הצבת גבולות בזוגיות: תיאום ציפיות

מרגישים שאתם נעלמים בתוך הקשר הזוגי? שבן הזוג השני אינו מקשיב לכם ועושה ככל העולה על רוחו? ייתכן ואתם זקוקים ללמוד כיצד להציב לו גבולות. גבולות בזוגיות הם הבסיס לזוגיות מאושרת אשר מאפשרת כבוד הדדי ואמון הדדי בין שני בני הזוג, כאשר כל אחד מן הצדדים יודע היכן נמצאים הקוים האדומים של בן הזוג ואינו חוצה אותם.

על מנת ללמוד כיצד ליצור הצבת גבולות בזוגיות וכיצד לערוך תיאום ציפיות נכון, פנו אל מרכז מבינים זוגיות בהנהלתו של ליאור גור.

 

הצבת גבולות בזוגיות

כשאנחנו אוהבים, אנחנו מצפים שבן הזוג יכבד וינהג בנו בדרך הוגנת וצודקת, אך מה עושים כשבן הזוג מתנהג בצורה שתלטנית, אינו מקשיב ואינו מכבד את רצוננו? הצבת גבולות לבן הזוג היא דבר חשוב מאד שצריך להתבסס כבר בתחילת הקשר על מנת שלא תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד בתוך הקשר הזוגי כשקולכם כמעט ואינו נשמע, והציות לבן הזוג הופך לתנאי לזוגיות.

על מנת לבחון את עצמכם ולבדוק איזו זוגיות מתאימה לכם הכנסו עוד היום ומלאו שאלון זוגיות שיוביל אתכם למערכת יחסים זוגית שהולמת אתכם ביותר תוך תיאום ציפיות מלא עם בן הזוג.

גבולות

תיאום ציפיות

כאשר האהבה ניצתת ושני בני הזוג פותחים במערכת יחסים משותפת, הם מוצאים את עצמם במעין משא ומתן של יחסי כוחות, בלמים ואיזונים שונים ודעתו של מי לבסוף מתקבלת.

במערכת יחסים בריאה, באמצעות הידברות ונכונות לשיתוף פעולה, לרוב מסתדרים רוב העניינים בהסכמה הדדית או לכל הפחות בפשרה הוגנת, אך אם אחד הצדדים לוקח לעצמו את הרשות להחליט החלטות שאינן מקובלות על הצד השני, או מבטל בזלזול את דעותיו ורצונותיו, יש צורך ברור להציב גבול.

 

איך מציבים גבולות בזוגיות?

הדרך הטובה ביותר להציב גבולות בזוגיות היא לציין בצורה הברורה ביותר מה אתם רוצים ומה אתם מצפים מבן הזוג לעשות. חשוב להיות מאד מאד ספציפיים ובהירים כשאתם מציבים גבול ולהיות עקביים בכך. לדוגמא, אם אינכם מסכימים שבן הזוג יאכל בסלון הבית, אל תאכלו שם בעצמכם או תרשו למישהו אחר לעשות זאת, ואל 'תוותרו' לו תחת נסיבות מסויימות.

כמו כן, במידה ובן הזוג מבקש ממכם לכבד את גבולותיו, עשו זאת בדיוק כפי שביקש. אם תכבדו את הגבולות שלו, הסיכויים שהוא יכבד את הגבולות שלכם עולה.

מערכת יחסים

מרכז מבינים זוגיות – תיאום ציפיות

תיאום ציפיות כבר בתחילת הקשר יעזור לכם לבנות קשר חזק ובריא. חשוב לכבד את גבולות שני בני הזוג בצורה עקבית, ולהסביר לבן הזוג מהם גבולותיכם בצורה ברורה ובהירה, אך מן הצד שני גם לכבד את גבולותיו כדי לחזק את האמון ההדדי והכבוד ששורר ביניכם. במרכז מבינים זוגיות תוכלו לקבל את כל הכלים כיצד לעשות זאת נכון ועוד.

מערכת יחסים

אולי יעניין אותך גם

חֲשִׁישׁ
כללי

3 עובדות שלא הכרתם על קנאביס

צמח הקנאביס, המכונה לעתים קרובות מריחואנה, וויד או גראס, כבש את ליבם של המוני אנשים לאורך מאות שנים, במקומות שונים ותרבויות שונות. מעבר לשימוש בקנאביס

קרא עוד »
הטרדה מינית
כללי

מה נחשב הטרדה מינית ברשת

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במספר ההטרדות המיניות שמתרחשות ברחבי הרשת. מדובר במגיפה כלל עולמית שפוגעת בבני נוער ומבוגרים כאחד. מדריך זה עולה לאתר,

קרא עוד »
חוֹב
כללי

מהו הסדר חוב?

הסדר חוב הוא הליך משפטי המאפשר לחייבים להגיע להסדר עם הנושים שלהם במטרה לפרוע את חובותיהם, תוך ויתור על חלק מהחוב או פריסת התשלומים על

קרא עוד »