הלוואה לעסקים – עשה ואל תעשה

כשמדובר בלקיחת הלוואות באופן כללי ולעסקים בפרט יש להתייחס לנושא ברצינות וזהירות, הלוואות הן ללא ספק הדרך הטובה ביותר או אולי היחידה למי שאין הון עצמי קודם להגשים את החלומות בפתיחת עסק או הגדלתו בין אם מדובר בצורך ממוקד של סכום כסף או באופן כללי.

המשיכו לקרוא על מנת ללמוד איך ומה לעשות כשלוקחים הלוואה.

 

תזמון – מתי לוקחים הלוואה?

ישנן סיבות רבות לקחת הלוואות ואם נכנע לכל גחמה נמצא את עצמנו שוחים בריביות ומועדי החזרת הלוואות לבנקים שונים. שלושת הסיבות העיקריות ללקיחת הלוואה הן גם שלושת המסלולים המקובלים ברוב החברות המקצועיות ובהלוואות בערבות המדינה שעליהן נרחיב בהמשך.

  • בראש ובראשונה הקמת עסק, לכל הקמת עסק מכל סוג נדרש סכום התחלתי וזוהי סיבה מצוינת ללקיחת הלוואה כמובן בליווי תוכנית עסקית שמפרטת את הדרך והיכולת הפוטנציאלית להחזיר את מלוא הסכום בזמן שנקבע.
  • הגדלה ופיתוח של העסק – אם ברצונכם וביכולתכם להגדיל את העסק מה טוב, סיבות טובות ללקיחת הלוואה יהיו שיפוץ של מרחב העסק, רכש גדול, הגדלת האמצעים למען ייצור גדול יותר וכו'…
  • גישור בין פערים – הרבה בין העסקים והפעולות הבנקאיות מתרחשות זמן מה לאחר מתן השירות ולכן נוצר פער שעלול להיות גדול בין מועד ההוצאות למועד ההכנסות. גם זו סיבה טובה לקחת הלוואה על מנת לא ליצור בור באשראי.

 

שימוש בשירותים של חברה מקצועית

חברה מקצועית שתתמוך בהגשת הבקשה להלוואה בערבות המדינה תהיה גורם קריטי באישור הבקשה, חברה מומלץ היא ביזלנד הלוואות לעסקים המתמחה בדיוק בהלוואות מסוג זה, ניתן לקרוא עוד אודותיהם כאן – https://bizlend.co.il.

 

תוכנית עסקית

לכל הלוואה יש לצרף תוכנית עסקית שתבטיח לכם ולבנק שילווה לכם את הכסף את היכולת שלכם להחזיר את מלוא הסכום והריביות שנקבעו במועד שנקבע. התוכנית העסקית שתבנו תבחן על ידי החברה המקצועית איתה תעבדו כמו ביזלנד ובנוסף על ידי חברה חיצונית מטעם הקרן להלוואות בערבות המדינה שתאשר או לא תאשר המלצה לבנקים למתן הלוואה בערבותה. תוכנית עסקית טובה תעזור גם ולכם וגם לגורמים החיצוניים להיות בביטחון ושקט כלפיי תנאי ההלוואה שנקבעו מראש.

 

סכום ותנאים שתואמים את שני הצדדים

כמו כל חוזה יש להגיע למשא ומתן אידיאלי כמה שיותר משני הצדדים. באופן התחלתי בקשו סכום שהתוכנית העסקית מאפשרת לכם להחזיר, שקפו לעצמכם את מועד ההכנסות העתידי שלכם ואת המכשולים שעלולים לעלות בדרכם. קחו בחשבון מועדי מכירה טובים יותר או פחות על פי אופי העסק שלכם והסיקו מכך גם את יכולת ההחזרה שלכם.

 

לסיכום

הלוואה שתתבצע בצורה טובה בליווי חוזה מתאים ותוכנית עסקית מפורטת בעלת מספר יציאות ומסלולים תבטיח את כל היתרונות של הלוואה ולא את חסרונותיה שיכולים למשוך אתכם למטה ללא דרך חזרה.

 

דולרים

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »
דולרים
פיננסים

המדריך המלא לקרנות פנסיה

בעולם אידאלי, כולנו היינו לומדים כמה שנים, מתחילים לעבוד ואחרי 40 שנה פחות או יותר יוצאים לגמלאות. את המשכורת שקיבלנו באותן 40 שנה, תחליף קצבה

קרא עוד »