מהי דלת נגד רטיבות

אחת התקלות הנפוצות, הן בבתים פרטיים והן במבנים עסקיים או משרדיים, הינה הצטברות של רטיבות והתפשטות שלה. דבר אחד שחשוב לדעת על רטיבות, הוא העובדה שהיא איננה נעצרת במקום אחד, אלא שיש לה נטייה להתפשט. זאת, כל עוד מקור הרטיבות איננו מטופל.

בבתים פרטיים, משרדים ובניינים גדולים, יש כמה וכמה מקורות לרטיבות. בחלק מהמקרים, דלתות נגד רטיבות אכן יכולות לסייע. מהם המקורות האפשריים לרטיבות? כיצד צריך לטפל בה ובאילו אמצעים? מהי דלת נגד רטיבות, וכיצד היא יכולה לסייע? להלן התשובות

רטיבות – מה זה, וכיצד מטפלים בה

הרטיבות היא למעשה מים שיוצאים מהצנרת, ומצטברים על המרצפות או על הקירות. ככל שהטיבות איננה מטופלת, והמים המזינים אותה ממשיכים לנזול, הרטיבות יכולה להתפשט למרחקים גדולים מאד בתוך המבנה.

רטיבות יכולה גם להתחיל מהגג, בעקבות איטום לא איכותי או העדר איטום של הגג. לחילופין, צינור דולף של מים, יכול לשחרר נזילה לתוך הרצפה, או לתך אחד הקירות בבית שהצינור עובר דרכו.

הרטיבות מופיעה בהתחלה בתור כתם קטן, שהולך ומתפשט ככל שהרטיבות מתגברת ואיננה מטופלת כהלכה. סוג נוסף של רטיבות, היא רטיבות המתפשטת מחדר האמבטיה החוצה, הן בגלל איטום לא מוצלח של שיפוץ חדר אמבטיה או פינת הרחצה והן בגלל העדר דלתות או מחסומים אחרים המונעים ממנה מלהתפשט.

הטיפול ברטיבות כרוך בראש וראשונה בחיסול הדליפה ובאיטום החור או הסדק דרכו היא מתפשטת. זאת בעת שיפוץ חדר האמבטיה למשל. כמובן שבמידה ויש לכם ביטוח דירה, הוא יכסה את הנזקים של הרטיבות.

לאחר שהנזילה טופלה, ניתן לטפל בסימפטומים שלה הרטיבות, קרי בקירות שנפגעו. כשמדובר ברטיבות שמקורה בחדר האמבטיה, יש לנקוט אמצעים על מנת למנוע מהמים לגלוש החוצה. בנוסף, כדאי ואפילו רצוי להתקין  דלת נגד רטיבות. הדלת עצמה היא עמידה לרטיבות, ומונעת ממנה להתפשט למקומות לא רצויים.

דלת נגד רטיבות והיתרונות שלה

דלת נגד רטיבות, היא דלת העמידה בפני רטיבות, הן כזאת שמגיעה מתחת לדלת, והן כזאת המגיעה ממקורות הקרובים אליה. מדובר הן ברטיבות המתפשטת דרך המרצפות והקירות והן כזאת המגיעה באופן ישיר. דלת נגד רטיבות עמידה גם בפני רטיבות שעשויה להגיע מבחוץ.

בבתים צמודי קרקע, שבהם הדלתות פונות לרחוב ואינן נמצאות בתוך כניסה מקורה, יש חשיבות רבה להתקנת דלת נגד רטיבות גם בכניסה לבית. בדרך כלל, בדירות מגורים מותקנות דלתת נגד רטיבות בחדרי האמבטיה, החשופים לרטיבות מתמדת שעלולה, בהעדר אמצעי מיגון מתאימים, להתפשט גם לחדרים אחרים.

דלת נגד רטיבות

דלת נגד רטיבות מורכבת מחלקים עמידים למים, המונעים חדירה שלהם אל תוך הדלת מכל כיוון שהוא, כולל מהרצפה או מהתזת מים ישירה אל הדלת. במפעלים שבהם הרטיבות היא חלק מהפעילות היצרנית שלהם, דלתות נגד רטיבות מהוות אביזר חיוני ונדרש.

מעוניינים בהתאמה והתקנה של דלת עם מנגנון רטיבות? מעוניינים שהדלת תותקן כהלכה במקומות המועדים לפורענות? אם כן – זה המקום הנכון בדיוק עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת והמומחים שלנו יסייעו במציאת הדלתות הנכונות והמתאימות ביותר עבורכם.

לחצו כאן ושתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
בלוג הקצה
בלוג הקצה הוקם ע"מ להנגיש מידע, טיפים ועצות שימושיות במגוון תחומים. כמו כן אנו מציעים כתיבת מאמרים לאתר הן לצורך יח"צ והן לצורך בניית פרופיל קישורים לאתר שלכם.
תוכן המאמר
הנקראים השבוע
כתבות נוספות באותו הנושא שיעניינו אותך
ספה וורודה
ניקיון ותחזוקה

ניקוי ספות בד דוחה כתמים

שמדובר על ניקוי ספות בד דוחה כתמים, יש אבסורד מאוד גדול בתוך כל זה, אם הבד שלנו הוא דוחה כתמים, איך זה שבכל זאת הוא דורש ניקיון של כתמים. או

שפריצרים
ניקיון ותחזוקה

האם חומרי הניקיון יקרים והאם צריך להיזהר מהם

אחת הדילמות המתעוררות מעת לעת, היא האופן שבו יש לבצע ניקיון של הריהוט, הן בסלון והל בחדרים שונים בבית. בחנויות ובמרכולים השונים, מוצעים חומרי ניקוי לריהוט בכלל ולספות בפרט. זאת,

פלדה
ניקיון ותחזוקה

פלדות מיוחדות להנדסה

פלדות מיוחדות להנדסה יש להזמין באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתהליכי ייצור מתקדמים. מי החברה המובילה בענף ומה הופך אותה לכזו? על כך ובהרחבה – במדריך הבא. פלדות מיוחדות להנדסה

בניין בבנייה
ניקיון ותחזוקה

כיצד לשפץ את המשרד בקומה גבוהה?

שיפוץ המשרד אשר ממוקם בקומה גבוהה מצריך עבודה עם חברה מקצועית אשר משתמשת בכלים מקצועיים כמו גם צוות מיומן אשר יוכל לבצע את השיפוץ בצורה הטובה ביותר. כיצד אם כן