מה ההבדל במבנה בין נעלי ריצה של נשים לגברים

בחירת נעלי ריצה יכולה להיות מאוד מבלבלת, בעיקר שהיום קיימים כל-כך הרבה דגמים, עיצובים שונים וגם הבטחות שונות לגביי הנעליים.

אנשים שרצים באופן קבוע, יודעים שאיכות הריצה באמת תלויה בהתאמת הנעל לכפות הרגליים שלכם וגם לאופי הריצה.

ישנם מספר פרמטים שצריך לבחון כאשר אתם רוכשים נעל ריצה חדשה, והכל בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

 

איך כף הרגל שלנו בנויה

אומנם זה יכול להישמע לחלק מכם משונה, אך כף הרגל שלנו הוא איבר מורכב. הכף הרגל וברשת המחברת ביניהם, מתחת לעור, יש לפחות משלושים וחמישה מפרקים ושמונה עצמות. זו בדיוק הקשת שאנו רואים בין עקב לכריות כף הרגל. רגל אינה איבר יחיד, ובפועל יש שלושה קשתות בכף הרגל החיצונית, הרוחבית והפנימית. מבנה כף הרגל מאוד קשור לכך שנתאים נעל ספורט נכונה לרגל שלנו.

כאשר נתאים נעל ספורט נכונה למבנה שלנו, כך נוכל לתת תמיכה מיטבית כאשר אנו מבצעים פעילות ספורטיבית. נעל שאינה מתאימה בצורה מרבית אל הרגל שלנו, עלולה לגרום לנו לחץ על הקשתות ולנזקים מכף הרגל עד לצוואר. כאשר יש לנו רגל שטוחה, המכונה בשפת היום יום ״פלטפוס״, יוכל להיגרם נזק ופציעות לרגל. לכן מאוד חשוב להתאים את הנעל הנכונה לרגל שלנו.

 

הבדל בין נעלי ריצה לגברים לבין נשים

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא האם קיים הבדל בין מבנה הרגל הגברי ובין מבנה הרגל הנשי. ישנו הבדל, וההבדל שהכי בא לידי ביטוי הוא תכנון וייצר של נעלי ריצה נשים מול תכנון נעלי הריצה לגברים. ההבדל בין גברים לנשים בא לידי ביטוי גם בעיצוב הנעל וגם מבחינת הרוחב שלה. ההבדל המשקף את ההבדלים במבנה של הרגל. ישנן לדוגמא נשים שהם יותר צרות בחלקן האחורי של הרגל שלהן.

בעוד נעלי גברים בדרך כלל יהיה באורך אחיד לאורך הנעל. שינוי נוסך שבא לידי ביטוי הוא סוליית הנעל. בנעלי נשים יהיו בדרך כלל חריצים עמוקים יותר, החריצים הללו יעניקו לנשים תנועה טבעית וגמישה יותר במהלך האימון והריצה. בנוסף, נראה הבדל בעיצוב החיצוני של הנעל. העיצובים יהיו תואמים בדרך כלל לטרנדים קיימים לעיצובים שונים של נעלי גברים ונעלי נשים.

 

המלצות לבחירת הנעל הנכונה

בין אם אתם רוכשים נעליים בחנות ובין אם אתם בוחרים נעליים באתר, מעבר למידה שאתם בוחרים, ומעבר לעיצוב, אתם צריכים לבדוק האם הנעל שבחרתם אכן מתאימה לכן. כאשר אתם בחנות, יהיה לכם יותר קל לבדוק את הנעל וללכת איתה. אך אם אתם קונים נעליים אונליין במיוחד לריצה, מומלץ לעשות בדיקה על הנעל ולראות האם היא מתאימה לצרכים שלכם.

 

לסיכום

ישנו הבדל בין מבנה כף הרגל בין גברים ונשים. ההבדל העיקרי בא לידי ביטוי במבנה של הרגל, בין אם היא רחבה יותר או צרה יותר. לכן, מאוד חשוב להתאים נעל נוחה ומתאימה לרגל שלכם ולא לבחור רק לפי מראה הנעל.

 

נעל לאישה

אולי יעניין אותך גם

פמוטים
אופנה

שימוש בפמוטים לאירועים

יש לכם אירוע משמח או ארוחת ערב חגיגית במיוחד? רוצים שהבית והשולחן הערוך ייראו קסומים ויוקרתיים במיוחד? הכנסו לאתר של קנדל קלאב והתרשמו משפע הפמוטים

קרא עוד »