גז או חשמל? מה היא האופציה הטובה ביותר לחימום מים

על מנת לחמם מים למקלחת או עבור מטרות נוספות קיימות 2 אופציות: חימום מים בגז וחימום מים בחשמל. אפילו כאן בישראל – ארץ שטופת שמש, נדרשים פתרונות לחימום מים. מה עדיף על מה – שימוש מסורתי בחשמל או התקנת מערכת מבוססת גז לחימום המים? במאמר הבא נציג את היתרונות והחסרונות של שיטות חימום המים המוכרות. הבחירה הסופית? לשיקולכם.

מחמם מים בגז או חשמל? הכירו את תכונות 2 השיטות

עלות שימוש

דוד השמש הפועל על בסיס צריכה חשמלית צורך חשמל בכמות גבוהה, בייחוד בימי החורף בהם נדרש זמן ארוך יותר למים להתחמם. כפועל יוצא אנו משלמים חשבונות חשמל מנופחים ביותר. מחמם מים בגז מצמצם את הצריכה האנרגטית ומאפשר הנאה מחיסכון מצטבר.

נציין, כי החיסרון בחימום מים בגז הינו ההשקעה בהתקנת מערכת חדשה על צינור הבית, אולם חשוב לזכור כי השקעה זו היא חד פעמית לעומת החיסכון המשמעותי מדי חודש. התקנת מחמם מים בגז דורשת ביקור מקדים של בעל מקצוע מוסמך.

עלות שימוש

פתרון חימום יעיל ומיידי

אחד האספקטים המשמעותיים בהחלפת שיטת חימום לחימום מים בגז הינה החימום המהיר. חימום מים בגז (שמבוסס אגב, על גז רגיל כמו זה המשמש אותנו בבישול), מספק באופן מיידי 16-17 ליטרים מים בדקה מכמה מוקדים בו זמנית. כיום ניתן למצוא מחממי מים בשיטת הגז המספקים אף 20 ליטר מים חמים בדקה.

החימום בחשמל זכור לכולנו כפעולה מייגעת: אנו שוכחים להדליק ונזכרים מאוחר מדי, שוכחים לכבות ומחכים בין לבין זמן ממושך. באמצעות חימום מים בגז נמנעת המתנה ושכחה של הדוד דולק תוך בזבוז אנרגטי מיותר. מים חמים בזמינות גבוהה זה חימום מים בגז.

 

שליטה על טמפרטורת המים

מחמם מים בגז מקנה למשתמשים שליטה מלאה על רמת טמפרטורת המים. באמצעות שלט ניתן לחמם את המים עד לטמפרטורה רצויה כך שכאשר המים יתחממו לטמפרטורה זו – פעולת החימום תיעצר, כך ניתן לחסוך באנרגיה בצורה מקסימלית. (נציין כי אין כל טעם בחימום מעל 44 מעלות צלזיוס משום שחום זה גבוה מדי עבור רחצה).

 

עמידה בעומסי חשמל

בחורף, מערכת החשמל מאותגרת באספקת חשמל גבוהה עבור מכשירי החשמל השונים: מזגנים, תנורי חימום ועוד. כאשר אנו מעבירים את הדוד החשמלי לשיטת חימום מים מבוססת מים אנו מפחיתים בעומס וממילא הסיכון לתקלות ולקצרים – קטן.

חימום מים ירוק

שימוש בגז נחשב לחלופה ירוקה בעלת יעילות אנרגטית ברמה גבוהה. מחמם מים בגז מסייע לצמצום הפגיעה האקולוגית מבלי להוריד ברמת איכות החיים. זהו האופן המיטבי לחיי נוחות הכוללים מקלחות חמות בכל רגע נתון מבלי לאפשר פגיעה באיכות הסביבה.

מחמם מים בגז או חשמל הכירו את תכונות 2 השיטות

לסיכום – יתרונות השימוש בגז לעומת חימום בחשמל

בקצרה: חימום מים בגז מאפשר חיסכון אנרגטי משמעותי, מאפשר זמינות מים חמים בכל שעה נתונה ומאפשר שימוש נוח וירוק. התקדמו לחימום מים בגז ותיהנו משלל יתרונות משמעותיים.

גז או חשמל? מה היא האופציה הטובה ביותר לחימום מים

אולי יעניין אותך גם