מהי השיטה הבטוחה לריסוס נגד נמלים?

הנמלים הנם מזיק שכיח שכולנו מכירים חווינו בעבר.

קיימות דרכים רבות לביצוע ריסוס כנגד נמלים, אך לא כל השיטות בטוחות ויעילות.

לכן חשוב לבדוק מהי השיטה הבטוחה לריסוס נגד נמלים? האם יש צורך במדביר? וכן כיצד ניתן למנוע את הופעת הנמלים בשנית.

 

מהי הנמלה?

נמלה היא בעל חיים שהוא למעשה חרק ממשפחת הנמליים כחלק מסדרת הדבוראים. רק במדינת ישראל ישנם יותר מ240 מינים ותת מינים המוכרים לנו והם מחולקים ל46 סוגים שונים. גודלה של הנמלה יכולה לנוע עד ל 52 מילימטר והן חיות במושבות כאשר לכל מושבה ישנו קן משלה. חשוב להבין כי לכל מושבה ישנה התנהלות שונה המשתנה בהתאם לסוגים ולמינים השונים.

 

כיצד הן מוצאות את הדרך לביתנו?

מכירים את זה שאתם מוצאים נמלים בבית, בטוחים שהרגתם את כולן, ולאחר מספר דקות הנמלים מופיעות מחדש? הדבר קורה מאחר והנמלים משתמשות בפרומונים כיצד לתקשר האחת עם השנייה. כאשר הנמלה יוצאת לחפש אוכל היא מפרישה פרומון הנקרא "פרומון השביל" ובעזרתו היא מסמנת את הדרך בשביל עצמה בכדי למצוא את הדרך חזרה לקן, וכן בכדי לסמן לנמלים האחרות את הדרך למקור המזון שמצאו. כאשר הן מרגישות סכנה הן מייצרות את פרומון האזעקה שלהן אשר מתריע על מצבים של סכנה ובכך הנמלים יודעות להתרחק מהמקום לזמן מסויים, עד שהסכנה תחלוף.

 

אז כיצד מבצעים הדברה? האם ההדברה בטוחה?

חשוב להבין כי את הריסוס יש לבצע בעזרת מדביר מומלץ בעל רישיון של משרד הבריאות. את ההדברה צריך לבצע בצורה מבוקרת עם החומרים המתאימים לכך. כאשר אנחנו משתמשים בחומרי ההדברה הביתיים הם פותרים לנו את הבעיה לפרק זמן קצר וחומריו של המדביר הנם מקצועיים ויעילים בהרבה הנותנים פתרון לזמן ארוך יותר.

ההדברה מבוצעת תחילה עם שימוש בג'ל אשר הג'ל הוא שקוף ולא שום ריח או צבע, הפיזור נעשה בכל מיני מקומות בצורה יעילה ככל האפשר בעיקר באיזור המטבח. הנמלה לוקחת את הג'ל אל הקן מאחר והיא חושבת שמדובר במזון, הנמלים בקן מחוסלות בעזרת הג'ל ובכך מחסלת את הקן באופן יעיל.

לכן חשוב להשתמש במדביר איכותי ומקצועי אשר מכיר ויודע כיצד לבצע אותה באופן יעיל וכן מחזיק ברישיון המתאים לכך. שימוש בחומרים שאינם נכונים עלולים לא רק שלא למגר את הבעיה אלא גם לייצר סיכון לדרי הבית שעלול לפגוע בהם וכן בבריאותם התקנית. שימוש באיש מקצוע ובמדביר מומלץ יכול למנוע את הסיכונים הללו וכן למנוע בעיות עתידיות מסוג זה. ההדברה מגיעה לרוב עם אחריות וכן המדביר אף ייתן לכם את כלל עצות הנכונות בכדי למנוע בעתיד את המצב הזה ולהשאיר לכם את שגרת החיים הנוחה ללא המזיק הטורדני הזה.

 

קן נמלים

אולי יעניין אותך גם