דברים שחשוב לעשות לפני בחירת ביטוח חיים

אין דבר יותר חשוב לנו מחיק המשפחה, כדי להבטיח את ביטחונם הכלכלי של משפחתנו ויקירנו לאחר מותנו. בשנים האחרונות ביטוח חיים נעשה יותר ויותר פופולרי אצל אזרחי ישראל. הפופולריות ההולכת וגוברת של ביטוח החיים בישראל נובעת ככל הנראה מהקושי הגובר על צעירים בישראל ומהכוונה של המבוגרים לעשות להם עם קושי זה. ביטוח חיים הינו דבר מורכב וחשוב, אך לפני שניגשים לעשיית ביטוח חיים חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור את הביטוח החיים המשתלם והמתאים לנו ביותר. במאמר זה נרחיב על ביטוח חיים ועל הסובב לו.

 

מה זה ביטוח חיים ?

ביטוח חיים הינו הסכם בין המבוטח לחברת הביטוח המבטיח סכום כספי (תשלום חד פעמי או קצבה חודשית) בכל מקרה בו המבוטח מאבד את כושר העבודה שלו, בין אם מדובר בתאונה שגרמה לאובדן כושר העבודה ובין אם מדובר במות המבוטח. קיימים סוגים נוספים של ביטוח חיים כגון: ביטוח חיים למשכנתא וביטוח חיים פנסיוני (ביטוח מנהלים). אין מחיר קבוע לביטוח חיים, מחיר הביטוח נקבע בהתאם למאפייני המבוטח תוך התחשבות במגדר, מצב בריאותי, עישון, משקל, מקצוע ותחביבי המבוטח.

 

מה חשוב לעשות לפני בחירת ביטוח חיים?

  1. חשוב להקפיד לענות נכון על הצהרת הבריאות – בעת רכישת ביטוח בריאות, אנו מתבקשים למלא מספר רב של שאלות מצד הביטוח. שאלות אלו נוגעות למצבנו הבריאותי, חשוב מאוד למלא הכול נכון, אם אתם מעשנים תענו שאתם מעשנים, אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע תגידו.
  2. תבדקו את לוח התשלומים המלא – בדומה לכל ביטוח (למשל: ביטוח מנהלים) יש תשלום חודשי שהוא התשלום על ביטוח החיים. ישנם עסקאות בין המבוטח לחברת הביטוח בו התשלום בשנה הראשונה שונה משאר תקופת הביטוח, לכן חשוב לבדוק את לוח התשלומים המלא.
  3. תבדקו בדיוק מה הביטוח מכסה – חוזה של ביטוח הינו חוזה ארוך ובעל מספר רב מאוד של "אותיות קטנות". לפני שחותמים על חוזה ביטוח החיים חשוב לקרוא ולהבין את כל החוזה ובדיוק מה הביטוח מכסה. לפעמים כדי להוזיל את מחיר הביטוח, מורידים חלק מהסעיפים שלנו הם ברורים מאליו.

 

לסיכום

ביטוח חיים הינו דבר חשוב מאוד כמעט לכל אדם ולכן הפופולריות שלו רק גוברת וגוברת ככל שהזמן עובר. אך כמו כל ביטוח, ביטוח חיים הינו עניין פשוט וחשוב להבין כל אות ואות לפני שאנו חותמים ורוכשים אותו. חשוב מאוד להבין את התשלום על ביטוח החיים, מה ביטוח החיים כולל וכו'.

ביטוח

אולי יעניין אותך גם

עידן הביטוחים
ביטוחים

עידן הביטוחים בשנת 2021

ענף הביטוח ממשיך להתפתח ולהשתנות, בעיקר בהשפעת העידן הדיגיטלי בו אנו חיים. משבר הקורונה שגרם לריחוק חברתי וסגרים, לא השפיע על רכישת ביטוחים. בעזרת הטכנולוגיה

קרא עוד »