השמיים הם הגבול: כך תכתבו מכתב לרבי בצורה נכונה

הרבי מחב"ד הייתה דמות מופלאה שפעלה במאה הקודמת בארה"ב, אולם ההשפעה שלה הגיעה לכל העולם. דמותו של הרבי הייתה דמות פלאית בהרבה מאוד היבטים, מה שהוביל אלפי אנשים לבקש ממנו עצה בכל תחומי החיים. כל מי שהתייעץ עם הרבי נדהם מהחוכמה הרבה שלו ומכמה שהעצות שלו היו טובות. גם היום כל אחד יכול לקבל תשובה מהרבי.

 

תשובות של הרבי

מכתב לרבי מחב"ד היה משהו שנפוץ מאוד כאשר הרבי פעל בשיא כוחו בארה"ב. הרבי כמעט ולא יצא מהמקום שבו הוא גר, מה שגרם לכך שמי שלא יכול להגיע להתייעצות איתו היה צריך לשלוח מכתב על מנת לקבל מענה לשאלות שלו. הרבי השיב אלפי מכתבים במהלך פעילותו כאשר המכתבים הללו מקיפים את כל תחומי החיים.

 

אגרות קודש

כדי לשמור את דבריו של הרבי, שכמובן רלוונטיים לכל אדם באשר הוא, המכתבים רוכזו בספר שנקרא אגרות קודש. למעשה מדובר על סדרה עם כרכים רבים, ובכל אחד מהם מופיעות תשובות שאותן הרבי השיב לשואלים הרבים. באמצעות האגרות קודש אנחנו יכולים גם היום למצוא מענה למצוקות שלנו על פי דבריו של הרבי.

ביהדות ישנו ערך גדול לדברי הצדיקים, גם אלו שהם השאירו בכתב בלבד. למעשה, נפש הצדיק נמצאת בתוך הדברים שהוא כותב, מה שמאפשר לנו להתחבר אליו באמצעות הקריאה של הכתבים שלו.

 

איך זה מתבצע בפועל

אם אנחנו מעוניינים לקבל מענה מהרבי כל מה שצריך לעשות זה פשוט לרשום את השם המלא שלנו יחד עם השאלה שמטרידה אותנו. את הפרטים הללו ניתן לשלוח בעזרת אתר אינטרנט ייעודי ולחכות למענה. המענה מגיע על ידי שליחת המקום הרלוונטי באגרות קודש שבו אנחנו נקבל התייחסות לבעיה שלנו.

גם אם לא הבנו בצורה מלאה כיצד דבריו של הרבי עונים לשאלה שלנו, ניתן כמובן לקבל פרשנות לדברים על מנת שנוכל להבין מהי ההדרכה המעשית שאותה אנחנו מקבלים דרך דבריו של הרבי.

 

האם יש צורך לשלם עבור האגרות קודש

הרבי הדגיש בשיחות ובכתבים עד כמה חשוב שאנחנו בתור בני אדם נפעל בעולם הזה על מנת לקדם אותו למקום טוב יותר. כמובן שהכל תלוי בבורא עולם, אולם בלי השתדלות שלנו אי אפשר להתקדם באמת. הצדקה שאותה אנחנו נותנים יכולים לעזור לנו לגרום לכך שהמענה שנקבל מהרבי באמת יאפשר לנו לפתור את הספק שלנו.

 

לסיכום

כתיבת מכתב לרבי יכולה לעזור לנו גם היום, בשעה שאנחנו לא רואים אותו בעיניים שלנו לקבל מענה לבעיות שלנו על פי דבריו. האגרות קודש מקיפות את כל תחומי החיים, וסביר להניח שגם הבעיה שלנו תוכל לקבל מענה בתוכן. כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא פשוט לכתוב את השם המלא שלנו, הבקשה, ולחכות למענה שיגיע דרך הרשת לאחר שייפתחו האגרות קודש.

מכתבים

 

אולי יעניין אותך גם