חולם להיות חוקר פרטי? בדוק מה זה באמת דורש

החלום שלך היה מאז ומעולם להיות חוקר פרטי? כל מה שקשור למעקבים, לבגידות ולמעילות באמון נראה לך מושך? אם כך, הגיע הזמן שתעשה משהו בכיוון הזה, כי אין ספק שמדובר על קריירה דינאמית ומעניינת במיוחד. מה צריך לעשות כדי להיות חוקר פרטי בישראל ומה כוללת העבודה? כל הפרטים במאמר שלפניך.

 

האם כדאי לעסוק בתחום הזה?

עוד לפני שנדבר על ההתמחויות השונות של החוקרים הפרטיים במדינה, אתה צריך לעצור ולבדוק האם זה תחום שיכול לעניין אותך. אומנם זה נכון שלא פעם בטלוויזיה חקירות פרטיות נראות מאוד מעניינות ואפילו סקסיות, אך במציאות אתה חייב להיות שהדברים שונים. לפני הכול, אדם שרוצה להיות חוקר פרטי צריך לעשות התמחות של שלוש שנים וזה אומר, בין היתר, שתעשה לא מעט עבודות עורף ומשרד. כמו כן, לרוב חוקרים פרטיים עובדים שעות ארוכות מאוד כך שאתה חייב להכין את עצמך גם לעניין הזה.

 

מהן הדרישות לתפקיד?

אם אתה רוצה לפצוח בקריירה של חוקר פרטי אתה חייב להכיר את דרישות המדינה, והן: אתה צריך להיות אזרח ישראלי בלי עבר פלילי, לפחות בן 23 ועם 12 שנות לימוד. בהמשך, כפי שכבר הוזכר, יהיה עליך לעשות סטאז' ורק בסוף תוכל לקבל את הרישיון שלך כחוקר פרטי. רגע אחד לפני שאתה מתלהב ובוחר בתחום, כדאי שתדע: על מנת שתוכל להקים את משרד החקירות הפרטי שעליו אתה חולם תצטרך לעבור במשרד של מישהו אחר לפחות חמש שנים.

 

כמה מרוויחים חוקרים פרטיים?

אין ספק שכאשר אדם מנסה לבחור תחום שבו הוא יעסוק, הוא רוצה לדעת גם כמה הוא ירוויח בסופו של דבר. במקרה של חוקרים פרטיים אין על כך תשובה אחת נכונה, כי השכר לרוב מורכב מכמה גורמים שונים. לדוגמא: באיזה תחום עוסקת החקירה? האם מדובר על חקירה מאוד מורכבת? כמו כן, גם הוותק של החוקר ישפיע על הסכום שהוא ירוויח כי כמובן שאם מדובר על חוקר פרטים עם וותק של 20 שנה, השכר שלו יהיה גבוה יותר משכרו של חוקר מתחיל. כדאי גם לדעת שברוב המקרים לא נהוג לגבות סכום כולל על החקירה אלא סכום מסוים פר שעה.

 

דבקות במטרה תוך שמירה על החוק

לבסוף, כדאי לדעת שאם אתה רוצה להיות חוקר פרטי אתה אומנם יכול לבצע מעקבים ולהשתמש באינספור אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, אך הכול חייב להיעשות תוך שמירה על החוק. אם, לדוגמא, תספק ראיות שהשגת תוך כדי פגיעה בפרטיות, בית המשפט יפסול אותן וזה עלול להרוס את כל החקירה. לכן בהחלט ניתן לומר שכדי להיות חוקר פרטי מוצלח יש צורך להיות אדם עקשן, צריך דבקות במטרה וחריצות, אך צריך גם להיות אדם הגון שמבין שהוא אינו מעל החוק.

איש חקירות

אולי יעניין אותך גם