המדריך המלא לסוגי שמיכות

אם חשבתם ששמיכות זה רק שמיכת קיץ (שהיא שמיכה קלה ודקה) ויש את שמיכות החורף (שהן השמיכות העבות והמלאות יותר, או שמיכות הפוך) תתפלאו לגלות שקיימות לא מעט סוגים של שמיכות, אם זה מבחינת מילוי השמיכה, הבד ממנו השמיכה עשויה, ואפילו על שמיכות חורף מחממות במיוחד שהן שמיכות מאוד דקות.

 

סוגי השמיכות שקיימים

שמיכת פוך טבעי

אחת השמיכות הנפוצות והמבוקשות ביותר, היא שמיכת הפוך הטבעי, היא מכילה בתוכה פוך טבעי אמיתי, ברוב המקרים יהיה מדובר על תרכובת של 80-90% פוך טבעי של פלומת אווז לבנה ותוספות של 10-20% נוצות אווז.

השמיכות האיכותיות ביותר בתוך הפוך הטבעי הן אלו המכילות 100% פלומת אווז, הפלומה אוגרת בתוכה בחום ובזכות הצפיפות שלה מונעת את יציאת החום, מה שגורם לכך שהשמיכה מעניקה לכם חום מלא בימים קרים במיוחד.

בנוסף פלומת האווז יש לה לא רק יכולת לאגור בתוכה את החום, אלא היא מיוחדת בכך שהיא מאפשרת זרימת אוויר, מה שגורם לכך שלמרות החום הרב, שמיכת הפוך גם מוענת הזעה.

כאן זה גם שייך לסוג הבד העוטף את הפוך, כלומר בטנת המילוי, חשוב לבחור שמיכות איכות המשלבות איכות לא רק בחומר המילוי אלא גם במעטפת עצמה של השמיכה.

 

שמיכת פוך סינטטי

הפוך הסינטטי הוא כמו הפוך הטבעי, עובד על אותו עקרון, של מילוי סיבים, רק שהפעם במקום פלומת אווז טבעית, מדובר על סיבים סינתטיים שאלו מודבקים ביחד ויוצרים מרקם של נפח אחיד, שאת המרקם הזה ממלאים בתוך בד ההופך לשמיכה.

לפוך הסינטטי אולי זה לא נראה אבל קיימים גם יתרונות, היתרון הבולט של הפוך הסינטטי שהוא מתאים לאנשים הרגישים לחומרים טבעיים, כמו כאלו הסובלים מקוצר נשימה ואלרגיה, יתרון בולט ביותר של הפוך הסינטטי הוא שניתן לכבס את השמיכה גם בכביסה רגילה מבלי להיות בחשש שמא היא תינזק.
החומרים הסינטטיים עמידים במיוחד וזה הופך את אורך החיים של השמיכה לארוך במיוחד בהשוואה לשמיכות הפוך הטבעיות, למרות ששמיכות הפוך הסינטטי עוברות גם כביסות רבות.

 

שמיכת קיץ

כשזה מגיע לנושא של שמיכות קיץ, יש לא מעט כאלו שמיכות, זה מתחיל בשמיכות הפליז הדקות שמתאימות בעיקר לעונות המעבר.
אך יחד איתן באותה קטגוריה נמצא את שמיכות הקיץ, שאלו נחשבות ליותר קלות ואווריריות אלו שמיכות המכילות גם מילוי דק של סיבי ננופייבר היפו אלרגני, את המילוי עוטפים בכיסוי בד דיולן שהוא נעים למגע ומונע זיעה, יחד עם זאת הוא מאפשר צבירת חום ברמה נמוכה, שזה מה שהופך את השמיכה להיות שמיכה יותר קיצית ומתאימה לימים חמים בהם רוצים להתכרבל במזגן.

 

שמיכת תינוקות

אלו השמיכות העשויות מהחומרים האיכותיים ביותר, כאלו שאינם מפרישים חומרים שיכולים לפגוע בילד, ובנוסף שמיכות שנושמות תמיד, זאת באם התינוק יכסה את פניו במהלך הלילה הוא יוכל להמשיך ולנשום באופן סדיור ותקין גם מתחת לשמיכה במשך שעות ארוכות.

 

תינוק במיטה

אולי יעניין אותך גם

5 טיפים לעיצוב הבית

יצירת בית יפה ופונקציונלי היא בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים רבים. בין אם אתם עוברים לחלל חדש או מחפשים לחדש את המרחב הנוכחי שלכם,

קרא עוד »
ספה נפתחת
לבית ולגינה

איך לבחור ספה?

יש שיגידו שסלון הבית הוא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית, כיוון שחלל זה מרכז בתוכו את כלל בני הבית. בין אם אתם משפחה גדולה או

קרא עוד »