יתרונות וחסרונות בפנייה לעורך דין על דו"ח תנועה

את דו"חות התנועה שקיבלתם לא חייבים לקבל כמובן מאליו מכיוון שלעיתים חלות טעויות במילוי שלהם, וניתן לערער או לפחות להפחית את העונש שניתן בגינם. לפיכך הפנייה לעורך דין תעבורה יכולה להיות משמעותית. המאמר יפרט את היתרונות והחסרונות בפנייה לעורך דין על דו"חות תנועה.

 

היתרונות בפנייה לעורך דין תעבורה

כאשר מקבלים דו"ח תנועה בגין מהירות מופרזת, עקיפה מסוכנת, שימוש בטלפון נייד, נהיגה בגילופין או תחת השפעת סמים, מעורבות בתאונת דרכים עם או בלי נפגעים, אי ציות לתמרור, אי מתן זכות קדימה, מעבר ברמזור אדום וכד', יש לפנות להתייעצות עם עורך דין תעבורה שעשוי להפחית את הנזק או לבטל את הדו"ח לגמרי. אמצעי האכיפה וביניהם מצלמות, מד מהירות לייזר, מולטנובה ואחרים עלולים להיות מטעים כמו גם רישום לא תקין של הדו"ח על ידי השוטר. בנוסף, ישנן ראיות ועדים שיכולים לשמש כקו הגנה להפחתת העונש או לביטולו. במקרים כאלו עורך דין תעבורה בחיפה או במקומות אחרים בארץ, עשוי לסייע בשל ניסיונו הרב ובקיאותו בחוקי התנועה ובחוקי אמצעי האכיפה. ככל שתגדילו ראש ותפנו עם קבלת הדו"ח לעורך דין כזה, תוכלו לוודא שרישיונכם לא יישלל או ייפסל, שהקנס הכספי לא יהיה גבוה במיוחד, שתוכלו להסיר את גזרת הנקודות ושלא ינקטו נגדכם בצעדים חמורים אף יותר.

 

המרת דו"ח תנועה

עורך דין תעבורה מקצועי יוכל לסייע לכם במקרים רבים להמיר את דו"ח התנועה לאזהרה בלבד בתנאי שאתם מחזיקים ברישיון נהיגה לפחות 7 שנים ולא עברתם עבירות תנועה 5 שנים לפני האירוע. להבדיל, עבירות תנועה כמו: נהיגה ברמזור אדום, עקיפה מסוכנת, חנייה במקום חנייה של נכים או הובלת מטענים שאינה חוקית, אינן מאפשרות להמיר את הדו"ח לאזהרה.

 

זימון למשפט

עורך דין תעבורה יוכל לסייע לכם בייצוג משפטי בעת זימון לבית הדין בגין עבירות תנועה במיוחד כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים או אם אתם נהגים חדשים או צעירים. עבירה של מעורבות בתאונת דרכים יכולה לגרור מאסר בפועל, פסילת רישיון זמנית או קבועה, קנסות גבוהים, תשלום פיצויים לנפגעים ועוד. ככל שאתם נהגים חדשים או צעירים, החוק יחמיר עמכם יותר מאשר הייתם נהגים ותיקים. לפיכך, זימון לבית המשפט מחייב בעורך דין תעבורה לצורך בניית קו הגנה וייצוג הולם.

 

החסרונות בפנייה לעורך דין תעבורה

החיסרון היחידי בפנייה לעורך דין תעבורה קשור לעניין תקציבי. אנשים רבים מוותרים על הפנייה ומשלמים את הדו"ח שקיבלו. בכך הם למעשה מודים באשמה וצוברים נקודות. כאשר אדם צובר 12 נקודות הוא צריך לעבור קורס נהיגה מונעת, רישיונו נפסל ל-3 חודשים והוא עשוי לשלם קנס כספי גבוה. לפיכך, גם אם התקציב שלכם נמוך, חשוב להתייעץ עם עורך דין תעבורה שמעניק ייעוץ חינם לפני שמקבלים את הדין.

 

תנועה

אולי יעניין אותך גם