האם חובה לשכור חברת ניהל מבנים ובניינים

ניהול מבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים, מבנה מסחרי או מבנה המיועד להשכרת חללים ודירות לצרכים שונים, הוא אחד הדברים היותר מורכבים. ככל שהמבנה כולל מספר גדול יותר של דיירים, וככל שיש בו מרכיבים מסובכים יותר הדורשים טיפול קבוע, כך הופך ניהול הנכס למסובך יותר, ודורש מקצועיות רבה יותר. נכון להיום, הנטייה של גופים ממשלתיים ושל המחוקק כאחד, היא להעדיף ניהול מקצועי על פני השארת הניהול בידי וועד הבית. אילו שירותים מעניקה חברת הניהול לדיירים? האם חובה לשכור חברת ניהול מבנים ובניינים בכל מקרה?  מהו היקף ההוצאות המוערך של כל דייר בבניין? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

איש עבודה

אילו שירותים מעניקה חברת הניהול לדיירים

למעשה, מגוון השירותים שחברת הניהול מעניקה לדיירים הוא רחב. השירותים יכולים לנוע מניהול שוטף של הנכס, כולל ביצוע תיקונים קטנים וטיפולים שוטפים בנכס, ועד לניהול כולל, הנוגע לכל המרכיבים של המבנה. אם במבנה יש מעלית, לדוגמה, חברת הניהול אחראית לכל נושא התחזוקה השוטפת, וכן לטיפולים הנדרשים מעת לעת במעלית, כמו גם כשמדובר בהסקה מרכזית, סידורי אבטחה, מערכות חימום או מערכות סולאריות, גינון ועוד כיוצא באלה מטלות . למעשה, במובנים רבים מבצעת חברת הניהול את התפקידים המסורתיים של וועד הבית. זאת, כיוון שהמחוקק מבין שלא ניתן לנהל מבנה מסובר ומורכב, שיש בו דיירים רבים, באופן שבו מנוהל וועד בית במבנה שיש בו מספר חד ספרתי של דיירים.

לייעוץ חינם: https://chik-chack.co.il

חישוב עלויות הניהול בבניין

חישוב העלויות של הניהול הכולל של הבניין, הוא משמעותי עבור כל אחד מהדיירים או השוכרים בו. העלויות החודשיות כוללות, כאמור, את התחזוקה השוטפת, ובמרבית המקרים גם היבטים מרחיקי לכת יותר כגון שיפוצים, טיפולים תקופתיים ועוד. אם יש בבניין מעלית, עלויות התחזוקה עולות באופן אוטומטי. החלוקה בין הדיירים יכולה להיות על בסיס נכס – כלומר סכום קבוע עבור כל דירה, או על בסיס גודל, כלומר שהדיירים או הבעלים של נכסים גדולים יותר, ישלמו יותר בהתאם לגודל הנכס שלהם. בדרך כלל, העלות הכוללת של תחזוקת בניין גדול, יכולה להגיע לכדי מאות שקלים לכל דייר לחודש, ואף לאלפי שקלים, אם במבנה קיימים מתקנים ייחודיים כגון חדר כושר, בריכה, הסקה מרכזית ועוד כיוצא באלה חידושים. העלויות החודשיות כוללות, כמובן מאליו, גם את שכר הטרחה של מנהלי החברה ועובדיה.

למרות האמור לעיל, חשוב להדגיש כי העברת הניהול של המבנה לידי חברת ניהול, אין פירושה ביטול תפקידו המסורתי של הוועד. נציגות הבניין חייבת לעקוב אחרי הביצועים של החברה ואחרי ההתנהלות הכספית שלה. למרבה הצער, לא רחת קרה שחברת הניהול פשטה את הרגל ונעלמה, והדיירים נותרו עם חור גדול בתקציב ועם בניין לא מטופל. חברת צ'יק צ'ק ניהול ואחזקת מבנים, אמונה על מתן שירות איכותי ואמין לבניינים פרטיים ועסקיים, גדולים וקטנים כאחד. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב שיפור איכות החיים בבניין המגורים שלך.

מהי דלת נגד רטיבות – לפרטים לחצו פה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram