לאו דווקא מהבנק – הכל על משכנתאות חוץ בנקאיות

משכנתא חוץ בנקאית, היא סוג של הלוואה שאינה ניתנת על ידי גוף אחר שהוא אינו הבנק כמובן, כלומר היא ניתנת על ידי מוסד פיננסי אחר. הלוואה זו ניתנות על ידי גופים כגון מלווים פרטיים – חברות ביטוח, חברות יעודיות לנושא או חברות מימון עצמאיות. מלווים אלה מציעים מגוון יתרונות ללווים, כגון תהליך אישור מהיר יותר, תנאי מימון גמישים יותר ודרישות אשראי פחות מחמירות.

 

למה לא מהבנק?

עבור לווים רבים, המשיכה העיקרית ללקיחת משכנתא חוץ בנקאית היא מהירות תהליך האישור ופעמים רבות שילוב עם העבודה שקיבלו סירוב מהבנק ללקיחת משכנתא. כידוע, לבנקים יכולים לקחת שבועות כדי לבדוק ולאשר בקשת הלוואה. לעומת זאת, מלווים אלטרנטיביים יכולים לרוב לספק מענה ולהחזיר תשובה לאישור או דחיית ההלוואה תוך זמן קצר. ההליך המהיר הזה יכול להיות קריטי למי שמחפש לרכוש בית או למחזר הלוואה קיימת במהירות.

משכנתא חוץ בנקאית

הלוואה של אקרובטים

משכנתאות חוץ בנקאיות מציעות גמישות רבה יותר בכל הנוגע לתנאי ההלוואה. זאת לעומת הבנקים אשר מוגבלים בדרך כלל למסלולים מסורבלים אשר אפילו המומחים מתקשים להבין. הלוואות פרטיות פעמים רבות מאפשרות תנאים נוחים הכוללים משכנתאות בריבית קבועה, משכנתאות בריבית מתכווננת, הלווים יכולים גם לבחור בין מגוון אורכי הלוואות, החל ממשכנתאות ל-10 שנים ועד למשכנתאות ל-30 שנים.

 

דירוג אשראי

יתרון נוסף של משכנתאות חוץ בנקאיות הוא שלעיתים קרובות פחות אכפת להן מדירוג אשראי. זה יכול להיות יתרון עבור לווים דירוג אשראי נמוך יחסית, שאולי אינם זכאים להלוואה מהבנק שלהם.  חשוב להבין כי הבנקים לא רוצים לקחת סיכון ולתת הלוואה גדולה ללקוח ״בעייתי״ אשר יתכן ויתקשה להחזיר את ההלוואה במלואה ללא כל בעיות. לכן לעיתים לקיחת משכנתא בבנקים יכולה להיות מסורבלת ומתישה – הבנקים רוצים ביטחון.

משכנתא חוץ בנקאית

למה הלוואה חוץ בנקאית?

ובכן, כאמור, משכנתאות חוץ בנקאיות מציעות מגוון יתרונות ללווים, החל מזמני אישורי משכנתא מהירים יותר ותנאי הלוואה גמישים יותר ועד דרישת דירוג אשראי מקל ועלויות נמוכות יותר. עם זאת, חשוב לציין כי הלוואות אלו כרוכות גם בסיכונים. הסיכון המשמעותי ביותר הוא שייתכן שההלוואה לא תהיה מגובה על ידי הממשלה, כלומר אם המלווה יתקשה לשלם את ההלוואה שלקח, ללווה לא תהיה רשת ביטחון כפי שהבנק מתחייב לספק. לכן, חשוב לחקור את המלווה ביסודיות לפני חתימה על ניירת כלשהי.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, בסך הכל, משכנתאות חוץ בנקאיות יכולות להיות אופציה מצוינת למי שמחפש לרכוש בית או למחזר הלוואה קיימת. הן מציעות מגוון יתרונות, כגון זמני אישור מהירים יותר, תנאי הלוואה גמישים יותר ועוד שפע של הטבות. עם זאת, הם גם כוללים סיכונים, ולכן חשוב לבדוק את החברה ממנה אתם לוקחים את המשכנתא, לחפש ביקורות, לקוחות קודמים וכדומה. בהצלחה!

משכנתא חוץ בנקאית

אולי יעניין אותך גם