חדלות פירעון של עצמאי – מתי כדאי לפנות לעורך דין מומחה?

זה לא פשוט להיות עצמאי במדינת ישראל. מדובר בעובדה ידועה שאין עליה מחלוקות. שכן, הדבר מצריך תשלומי מיסים גבוהים, עמידה בדרישות של הרשויות והתנהלות כלכלית נכונה. לצערנו, יש לא מעט עצמאים שמוצאים את עצמם בחובות גבוהים. תרחיש זה מצריך פתיחה בהליך חדלות פירעון שיכול לשנות את חייו של כל עצמאי. הישארו כאן ותגלו מהו השלב שמצריך פנייה בהולה לעורך דין מוסמך.

 

מהו חוק חדלות פירעון?

בחרנו לפתוח בהגדרה של החוק שנכנס לתוקף בשנת 2019. שכן, יש עצמאיים שלא מכירים בו מקרוב וזוכרים את קודמו (פקודת פשיטת הרגל). נסביר בקצרה שמדובר בהליך שנוגע לעצמאי שעונה על אחד מהקריטריונים הבאים:

  • אין באפשרותו לפרוע את החובות שלו
  • החובות שיש ברשותו גבוהים מסך הכנסותיו

 

זה הזמן הטוב ביותר לפנות לעורך דין

עצמאיים שגילו שהעסק שלהם נכנס לחובות ואין באפשרותם לתפקד, צריכים לפנות באופן בהול לקבלת ייעוץ עם עורך דין לחדלות פירעון. שכן, זה יוכל לבחון באופן מעמיק את מצבם הכלכלי וליידע אותם אם הם עומדים בתנאי הסף שמאפשרים להתחיל בהליך. מומלץ שלא לחכות עם הפניה לעורך הדין. שכן, החוב צפוי לתפוח בכל רגע של המתנה.

 

התנאי שמאפשר הגשת בקשה לחדלות פירעון

מי מכם שרוצים להכיר בחוק מקרוב, טרם הפנייה לעורך דין, צריכים לדעת שעצמאיים שמחזיקים בחוב שנמוך מ – 150,455 יוכלו להגיש בקשה להליך חדלות פירעון במשרדי ההוצאה לפועל (תוך הסתייעות בעורך דין מוסמך כמובן). עצמאיים שיש להם חוב שעולה על הסכום שהוצג קודם לכן, יצטרכו להגיש את הבקשה לבית משפט השלום שנמצא בקרבת מקום מגוריהם.

 

שימו לב – יש חשיבות גבוהה בפנייה לעורך דין מומלץ

נדגיש שחשוב לערוך בירור מעמיק שיאפשר לכם להגיע לעורך דין מומלץ בתחום שסייע לעצמאיים בעבר. שכן, זה יוכל לסייע בראש ובראשונה בניהול ההליך. מי שמכירים בתחום מקרוב יוכלו להעיד שניסיון העבר מראה שבעלי עסקים עצמאיים שנקלעו להליך חדלות פירעון היו שקועים בביצוע פעולות שונות ששאבו מהם כוחות. כך שבעצם, זה היה בלתי אפשרי עבורם לטפל בחובות באופן עצמאי. תרחיש זה מוביל להזנחה ניכרת של החובות וגורם לתפיחתם. עורך דין מומלץ בתחום יוכל ליטול את האחריות בתחומים מסוימים ולהקל באופן ניכר על ההתנהלות של עובדים עצמאיים.

 

מילים אחרונות לסיום

עצמאיים שנכנסו לחובות מכל סיבה שהיא, צריכים לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין שעוסק בדיני חדלות פירעון. שכן, זה יוכל לבחון את גובה החובות שלהם וליידע בתור התחלה אם הם יכולים להגיש בקשה לפתיחת ההליך. אם יתגלה שהם עומדים בתנאי הזכאות, הם יוכלו לקבל את הליווי המקצועי לאורך כל הדרך, כדי שתינתן להם הזדמנות לפרוס את החוב באופן מתחשב שיביא בסופו של דבר לשיקום כלכלי.

מהו חוק חדלות פירעון_ 

אולי יעניין אותך גם