך שגם אצלכם בבית הטרמיטים החליטו להקים מושבה לא קטנה.

טרמיטים זוהו

סימנים ויזואליים

המצביע הראשון על כך שיש לכם טרמיטים בבית הוא פשוט סימן של כרסום ברהיטים או בדלתות. כאמור, הטרמיטים ניזונים מעץ ונייר, ולכן אלו המקומות שבהם נוכל למצוא אותם. אם אתם רואים סימני כרסום על רהיטים או אבק לידם, ייתכן מאוד שמה שגורם לזה אלו טרמיטים.

 

כנפיים על הרצפה

הטרמיטים לא נשארים רק בתוך העצים ואם הם נמצאים אצלנו בבית, סביר להניח שהם גם עוברים בו ממקום למקום, גם אם הם עושים את זה בצורה נסתרת. הדבר הזה מאפשר לכם לזהות אותם במקרים רבים, בעיקר אם רואים את הכנפיים השקופות שלהם על הרצפה. אז אם אתם מנקים את הבית ומבחינים בזה, סביר להניח שעליתם על מושבה של טרמיטים.

 

רעשים

הכרסום של הטרמיטים הוא פעולה שמשמיעה רעש, ולכן אם תעמדו ליד רהיט שבו יש טרמיטים אתם יכולים לשמוע את הכרסום שלהם. היתרון בסימן הזיהוי הזה הוא בכך שהוא מצביע בצורה כמעט וודאית על הנוכחות של הטרמיטים, כיון שלא סביר שיש גורם אחר שגורם לרעש הזה.

טרמיטים זוהו

טיפול

הדרך היחידה שמוכחת כדרך יעילה לטפל בטרמיטים היא באמצעות הדברה. במהלך ההדברה יוזרק למקום שבו הם נמצאים חומר רעיל שאמור לגרום להשמדה מוחלטת שלהם.

 

מדביר מקצועי

בניגוד להדברה רגילה שאותה הרבה אנשים עושים באופן עצמאי, כאשר מדברים על הדברה של טרמיטים חשוב להבין שמדובר על סיפור אחר לגמרי. העובדה שהטרמיטים חודרים לתוך אובייקטים בבית שלנו מחייבת אותנו להדביר אותם בצורה מקצועית. עליכם לבחור מדביר מנוסה, שיודע איך לעבוד עם הטרמיטים כדי להבטיח לכם שהבית שלכם יהיה נקי לאחר ההדברה.

 

לסיכום

נוכחות של טרמיטים היא משהו שיכול להיות מאוד לא נעים, ולגרום לנזק לא קטן בבית שלנו. כדי למנוע את הדבר הזה יש צורך לבצע הדברה על ידי מדביר מקצועי. את הנוכחות של הטרמיטים תוכלו לזהות באמצעות גרגירים קטנים דמויי אבק שנמצאים מתחת לרהיטים או לחילופין על ידי נקישה על רהיטי עץ שמשמיעה בתגובה רעש חלול, מה שאומר שהטרמיטים נמצאים בפנים.

טרמיטים זוהו

אולי יעניין אותך גם