איך מגיעים להחלטה נכונה על דמי מזונות

רגע לפני שניכנס לנושא לעומק, אנו רוצים להסביר מה הכוונה בדמי מזונות.
דמי מזונות הם תשלומים שהבעל צריך לשלם לאישה כאשר יש לאלו ילד אחד יותר עד גיל 18. מדובר בסכום קבוע שמטרתו לכסות הוצאות על ביגוד, לימודים ומחיה באופן כללי.

ידוע שבקרב זוגות שמתגרשים, כל שיחה הקשורה לנושא דמי מזונות עשויה להביא בסופו של דבר לתסכול ולוויכוחים.
אם נניח את הנושא על אמצע המאזניים, כאשר על כף אחת נמצאת בת הזוג ועל הכף השנייה נמצא בן הזוג, כנראה שנראה שהמאזניים עולות ויורדות בכל רגע נתון מכיוון שכל צד מניח על הכף שלו סכום אחר.
אם אתם בתהליך גירושין ואינכם יודעים איך להגיע להחלטה נכונה על דמי המזונות, הגעתם למקום הנכון.
קודם כל, חשוב שתדעו שהבעל מחויב לשלם את המזונות עד גיל 6 במלואם. כאשר לילד מלאו 6 שנים, יבוצע חישוב של דמי המזונות בהתאם להכנסות (כולל הכנסה של שכר דירה אם יש בנמצא, קצבה ועוד) של כל אחד מבני הזוג וזאת ביחס לזמנים שבהם הילדים שוהים אצל כל אחד מהם.

אם אתם מעוניינים להגיע להחלטה הנכונה בכל הקשור לדמי המזונות שלכם, כדאי שתדעו שקשה מאוד להגיע אליה באופן עצמי. כדאי ומומלץ שכל צד יכניס לתמונה עו"ד שמתמחה בענייני גירושין שייתן לו גב.

 

מה עורך דין יכול לעשות שאני לא?

עורך דין קודם כל יקשיב לך וישמע במה מדובר. לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו רוצים להגיע לפתרון של סוגיה מסוימת ואנחנו רוצים להגיע אליה בהקדם האפשרי. במצב זה, יש מי שאומר "המהירות מהשטן".
לפעמים מהירות היא לא הפתרון המתאים. הדבר נכון למצבים שקשורים לגירושין. אם תבצעו החלטות ללא שיקול דעת ובמהירות, אתם עלולים למצוא את עצמכם במקום לא טוב. יכול להיות שתיאלצו להתמודד עם ההשלכות שלכם ולא תהיה אפשרות לשנות את הבחירה שלכם.
לכן, אנחנו ממליצים קודם כל לפנות לאיש מקצוע שמתמחה בתחום, והכי חשוב, שיקשיב לך. שישמע את הסוגיה שאתה ניצב מולה, שישמע מה המצב ביניכם ולאחר מכן, הוא יכול לסייע לך לגבש אסטרטגיה נכונה לפעולה. כזו יכולה להיות למשל להציע לשני הצדדים לגשת לטיפול זוגי במטרה לגשר על הפערים הקיימים או שיכול להיות שההפך הוא הנכון ועורך הדין יציע שלא לנסות בכלל לנסות גישור.
עורך דין טוב גם רואה את הלקוח, אם מגיע לבת הזוג דמי מזונות גבוהים ובן הזוג לשעבר דיבר עד כה על סכומים נמוכים יותר. עורך הדין יעשה את כל הדרוש כדי שהלקוחה שלו תקבל את הסכום שמגיע לה ולא פחות מזה.

מפרטים אלו ניתן לראות כי החלטה נכונה בדמי מזונות קשורה לבחירה של עורך הדין, אם אתם מחפשים עורכת דין מומלצת בתחום, כדאי לפנות אל עו"ד אסתר שלום.

 

שעון ומטבעות

אולי יעניין אותך גם