האם מזון יבש בריא יותר לכלבים

הרבה אנשים שיש להם כלבים, לא ממש יודעים מה המזון המתאים להאכיל אותם, לעיתים אפילו מדובר באנשים שמגדלים כלבים כבר שנים. אבל אל דאגה, כי עכשיו נעשה לכם סדר בכל הסיפור. חשוב מאוד לדעת מה סוג המזון המתאים לכלבים, מה בריא להם יותר או פחות, התשובה היא לא שחור ולבן ויש דברים חשובים שצריך להבין בכדי לדעת את משמעות בחירת סוג המזון לכלב שלכם.

 

יתרון גדול במזון יבש לכלבים

האכלת הכלב שלכם עם מזון יבש לכלבים מגיעה עם יתרון בולט, גדול ובעל חשיבות רבה, סוג המזון הזה עוזר לבריאות השיניים של הכלב שלכם. בנוסף לכך, המרקם של האוכל היבש לכלבים, הוא מאוד מעודד את הכלב ללעוס לפני שהוא בולע, ובנוסף לכך, הוא משפר את מערכת העיכול שלו וגם הוא עוזר בניקוי השיניים שלו לאחר מכן.

 

מה סוג המזון הבריא לכלבים?

את כל המזונות החשובים והטובים עבור הכלב שלכם תוכלו למצוא בקלות, הילס אוכל לכלבים מציע לכם את כל שתצטרכו. ובכל זאת, נשארות שאלות של דיוק והכוונה, אז בואו ננסה לעשות סדר.

 

מזון משומר לכלבים

הרבה פעמים כן יכול להיות עדיף, מכיוון שהם מכילים יותר חלבון בשר לעומת המזון היבש, בנוסף יש בו פחות פחמימות . סוג המזון הזה מגיע באריזה צפופה לאוויר ואינו מכיל חומרים משמרים שהם סינתטיים.

 

האם כלבים יכולים לאכול אוכל יבש?

עבור כלבים, לאכול מזון יבש  זה בסדר גמור, לעומת חיות מחמש אחרות שמעדיפות מזון רטוב מכיוון שהוא נחשב טעים יותר. אך עדיין מזון יבש זו אופציה בריאה מאוד ומתאימה עבור כלבים.

 

האכלה מעורבת

יש יתרונות רבים לדיאטות רטובות ויבשות, לכן הדרך הטובה ביותר היא בדרך כלל דווקא האכלה מעורבת. בדרך הזאת, תעזרו לכלב שלכם להפיק את המיטב בכל ארוחה, זה מאפשר מגוון וחשיפה של מרקמים וטעמים.

 

מזון רטוב לכלבים זה בסדר?

כל אחד מהסוגים של מזון האלו יכולים לספק לכלב שלכם תזונה מספקת, תזונה מאוכל משומר מכילה יותר לחות ויכולה להועיל בעיקר לכלבים עם בעיות במתן שתם שלא שותים מספיק מים והם גם נחשבים טעימים יותר. אך זה עלול להצטרך לקנות מראש הרבה מאוד אוכל ולשים באחסון אם מדובר בכלב גדול.

 

ערבוב מזון יבש

אין שום בעיה עם ערבוב מזון יבוש כשאתם מאכילים את הכלב שלכם, אך אפשר לערבב רק מזון שמותאם לאותו הכלב והשלב בחיים שלו. בנוסף כדאי שיהיה מדובר בסוגי מזונות מלאים ומאוזנים עם פרופיל תזונה דומה.

 

בריא ומומלץ

אז עכשיו כשאתם יודעים שמזון יבש לכלבים זה כן דבר בריא ומומלץ להאכלת כלבים, תוכלו לשלב את הסוגים השונים ולהעניק לכלב שלכם תזונה מאוזנת עם מרקמים שונים והתאמות שונות בהתאם כמובן לצורך של הכלב שלכם. מומלץ גם להתייעץ עם וטרינר או מישהו מומחה שמבין בתחום ויוכל לכם מה הכלב שלכם צריך, ותוכלו לדאוג לו לכך.

אוכל לכלבים

אולי יעניין אותך גם

כמה עולה גור
בעלי חיים

כמה עולה גור שיצו גזעי?

כלב מסוג שיצו הוא כלב מאוד פופולארי במחוזותינו, וגור שיצו גזעי הוא עוד יותר פופולארי. רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם? כאן תמצאו את כל

קרא עוד »