גדרות לחצר

סיימתם לעצב את הגינה בבית, ועכשיו כל מה שנותר לכם הוא לדאוג שהגינה תישאר שמורה היטב. המדריך המקוצר לבחירת גדרות עץ במחירים שפויים ובלי לוותר על איכות:

בחירת הגדר לגינה הינה החלטה חשובה. גדר טובה תבטיח את פרטיותכם, את שמירת הגינה, וכמובן את העיצוב והאופי של הגינה בבית. לפיכך, בניית גדר מעץ בגינה שלכם תעניק לה עיצוב טבעי וקליל, ותקל על תהליך ההרכבה של הגדר, לעומת גדרות ממתכת שמצריכות הרכבה סבוכה יותר.

 

אז איזה עץ לבחור?

תלוי. אם כרגע השיקול המרכזי עבורכם הוא המחיר, ההמלצה תהיה להתמקד בעץ מסוג אורן. עץ אורן הינו חומר יחסית זול בתחום גדרות החצר, הרכבתו נחשבת לפשוטה, ואינה מחייבת הרכבה של בעל מקצוע. חשוב לוודא את סוג תהליך השימור מפני המזיקים שעבר העץ, בכדי להבטיח את הישארותו לטווח הרחוק. לצד היתרונות של עץ האורן, חשוב לדעת שלמחיר יש מחיר. הבחירה לגדור את הגינה בעץ אורן תגבה מכם תחזוקה וטיפול תדירים יותר. אם הגינה מהווה עבורכם השקעה חד פעמית – אולי כדאי לשקול את עץ האורן בשנית.

כיוון נוסף בבחירת סוג העץ, שמתאימה בעיקר עבור אלו שיכולים להשקיע סכום גבוהה יותר בגידור הגינה, הוא עץ הטיק ועץ האיפאה. עצים אלו, וכן גדר עץ מסוג סינטטי, אמנם תגבה מכם סכום ראשוני גבוה יותר, ואף תחייב אתכם בהתקנה מקצועית ומוסמכת, אך היא תעניק לכם שקט מובטח לטווח הרחוק. גדרות אלו יעניקו יוקרה לגינה שלכם, ויסירו מכם התעסקות וטרדות לאורך זמן.

 

עיצוב הגדר

בחרתם את סוג העץ, ועכשיו נשאר לכם להתאים את המראה לגינה ולסגנון האישי שלכם. כמובן שעכשיו המושכות עוברים אליכם, אולם חשוב לדעת כי ישנם שני סגנונות צביעה לגדרות עץ – צבע אטום, שיעניק את הצבע שבחרתם, אך יסתיר את טקסטורת העץ לגמרי. וחצי אטום, שישלב בין הצבע שבחרתם, וישמר את מראה העץ יחד איתו. כמובן, שנתונה בידיכם האפשרות לא לצבוע את העץ כלל, כך שתוכלו להשאיר את המראה הטבעי של העץ עבור הגינה שלכם.

 

כמה מילים לסיכום

אחרי כל הכללים, הכי חשוב לוודא שעמדתם בעקרונות שהצבתם עבורכם קודם הקניה:

 

מחיר –

התייעצו עם בעלי מקצוע מראש. לאחר שהבנתם את הסוגים וטווח המחירים, קבלו החלטה מוקדמת.

 

סוג  וסגנון

השאלה שעומדת לפניכם היא מדוע בחרתם לבנות גדר. אם מדובר בגדר עץ עבור שמירה, תוכלו להתפשר על איכות הגדר, וכמובן לחסוך במחיר. אולם אם הגדר היא חלק אינטגרלי מעיצוב הגינה, ההמלצה היא לכוון אל עצי היוקרה.

אחרי הכל, גם אם עמדתם בכללים שהצבתם עבורכם וגם אם לא – הכי חשוב שתהיו שלמים עם ההחלטה שלכם ותאהבו אותה. בניית גדרות עץ אמנם נראית דבר מסובך, אולם אם עקבתם עד כה, אין ספק שתצאו מרוצים מההחלטה שלכם.

 

גדר מנחושת

אולי יעניין אותך גם

5 טיפים לעיצוב הבית

יצירת בית יפה ופונקציונלי היא בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים רבים. בין אם אתם עוברים לחלל חדש או מחפשים לחדש את המרחב הנוכחי שלכם,

קרא עוד »
ספה נפתחת
לבית ולגינה

איך לבחור ספה?

יש שיגידו שסלון הבית הוא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית, כיוון שחלל זה מרכז בתוכו את כלל בני הבית. בין אם אתם משפחה גדולה או

קרא עוד »