האם אנחנו הולכים לראות עוד חללי עבודה משותפים בעתיד?

חללי עבודה משותפים הפכו בשנים האחרונות לטרנד המרכזי בשוק הנדל"ן המסחרי. שוק חללי העבודה המשותפים מתאפיין כרגע בתחרותיות גבוהה מאוד. בערים המרכזיות בישראל נוכל למצוא מספר רב של חללי עבודה משותפים ממוקמים מאוד קורב אחד לשני השייכים לחברות שונות.

קצב הצמיחה של השוק נמצא עדיין בשיאו והרווח הכלכלי בתחום נחשב גבוה מהממוצע. אך הרבה טוענים שהתחום הוא טרנד חולף בלבד.

אז האם בכל זאת נוכל לראות עוד חללי עבודה משותפים בעתיד? התשובה היא שככל הנראה כן. חללי העבודה המשותפים הם כאן להישאר. הם לא עונים רק על צורך כלכלי אלא גם על צורך חברתי ולכן רבים טוענים שכל עוד לאנשים יש צורך החללים אלו הם ימשיכו להתקיים בעתיד.

מהו חלל עבודה משותף?

חללי עבודה משותפים הם חללים שנקנו על ידי יזמים פרטיים או נמצאים בבעלות גורם ממשלתי במטרה לספק לעובדים עצמאיים או לעובדי חברות קטנות אפשרות לעבוד בסביבת עבודה נוחה וראויה או לשכור משרדים וחדרי ישיבות לתקופה זמנית.

השימוש בחלל והשכרה של חללים פרטיים אינם מחייבים לטווח ארוך. זהו ההבדל האמיתי בין חללי עבודה משותפים לקנייה או שכירה של משרד פרטי.

מה היתרונות של חלל עבודה משותף?

הסיבה שחללי עבודה משותפים הפכו לכל כך פופולריים היא בגלל היתרונות הרבים שיש להם על משרדים פרטיים.

עובדים עצמאיים וחברות קטנות מתנהלים עם תקציב מוגבל ולכן לא מעוניינים לבזבז אותו על שכירת משרד קבוע. כמו כן, הרבה פעמים הם לא משתמשים במשרד או בחדר ישיבות באופן קבוע ולכן מעדיפים לשכור חלל עבודה על בסיס זמני בלבד ללא מחויבות. שימוש בחללי עבודה משותפים וחושך מהם גם את הדאגה לכל התשלומים הנלווים כמו ארנונה, חשמל, מים וכו'.

חללי העבודה המשותפים לא נועדו רק למלא צורך כלכלי אלא גם חברתי. הרבה אנשים בעובדים מהבית, מחפשים סביבת עבודה נוחה וראויה שתיתן להם אופציה לעבוד מחוץ לבית, להתאוורר ולהיות בחברת אנשים אחרים.

חללי עבודה משותפים דואגים גם לספק את כל השירותים הנלווים לסביבת עבודה טובה. רוב חללי העבודה מספקים אינטרנט מהיר, מסכי טלוויזיה, מערכות סאונד וגם שירותים אחרים כמו שירותי ניקיון, מטבחונים וכו'.

חלל עבודה

איך יראה תחום חללי עבודה משותפים בעתיד?

חללי עבודה משותפים הפכו לפתרון האידיאלי עבור עובדים עצמאיים שרוצים לעבוד בסביבת עבודה נוחה מחוץ לבית ועבור חברות קטנות שמנסות להימנע מלשלם כסף על שכירת משרדים פרטיים שלא ישמשו אותם באופן תדיר.

השינויים שהתרחשו בשוק העבודה המודרני בעקבות התפתחות הטכנולוגיה המודרנית, מאפשרים לאנשים לעבוד כמעט בכל עבודה מכל מקום. עובדה זאת יחד עם העלייה המתמשכת בכמות העובדים העצמאיים בארץ, מצביעים על כך שחללי העבודה המשותפים עדיין מספקים וימשיכו לספק צורך חברתי וכלכלי.

אולי יעניין אותך גם