מה החשיבות של ייעוץ פיננסי לעסקים

בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים יודעים כי ייעוץ פיננסי לעסקים יכול להיות חבל ההצלה החשוב ביותר לעסק.

בין אם הוא נמצא במשבר ובים אם הוא מדשדש ואינו מצליח להגיע ליעדים העסקיים שהציב לעצמו, ייעוץ פיננסי על ידי יועץ מומחה בתחום יכול לשנות את מצב העסק מקצה לקצה.

אם כן, כיצד פועל יועץ פיננסי מקצועי כדי לקדם את העסק ליעדים הרצויים ולמה הוא פשוט חיוני לעסק שלכם?

 

מה עושה יועץ פיננסי?

יועץ פיננסי הוא בעל מקצוע שיש לו ידע, כלים וניסיון בהתמודדות מול המערכת הבנקאית, מול רשויות המס וכמובן לצורך ניהול תקין של הכנסות והוצאות של העסק.

כל הכלים העומדים לרשותו, משמשים את היועץ הפיננסי לסייע בשיפור מצבו הכלכלי של בעל העסק ואת יכולת העסק להרוויח.

 

מהם הכלים המשמשים יועץ פיננסי?

יועץ פיננסי משתמש בדוחות שונים, המסייעים לו לנתח את מצב העסק ואת הבחירות של בעל העסק, שהביאו את העסק למצבו הנוכחי.

לאחר תחקיר מעמיק להבנת מצב העסק והגורמים המעכבים, או מפריעים להתנהלות פיננסית תקינה, היועץ יכול להציע שורה של פעולות שמטרתן לצמצם את ההוצאות של העסק ולהגדיל את רווחיו, תוך ניצול מקסימלי של פוטנציאל ההכנסות של העסק.

יועץ פיננסי עשוי לבחון מחדש את אופן התמחור של המוצרים והשירותים בעסק ולהציע שינוי. הוא עשוי להציע החלפה של ספקים יקרים בספקים זולים, או שינויים באופן הייצור של המוצרים כדי לצמצם את עלויות הייצור.

הוא עשוי להציע עריכה של שינויים במבנה העסק, או בהרכב העובדים, שיסייעו לעבודה יעילה וחסכונית יותר ואף לשיפור רמת השירות, מה שעשוי להביא להגדלת ההכנסות.

 

מתי כדאי לפנות לייעוץ פיננסי?

אייל פז יועץ פיננסי בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום העסקי והכלכלי, מסביר כי בעלי עסקים רבים פונים אליו לאחר שהמשבר כבר התחיל בעסק.

הרווחים לא מסיקים, ההוצאות עצומות והם לא יודעים איך לצאת מהבוץ.

יחד עם זאת, דווקא מיעוט בעלי העסקים, שפונים לייעוץ עוד בתחילת דרכם העסקית, מצליחים למנוע את הופעתם של משברים אלה, הנגרמים לרוב בגלל חוסר הבנה של בעל העסק בתחום הפיננסי, כמו גם חוסר העניין שלו בנושא והעומס העצום שיש על כתפיו.

פז ממליץ כמובן שלא להמתין לרגע האחרון, אלא לפנות ליועץ פיננסי לפני שמתחילים להופיע ניצני המשבר הכלכלי הראשונים. זה הזמן האידיאלי לעשות סדר, לחשוב בראש צלול, למצוא את הדרך למנוע את המשבר ולהוביל את העסק למימוש הפוטנציאל הכלכלי שלו.

 

לסיכום

יועץ פיננסי מקצועי הוא האיש שאליו רוב בעלי העסקים פונים כאשר העסק במשבר, אבל הזמן המתאים לטפל בנושאים פיננסיים בעסק הוא ממש בתחילת הדרך.

ניהול נכון של ההיבט הכלכלי של העסק יכול לא רק למנוע את המשברים האפשריים, אלא גם להעלות את העסק ואת בעליו על דרך המלך ולהבטיח שהעסק יצליח לממש את הפוטנציאל שלו – להיות מקור הכנסה רווחי ומשתלם לבעליו.

אולי יעניין אותך גם