3 דברים מעניינים לעשות בחופשת חנוכה

חנוכה, ובשמו השני חג האורות, הוא ללא ספק החג האהוב ביותר על ילדינו.

החג אומנם מזוהה בפסטיגלים, הצגות ומחזות זמר שונים, אך ישנם שלל אפשרויות נוספות לבילוי עם הילדים.

הנה מספר אפשרויות לבילוי מהנה העומדות בפנינו. בואו נתחיל

מלבד הדברים הבנאליים והרגילים, אותם אנו נוהגים לעשות בחג החנוכה, בהם הדלקת נרות וזלילת סופגניות ולביבות, ישנו מגוון רחב של דברים מעניינים לעשות בחופשת החג עם הילדים. פעילויות אלו מגיעות משלל קצוות הקשת, וניתן למצוא הן פעילויות מסורתיות, המותאמות להלך החג, והן אטרקציות המתאימות לכל ימי השנה. חופשת החג מהווה הזדמנות טובה לבילוי עם הילדים, וכן לניצול הזמן לפעילויות מגוונות ומעשירות עמם.

 

מוזיאונים – ידע ופעילויות

ברחבי ארצנו הקטנה פזורים אין ספור מוזיאונים. בחג החנוכה, מוזיאונים רבים מציעים כניסה לתערוכות שונות המוצגות במוזיאון, המספרות את הסיפור וההיסטוריה של החג. המוזיאונים השונים מציעים שלל פעילויות לכל המשפחה ולמעשה מאפשרים למידה תוך כדי חוויה, תוך קיום פעילויות וסדנאות המותאמים לרוח החג.

בין המוזיאונים המוכרים יותר – מוזיאון ישראל ומוזיאון מגדל דוד בירושלים, מוזיאון ארצות המקרא ומוזיאון הילדים בחולון.

 

סדנאות שוקולד – כי אין חג בלי מתוק

אפשרות לבילוי בחופשת החג אך מתאימה לכל ימות השנה היא סדנת שוקולד לנוער. סדנאות שוקולד הן הפתרון המושלם לחוויה מלמדת, טעימה ומעשית. סדנאות השוקולד מאפשרות צלילה אל תוך עולם השוקולד המתוק, וכוללות רקע תיאורטי והסברים אודות סוגי השוקולד השונים ושיטות ההכנה.

בסדנת השוקולד יוכנו סוגי שוקולד למיניהם דוגמת פרלינים ופטיפורים בטעמים ובצורות שונות, והסדנה כמובן תותאם להלך החג. הסדנה תועבר על ידי מנחה מנוסה ובעל יד שיוכל להכווין אתכם במהלך ההכנה. היתרון המרכזי שבבחירה באפשרות זו היא אכילת התוצרים של הסדנה אותם תיקחו עמכם.

 

גן החיות התנכ"י והספארי

אפשרות נוספת לבילוי עם הילדים העומדת בפניכם בעת חופשת חג החנוכה, היא ביקור מהנה בגן החיות התנכ"י או הספארי. בשני הגנים מצויים פינות ליטוף והאכלה לחיות השונות וכן לעיתים מופעי חיות המציגים מראות מרתקים.

גן החיות התנכ"י שוכן בירושלים, בסמוך לשכונת מלחה, ומשתרע על גודל שטח לא מבוטל העולה על מאות דונמים. בגן החיות מוצגים בעלי החיים לצד שלל בריכות, אגמים ומדשאות מוצלות לישיבה. בסמוך לגן החיות מצויה חנייה גדולה, אשר יכולה להקל עליכם בעת הגעתכם.

הספארי שוכן ברמת גן ונפרס לאורך שטח עצום. בעלי החיים בספארי מתהלכים באופן חופשי בשטחי הגן, מה שמאפשר קבלת חוויה ייחודית לבני כל הגילאים.

 

ילדים מבשלים

אולי יעניין אותך גם

אטרקציה לפעילות
אטרקציות בארץ

איך ליצור אירוע קטן שלא ישכח?

תקופת הקורונה הביאה אותנו להבנה שלא כל אירוע צריך להיחגג בגדול, עם מאות מוזמנים ואולמות מפוארים. אירוע קטן הוא הקונספט החדש והאידיאלי ביותר, גם לימי

קרא עוד »