3 יתרונות בשימוש בלוחות שנה ויומנים לסידור הלו"ז

אנחנו בשנת 2023, ונראה שכל העולם כבר מקוון ודיגיטלי. ועדיין, יש כמה דברים שנוח יותר לראות באופן אמיתי, על עותקים קשיחים, למרות שאולי לא כולם חושבים ככה.

אז נכון שהטכנולוגיה המתקדמת עוזרת לנו מאוד בהמון תחומים, אבל לא מעט אנשים מעדיפים להישאר קצת מאחורה ולעבוד בצורה שונה, והאמת היא שיש תחומים ודברים שבהם הגישה הזו עדיפה ונוחה יותר. אחד התחומים האלה קשור לתכנון הלו"ז – הפרטי או המשרדי שלכם. מעוניינים ללמוד עוד? המשיכו לקרוא ותגלו.

 

לוחות שנה ויומנים

לוחות שנה גדולים לתלייה, כאלה שאפשר לראות בכל עמוד בהם את כל החודש, או יומנים בצורה של ספר שבהם ניתן לראות שבוע בכל דף, נשמעים לרובכם כמו פריט מוזיאוני. אבל האמת היא שאנו ממליצים בחום על השימוש בהם כדי לסדר לעצמכם את לוח הזמנים ולתכנן אותו קדימה. אם אתם לא מאמינים לנו, ומעדיפים להישאר עם הפלאפון, כדאי שתקראו כמה מהיתרונות של השימוש בהם.

3 יתרונות בשימוש בלוחות שנה ויומנים לסידור הלו"ז

היתרון הראשון – נוחות וזמינות

עם כל הכבוד לפלאפון או למחשב, בסוף אין כמו לכתוב על נייר אמיתי. כתיבה ביומן היא הדבר הכי נוח וזמין שיש, ומה שנוח במיוחד הוא שברוב היומנים הללו יש חלוקה לשעות. דבר נוסף הוא שהרבה מאוד פעמים אנו רושמים את הלו"ז שלנו תוך כדי שיחת טלפון – למשל, כאשר אנו קובעים פגישה. במצב כזה אי אפשר לרשום ביומן של הפלאפון את התאריך והשעה, מה שיכול להוביל לטעויות מביכות.

 

היתרון השני – תכנון לטווח ארוך

אחד היתרונות הגדולים של לוחות השנה לתלייה הוא העובדה שאנו יכולים לצפות בהם חודש קדימה בצורה נוחה וברורה. כך אנו יכולים לתכנן היטב את הזמן שלנו בלי להעמיס על עצמנו יותר מדי. יש לנו כבר כמה פגישות השבוע הזה? נזיז את הפגישה לשבוע הבא. החודש הבא עמוס מאוד? נזיז פגישה לחודש הנוכחי.

3 יתרונות בשימוש בלוחות שנה ויומנים לסידור הלו"ז

היתרון השלישי – הלו"ז תמיד מול העיניים

גם אם יש לנו לו"ז מסודר ומאורגן היטב ביומן של הפלאפון, אחת הבעיות הכי גדולות שלו היא שהוא לא נמצא לנו מול העיניים. אתם בטח מכירים את זה, הפלאפון שולח לכם התראה על פגישה בעוד שעה, ואין לכם מושג במה מדובר ואיפה הפגישה. אם הלו"ז שלכם כתוב לכם מול העיניים על השולחן, אתם יודעים כל הזמן מה קורה הלאה, ולא מגיעים למצב שבו אתם לא מוכנים לפגישה או לדיון.

 

סיכום

נכון שאפשר וצריך לנצל את הטכנולוגיה כמה שאפשר, ולתת לה להפוך את החיים שלנו לקלים ונוחים יותר. עם זאת, יש גם כמה דברים לא רעים בכלל בעולם הישן, שאין סיבה לזרוק אותם ולהיפטר מהם. אנו ממליצים לכם בחום להשתמש ביומנים ובלוחות שנה קשיחים לצורך תכנון הלו"ז שלכם, וכמובן שניתן להיעזר גם ביומן המקוון.

3 יתרונות בשימוש בלוחות שנה ויומנים לסידור הלו"ז

אולי יעניין אותך גם