האם אפשר לקבל פיצויים על איחור בטיסת קונקשיין?

נוסעים רבים בוחרים לרכוש כרטיסים בטיסות קונקשיין שנחשבות לזולות יותר מטיסות ישירות. בתקופה האחרונה אנו שומעים על טיסות קונקשיין רבות שיוצאות באיחור משמעותי. לכן, יצאנו  לבדוק אם ניתן לקבל פיצויים על עוגמת הנפש שנגרמת לא פעם לנוסעים. הישארו כאן ותגלו מה החוק אומר על מקרה מסוג זה.

 

רקע כללי אודות טיסות קונקשיין

כאמור, איחור של טיסות קונקשיין מוביל לעוגמת נפש רבה מצד הנוסעים. ראוי להרחיב מעט אודות ההשלכות של איחורים בטיסה, כדי להסביר שאין מדובר רק בזמן שאבד, אלא לעיתים גם בכסף רב. שכן, טיסות מסוג זה כוללות לפחות 2 מקטעי נסיעה שמובילים את הנוסע אל היעד.

כך שהמקטע הראשון של טיסת הקונקשיין יכול לכלול את הנסיעה משדה התעופה בן גוריון ונחיתה בטורקיה לצורך העניין, בשעה 13:00. מקטע הנסיעה השני כולל עלייה למטוס בבולגריה בשעה 16:00 ונחיתה ביעד הסופי – בנקוק. נוסע שגילה שמקטע הנסיעה הראשון שלו יצא באיחור משמעותי, עשוי לאחר לטיסה השנייה שלא באשמתו ולגלות כי הוא תקוע ביעד הביניים.

פיצוי על איחור בטיסת קונקשיין

מה החוק אומר?

לא נלאה אתכם בפרטים ונציין מיד כי תוכלו לקבל פיצוי על איחור בטיסת קונקשיין במידה ותגלו שלא התקיים זמן מינימלי שאפשר לכם להחליף בין הטיסות. חשוב לצין כי ההחלטה לגבי ההחזרים נקבעת על ידי רשות שדות התעופה של הנמל שבו מתבצעת טיסת ההמשך. לכן, אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה, תצטרכו לפנות אל רשות שדות התעופה ולבדוק מה הם נהלי ה –T.C.M (זמן המינימלי לקונקשן) של אותו שדה.

 

הקריטריונים שנכללים ב – M.C.T

הנציגים של שדה התעופה שבו התרחשה טיסת ההמשך צפויים לבדוק את הקריטריונים הבאים, במטרה לבדוק אם התקיים זמן מינימאלי בין הטיסות:

  • גודל השדה
  • יעילות השדה (מבחינת עיכובים בביקורת הדרכונים, בדיקה ביטחונית ועוד)

פיצוי על איחור בטיסת קונקשיין

זה הפיצוי שאתם עשויים לקבל

חברות התעופה עשויות להתנער מאחריות ולעיתים אף לסרב לפצות אתכם, הנוסעים. לכן, ההמלצה היא לפנות לעורך דין שעוסק בתחום, במטרה לבדוק את זכאותכם. הוא ישיג עבורכם הוכחה שתאפשר להראות כי האיחור בטיסה הראשונה הוביל לביטולה של טיסת הקונקשן (במידה כמובן וכך היה).

במצבים שכאלה, הנוסעים צפויים לקבל פיצוי שנע בין 1,300 ₪ ל – 3,100 ₪. חשוב לציין שאין מדובר בסכום שנקבע בהטלת מטבע. שכן, גובה הפיצוי המדויק שייקבע לכם יחושב תוך שימוש בנוסחה קבועה שבוחנת את המרחק האווירי שבא לידי ביטוי בין נקודת המוצא שבה הטיסה התפספסה לנקודת היעד.

 

לסיום

בשלב זה ברור לכם שאתם עשויים לקבל פיצויים על טיסת קונקשיין שיצאה באיחור. כאמור, ההמלצה היא לא להמתין לקבלת תשובה מחברת התעופה או משדה התעופה שבו בוצע האיחור, אלא לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין שבקיא בנושא, כדי שזה יבדוק את זכאותכם בהתאם לקבוע בחוק.

פיצוי על איחור בטיסת קונקשיין

אולי יעניין אותך גם