צינור מים התפוצץ בבית? למדו מה עושים עכשיו

מי מאיתנו לא נקלע לפחות פעם אחת לסיטואציה בה ברגע הכי לחוץ במהלך היום, מתפרצת לה נזילה באחד מהצינורות המרכזיים בבית שלנו או בבניין, וכתוצאה מכך כל הלו"ז שלנו באותו יום משתבש. אכן, נזילה או בעיה בניקוז, היא אחת הבעיות הנפוצות והמאתגרות ביותר, בה נתקלים בעלי בתים ודירות. בדיוק לשם כך, נציג בפניכם כעת בצורה מסודרת את סדר הפועלות שעליכם לנקוט במידה ואכן נתקלתם בבעיית צנרת או ניקוז.

 

זיהוי הבעיה ומניעה מוקדמת

עוד קודם לטיפול בבעיית הניקוז עצמה, חשוב לנו להדגיש כי בתור בעלי נכסים ודירות, עליכם לשים לב היטב למצב הקירות, הניקוז והצנרת בבית שלכם. ערכו אחת לתקופה מעין ביקורת ובדיקה על כל הקירות, התקרות וברזי הבית, על מנת לזהות רטיבות חשודה, נזילות, סתימות ושינויי צבעים בקירות ובתקרות.

תשומת לב מוקדמת לבעיות של רטיבות ונזילות, יכולה למנוע מאיתכם כאבי ראש, להביא לחסכון כלכלי ולמנוע מאיתכם עוגמת נפש רבה בהמשך. לכן, במקרים שאתם נתקלים בחשד לנזילה או לסתימה, פנו לבעל מקצוע בהקדם האפשרי.

זיהוי הבעיה ומניעה מוקדמת

השלב הראשון בהתמודדות עם פיצוץ בצנרת

בשלב האשון לאחר שאתם נתקלים בבעיית ניקוז או צנרת, כאשר הבית שלכם מתחיל להתמלא במים, עליכם לבצע מספר צעדים חיוניים על מנת להגביל את היקף הנזק לו יגרמו המים. נסו להרחיק כמה שיותר ממוקד הפיצוץ בצנרת מכשירים חשמליים, ניירות חשובים, בגדים יקרים ואת כל שאר המוצרים שמים יכולים להזיק להם. כך, תוכלו לתחם את האזור בו יצטברו המים כתוצאה מבעיית הניקוז, ותהנו מראש שקט, בידיעה כי חמורה הנזילה ככל שתהיה, היא לא יכולה לגורם לנזק כלשהו לרכוש שלכם.

 

השלב השני בהתמודדות עם פיצוץ בצנרת

כעת, צרו קשר עם איש מקצוע מומלץ כמו ייבוש תת רצפתי בונפיל. לשם כך, כנסו לאינטרנט ובחרו את איש המקצוע עם מספר ההמלצות הרב ביותר, שיש לו מספר גדול של לקוחות מרוצים שיכולים להעיד על איכות העבודה של איש המקצוע, ישרותו ואמינותו.

לאחר מכן, הרימו אליו טלפון, הסבירו לו בצורה תמציתית אודות הבעיה בצנרת בה נתקלתם וכוונו אותו בצורה מדויקת אל הכתובת שלכם. כמובן שבמקביל לחיפוש באינטרנט, תוכלו להתקשר למספר חברים שאתם סומכים עליהם וקבלו מהם את המלצות על איש המקצוע שיוכל לטפל בצנרת שלכם.

השלב השני בהתמודדות עם פיצוץ בצנרת

השלב השלישי בהתמודדות עם פיצוץ בצנרת

בעת ביצוע עבודות התיקון של הצנרת על ידי איש האינסטלציה, נסו כמה שיותר לתת לו את מרחב הפעולה והחופש, על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו בצורה איכותית ויעילה. לאחר ביצוע העבודה, בקשו ממנו טיפים לשמירה על הצנרת שלכם וקבלו ממנו המלצות כיצד למנוע את הנזקים הבאים בצנרת.

 

לסיכום

כאשר אתם מזהים בעיית צנרת, פנו מיד לאיש מקצוע.

צינור מים התפוצץ בבית למדו מה עושים עכשיו

אולי יעניין אותך גם