הדברת תיקנים – מה ההבדל בין ג'וק לתיקן אמריקאי?

אין הרבה חיות שעלולות להיות דוחות ומפחידות כמו ג'וקים, וזאת למרות שבסך הכול הגודל שלהם לא גדול.

יחד עם זאת, אנחנו רואים שאנשים מסוגלים אפילו לצאת מהבית לכמה ימים טובים אם הם ראו ג'וק, ולכן נשאלת השאלה: מה עושים בנידון?

 

מזהים את האויב

עוד לפני שנדבר על השאלה איך מדבירים את הבית כנגד ג'וקים, צריך לזהות באיזו חיה בדיוק מדובר. יש ארבעה סוגים של ג'וקים, אך בישראל נפוצים בעיקר שניים מהם: תיקן גרמני ותיקן אמריקאי. ניתן לראות שהתיקן הגרמני קטן יותר הצבע שלו, כשהוא בוגר, הוא חום בהיר ויש לו שני שווים שחורים מקבילים שמתחילים בראש ומסתיימים באזור הבטן. לעומתו, התיקן האמריקאי הרבה יותר גדול והצבע שלו הוא חום כהה. התיקן הגרמני חי בעיקר במקומות חמים וצרים, כמו מיקרוגל, תנור, מקרר, תמי 4 ועוד, ואילו התיקן האמריקאי מעדיף בדרך כלל לחיות במקומות לחים. הוא אוהב בורות ביוב פחי אשפה ועוד.

 

למה עדיף לכם להזמין מדביר ולא לרסס לבד?

מי מאתנו לא קנה בעבר לפחות פעם אחת חומר ריסוס כזה או אחר והעמיד אותו בארון שמתחת לכיור? יחד עם זאת, חשוב לדעת שהחומרים האלה מאוד רעילים כי הם מלאים בכימיקליים שונים. יש להם ריח זוועתי ועוד בעיה איתם היא שהם מטפלים בבעיה רק בצורה נקודתית. כלומר, אנחנו יכולים לרסס את החומר על התיקן עצמו ואכן נוכל להרוג אותו בצורה כזאת, אך זה לא אומר שהבעיה תיעלם. בדרך כלל, כאשר רואים ג'וק אחד נראה עוד הרבה ג'וקים שיגיעו אחריו, ולכן, אם אתם רוצים לטפל בעניין בצורה מעמיקה יותר, רצוי להזמין שירותי הדברת מזיקים. מדבירים מקצועיים מגיעים עם חומרי הדברה הרבה יותר איכותיים ויעילים לעומת אלה שנוכל למצוא בסופר, מה שאומר שהם יגיעו לכל מקום כדי להדביר. בנוסף, הם מגיעים עם ידע וניסיון, כך שהם יוכלו מדי להבין באיזה סוג של תיקן מדובר ובהתאם לכך לבחור את חומר ההדברה הרצוי.

 

הדברה ירוקה – למה לא כדאי להתפשר על הנקודה הזאת?

בימינו יש שני סוגים של חומרי הדברה שביניהם תוכלו לבחור. תוכלו להזמין הדברה כימית אך תוכלו גם לבחור בהדברה ירוקה. מתלבטים? כדאי שתדעו: היום רצוי מאוד להזמין רק הדברה ירוקה. היא לא פוגעת בסביבה, לא מסכנת את בני האדם ואת חיות המחמד והיא גם לא מסריחה. בנוסף, הדברה ירוקה מאוד יעילה, ולכן, בין אם יש לכם ג'וקים בבית ובין אם מדובר על תיקן אמריקאי, אין ספק שהדברה ירוקה תוכל לעשות את העבודה בצורה טובה. אל תדחו את הדברים, הזמינו לכם מדביר מקצועי עוד היום ותוכלו להיות בטוחים שמהר מאוד הבית שלכם יהיה חופשי מכל אותן חיות דוחות ומאיימות.

 

ג'וק מת

אולי יעניין אותך גם

מכונות אריזה
הורות

למה משמשת מכונת אריזה?

מכונת אריזה כפי שניתן להבין מהשם שלה, נועדה לאריזה וסגירה של מוצרים שונים. מכונות אריזה משמשות במגוון תחומים בתעשייה, החל מאריזות של מזון וכלה באריזות

קרא עוד »