ביטוח בניין משותף: המדריך המלא

לא כל האנשים עוצרים לחשוב על כך, אך האמת היא, שאחד מהדברים הכי חשובים שיש לנו בחיים אלה כל הביטוחים שאנחנו נוהגים לעשות. לכן, אם מהיום אתם עתידים לאייש את תפקיד וועד הבית בבניין המשותף שבו אתם גרים, כדאי שתדעו: אתם חייבים לעשות ביטוח בניין משותף. אומנם זה נכון שבחיי היומיום בדרך כלל אין תקלות או תאונות שונות בבניינים משותפים, אך מצד שני, אתם לא באמת יודעים מה יוליד יום. לכן, אם אתם לא רוצים להיות אחראים על תאונה מסוימת ואם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מתמודדים עם תביעה לא נעימה, כדאי שתעשו עוד היום ביטוח בניין משותף. מה שכן, חשוב להבין שכמו שקורה לגבי הרבה ביטוחים אחרים, גם כאן מדובר על עולם ומלואו. לכן כדאי שתעיינו במדריך שהכנו עבורכם כי הוא כולל מספר טיפים שיעזרו לכם להבין באיזה ביטוח כדאי לבחור.

בניין מגורים משותף

מה כולל הביטוח שעליו אתם משלמים?

הדבר הכי חשוב בכל הנושא של ביטוחים לבתים משותפים, זה למעשה להבין על מה אתם משלמים. האם מדובר על ביטוח שכולל רק את החלקים המשותפים? או שאולי יש עוד כמה סעיפים שאפשר להכניס לביטוח? כדאי מאוד לברר שאתם משלמים גם על:

  • ביטוח חבות מעסיקים עבור עובדים שונים של ניקיון וגינון
  • ביטוח אחריות ועד הבית לנזקים שונים של גוף ורכוש כלפי צד ג'
  • ביטוח החלקים המשותפים של התכולה

העניין הוא שכל אדם שמגיע לתת שירות בבניין או לבצע תיקון מסוים נמצא למעשה תחת האחריות של הבניין. לכן, אם הוא עובד תאונה בזמן מילוי תפקידו ואם הסיבה לתאונה קשורה בתקלה כלשהי בבניין, אתם עלולים להיות חשופים לתביעה. זו הסיבה שבגללה לא כדאי לוותר על הביטוח הכי מקיף שאתם יכולים לעשות למבנה שלכם, אז למה אתם מחכים?

בחרו חברת ביטוח טובה

מעבר לעובדה שכדאי לעשות את הביטוח הכי טוב, מקיף ורציני למבנה, חשוב מאוד גם לברר לאיזו חברת ביטוח אתם פונים. הרעיון הוא לא רק לדעת שאתם משלמים מחירים סבירים, אלא גם להבטיח שברגע האמת יהיה לכם אל מי לפנות וממי לקבלת עזרה ושירות. לכן, בתור וועד הבית, אנחנו מאוד ממליצים לכם להשקיע ולברר באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים. האם זו חברה עם וותק? והאם יש מי שיוכל להמליץ על אותה חברה באוזניכם? כמובן שגם מחירי הפוליסות יכולים להיות משמעותיים ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, אך בסופו של דבר אין כמו אמינות ושירות. שווה להשקיע ולדעת שהבניין, כולל התכולה שבו וכולל כל החלקים שלו, מבוטח אצל חברה רצינית וטובה. כולנו נעדיף לא להפעיל את הביטוחים שיש לנו אך בסופו של דבר עדיף לדעת שהם קיימים לכל צרה שלא תבוא.

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »