5 יתרונות בשימוש בלוחץ כבל רשת

בטח שאלתם את עצמכם הרבה פעמים מהם הכלים שסוחב החשמלאי בארגז הכלים שלו. אחד הכלים הנפוצים ביותר הוא לוחץ כבל הרשת, שמיועד, כפי שבוודאי ניתן להבין משמו, ללחוץ כבלי רשת. אז מהו כבל רשת ומה היתרון של לוחץ כבל רשת.

 

מהו כבל הרשת?

כבל הרשת הוא כינוי למספר חוטי נחושת, שמאוגדים יחדיו בעזרת מתכת, ומעבירים בעצם קיבוצם יחד זרם חשמלי בין שני הצדדים של הכבל, כלומר של חוטי הנחושת. כבלי ברשת הם אלו שמאפשרים את רשת התקשורת והחיבור של מכשירי החשמל השונים. חיבור זה מאפשר, פעמים רבות, לייעל את עבודת המכשירים, שלעיתים כל אחד בנפרד, אינם מבצעים את מלאכתם.

 

מה עושים בעזרת לוחץ כבל הרשת?

לוחץ כבל רשת משמש לביצוע לחץ על כבל הרשת, הלחץ הזה הוא זה שגורם לסתם קיבוץ של מספר חוטי נחושת, להפוך לכל רשת תקין. הוא סוגר את המתכת העוטפת את החוטים הללו, ובכך הזרם החשמלי יכול לעבור בין צדדיו של הכבל.

 

מהם היתרונות בשימוש בו?

לשימוש בלוחץ כבל רשת, יש מספר יתרונות, והם הסיבה לכך שהוא תמיד ימצא בארגז הכלים של החשמלאי:

  • זמינות – מדובר בכלי יחסית פשוט, קטן, שיכול בקלות להיכנס לארגז הכלים הסטנדרטי, ומאפשר חיבור בקלות של מכשירי חשמל שונים, שהחיבור ביניהם הכרחי, אם זה בגלל קצר כלשהו, ואם זה כדי לייעל את עבודתם.
  • חיסכון בכסף – שימוש בלוחץ כבל רשת חוסך את רכישתו, כאשר מחיר של כבל רשת ישיר, שאורכו עומד על 3 מטרים, עלול להגיע אף למחיר של כמה עשרות שקלים, כמעט 50 ₪. לעומת זאת, אותו כבל רשת, בהכנה עצמית, יכול לעלות 3-4 שקלים בלבד.
  • חיסכון בחומר – לעיתים כבל הרשת אותו נרכוש לא יהיה מותאם לגודל הנדרש, היכולת להרכיב אחד כזה באופן עצמי, ולהתאימו בדיוק לגודל הנדרש, חוסכת גם בחוטי נחושת וחוטי מתכת, וגם חוסכת כסף אף היא.
  • נוחות ויעילות – אין מדובר בכלי מסובך מדי, ועל כן כל אחד שלמד קצת אודות חיבור חוטי חשמל, ויודע לעמוד בתנאי הבטיחות הנדרשים, יכול להשתמש בקלות במכשיר, שתועלתו רבה מאוד, ונוחות השימוש בו גדולה אף יותר.

לסיכום, לוחץ כבל רשת הוא כלי הכרחי לכל חשמלאי או איש מקצוע שמרכיב ארונות או כבלי תקשורת. מדובר במכשיר פשוט מאוד, שמאפשר לחבר בקלות רבה מאוד, בעזרת לחץ, מספר חוטי נחושת ולאוגדם בעזרת חוט מתכת, כך שיהפכו להיות כבל רשת, המסוגל לקיים חיבור בין שני מכשירים. כל חשמלאי שירצה לתקן קצר כלשהו, או לאלתר בדחיפות פתרון כלשהו, בעת שריפת חוטי חשמל או כבל רשת, ישלוף מיד את לוחץ כבל הרשת שלו ויעשה בו שימוש. הוא זמין, חוסך זמן, כסך וחומרים יקרים ונוח מאוד לשימוש. מומלץ מאוד להשיג לעצמכם אחד כזה.

קבלים

 

אולי יעניין אותך גם

אופניים
צרכנות

איך בוחרים אופניים חשמליות?

אומרים שהאנשים בעולם מתחלקים ל – 2. אלו שחושבים שרכישה של אופניים חשמליות זה עניין פשוט ואלו שיודעים שמדובר בהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם פרטים

קרא עוד »
מיקרוסופט
צרכנות

הכירו את סטטיטק

רכישה של ציוד למעבדה דורשת מכם מחשבה רבה. החשיבות של הציוד נעוצה לא רק בכך שבלעדיו לא תוכלו לעבוד בנוחות במעבדה, אלא גם בבטיחות שלכם

קרא עוד »
אנשים
צרכנות

שש דרכים להתכונן לכנס מקצועי

כנסים מקצועיים הם הזדמנות מצוינת להתחכך באנשי מפתח מהתעשייה.  כנסים מקצועיים הם גם כלי חשוב להתפתחות מקצועית וניתן לשאוב בהם רעיונות לפיתוחים חדשים, לחשוף מוצרים

קרא עוד »
רולטה
צרכנות

3 משחקי אונליין אהובים

המדריך הנוכחי מתאים בעיקר לאנשים כמונו, שעובדים במשרד במשך שעות רבות ולעתים מוצאים את עצמם תרים אחר משחקים שיעבירו להם את הזמן. בימים האחרונים מצאנו

קרא עוד »