הכינו את בגדי הים – חופשה בסיני היא הדבר הבא

אם לא חייתם על הירח בשנתיים האחרונות, בטח יצא לכם לשמוע ולראות יותר ויותר אנשים שמספרים בעיניים בורקות על החופשה האחרונה שלהם בסיני. על הנהג החביב שלקח אותם בנסיעה חווייתית לחוף, על המארחים המקסימים שקיבלו את פניהם, על האנשים הטובים שפגשו בדרך, על האווירה, המדורות בלילה, האלמוגים והסחלב המדהים. הו הסחלב שאין שני לו ותמיד מגיע חם ומתוק בדיוק במידה הנכונה. כן כן, חופשה בסיני הפכה ממשהו אמורפי שעליו שומעים רק מכמה משוגעים לדבר, לשיחת היום ליד מכונת הקפה במשרד שגורמת לנו להתקשר לבן או בת הזוג ולדרוש תשובה ברורה לשאלה: "ממי, אז מתי אנחנו יוצאים לחופשה בסיני"?

נוף יפה

בין אם הצד השני מסר תשובתו מיד ובין אם היה צריך לחשוב על זה קצת, חופשה בסיני היתה ונשארה אחת החופשות המשתלמות ביותר שאפשר לקבוע בלוח השנה שלנו. המלונות לא יקרים, החופים מדהימים, האוכל סבבה, האנשים טובים והכל באופן כללי כל כך פשוט שאפשר להחליט בבוקר ולנסוע אחר הצהריים, בלי שאפילו נרגיש נקיפות מצפון לגבי זה. כמה חופשות כאלה אתם מכירים חוץ מחופשה בסיני? נסכים שגם אם יש כאלה, אז לא הרבה, וגם הן יתחרו עם החופשה שלנו בסיני על המקום הראשון בתחרות "החופשה הטובה ביותר של השנה".

אז מה הופך חופשה בסיני לכזו שמדברים עליה עד החופשה הבאה? האמת, הרבה דברים אבל בגלל שאנחנו אוהבים להתעסק בעיקר ולא בטפל, לא נמנה את כולם. ואולי בכלל רשימות הן לא הכלי הנכון כדי לענות על השאלה הזו. אולי במקום לדבר על מלונות, מחירים, אטרקציות, חושות וסחלב, צריך לדבר על תחושות. על מה חופשה בסיני עושה לגוף ולנפש ולמה זה גורם לנו להתמכר. זו בהחלט שאלה שאפשר לענות עליה די בקלות ואפילו בלי ליפול לקלישאות מיותרות.

כשעוסקים בתחושות הרבה פעמים מדברים על דברים שאי אפשר למדוד באופן מדויק או לחקור בצורה אמפירית. אפשר שזה השקט, מזג האוויר, הים או הנופים, אבל עוד לא יצא לנו לדבר על מישהו שחזר מחופשה בסיני בתחושה לא טובה. יש קסם מיוחד בחצר האחורית שלנו, שקשה להניח במדויק את האצבע על הנקודה ממנה הוא נובע, אבל הוא קיים. ועוד איך קיים.

הקצב למשל. זה מקום טוב להתחיל בו. חופשה בסיני מאופיינת בעיקר בקצב שלה. ברגע שחוצים את הגבול לסיני, כל ההתנהלות עוברת למוד של שתיים או שלוש אוקטבות יותר נמוך. ההליכה יותר איטית, החיוכים יותר רחבים ובאופן כללי נדמה שהדברים מתנהלים בקצב משלהם שאינו תלוי בגורמים אחרים בסביבה. זו תחושה משכרת וממכרת כבר מהשניה הראשונה שלה, ואם עוד לא חוויתם אותה זו כבר סיבה מספיקה בפני עצמה כדי לתכנון לעצמכם חופשה בסיני בקרוב מאוד.

אולם, לא על הקצב לבדו תעמוד החופשה שלכם בסיני. גם להתעורר בכל בוקר למשל לנוף עוצר נשימה של מפרץ עקבה זה משהו שלוקח כמה ימים להתרגל אליו, ואחרי שחוזרים מהחופשה לוקח כמה ימים להתרגל בחזרה לרעש של האוטובוס מתחת לבית ולמרפסת שמשקיפה למרפסת של השכן. המרחבים האינסופיים שנשקפים כמעט מכל נקודה במלונות בסיני עושים לפעמים כמעט חצי מהעבודה לבדם, והופכים כל חופשה בסיני לשלם שגדול לעתים מסכום חלקיו – האוכל מגיע באיחור? עזבו אתכם, תראו איזה נוף. הנהג מתעכב קצת בדרך? בסך הכל עוד הזדמנות לצלם כמה תמונות שיישארו למזכרת עד הפעם הבאה.

ואם שלווה ונופים לא מספיקים כדי להפוך את החופשה שלכם בסיני למושלמת, מגיע האירוח הנפלא כדי לסגור את הפינה לחלוטין. סיני היא ההוכחה שלב רחב וחיוך מזמין יכול לפעמים לעשות את ההבדל בין עוד חופשה לאחת כזו שלא תשכחו. הנדיבות והנכונות של המארחים לעשות בשבילנו כמעט הכל כדי שנהיה מרוצים הופכים כמעט כל חופשה בסיני לכזו שמשאירה טעם של עוד. זה יכול לבוא לידי ביטוי באפשרות להכין לעצמכם את האוכל כמו שאתם אוהבים, לארגן לכם טיול לאחד הקניונים בהרי סיני או לקחת אתכם לשיט מעל שוניות האלמוגים היפות בעולם. כל מה שיש לסיני להציע יוגש לכם במנות מדויקות בקצב שלכם ובאווירה רגועה וחלומית, בדיוק כמו שמתבקש בחופשה. בלי לחץ ובלי צורך "לסמן וי" על שום דבר. רק להיות ולהתרגש.

אפשר להמשיך ולהפליג בתיאורים על החופים הנפלאים, על האוכל המפתיע לטובה, על הטיילת של דהב שמלאה במקומות מגניבים, על הלגונה הכחולה שנראית כאילו מישהו גזר אותה מתוך גלויה מהקאריביים, על שמורת הטבע ראס אבו גלום ושוניות האלמוגים שלה ועל עוד ועוד ממה שאפשר לגלות בסיני. אפשר להמשיך ולדבר על נופים, על פסיליטיז ועל טבע. אבל אולי מוטב שאת היתר תגלו לבד. אתם יודעים, כשתצאו לחופשה בסיני.

אז הנה, שוב מגיע הזמן הזה בלוח השנה שבו אנחנו מדפדפים חודש או חודשיים קדימה ומנסים לחפש תאריך מתאים לחופשה. כזו שגם תהווה את הבריחה המושלמת מהחיים עצמם, גם לא תדרוש יותר מידי הכנות מורכבות וגם תשאיר לנו כמה שקלים בכיס. בשקלול של כל הנתונים האלה, אין ספק שחופשה בסיני היא אחת האופציות המשתלמות ביותר, בין אם אתם מתכננים אותה לבד, עם חברים, עם בן או בת הזוג או עם כל המשפחה. כי בסוף מה שנשאר לנו מהחוויות שאנחנו עוברים זה לא האוכל, הנופים או התמונות בפייסבוק. מה שנשאר לנו אלו הן התחושות, וחופשה בסיני היא כנראה החופשה שתשאיר בנו הכי הרבה תחושות, כאלה שאפשר להסביר וגם כאלה שאי אפשר, וכדי לפצח אותן נצטרך לרדת לחופשה בסיני גם בשנה הבאה.

 

ועד החופשה בסיני – מוזמנים להנות עם אמן טלפתיה להופעה בלתי נשכחת

אולי יעניין אותך גם

נוסעים
תיירות

על ESIM לחו"ל שמעתם?

מי שטרם שמעו על ה – ESIM החדשני, כנראה סוברים שנסיעה לחו"ל מצריכה חיפוש מייגע אחר ספקי סלולר ורכישה של כרטיס סים. אחרים שמכירים בטכנולוגיה

קרא עוד »