אילו תיקים יתאימו לילדים העולים לכיתה א'

המעבר בין גיל גן לבית בית ספר הינו משמעותי עבור כל הורה, אך לא רק עבור ההורה, אלא גם עבור הילד, כמובן. במדריך זה בחרנו לעסוק בנושא התיקים שעולה לא פעם בקרב קבוצות וואצאפ של הורים מודאגים. אם ילדיכם עולה לכיתה א' בקרוב, אתם צריכים לקרוא את המדריך הבא בעיון, כדי שתוכלו לדעת אילו תיקים יתאימו לילדים שלכם.

 

אילו תיקים יתאימו לילדים העולים לכיתה א'

רגע לפני שנציג את הפרמטרים למציאת התיק שיתאים באופן הטוב ביותר, חשוב לנו לציין בפניכם כי את המדריך הנוכחי החלטנו לכתוב לאחר שהילד שלנו הגיע לכיתה א'. כמו מרבית ההורים, גם אנחנו אפשרנו לילד שלנו לבחור את התיק החדש שלו באופן עצמאי. ככה אנחנו, הורים שמעודדים עצמאות בקרב הילדים שלהם.

אבל בשלב מסוים, הבנו שעשינו טעות מרה. שכן, אולי העצמנו את הילד בכך שאפשרנו לו לבחור את התיק שלו לבד, אבל בסופו של דבר גילינו שהתיק בכלל לא היה מתאים עבורו והוא גרם לו לסבל רב. לאחר שהבנו זאת, ערכנו מחקר מעמיק שאפשר לנו לדעת מהם הפרמטרים שיבטיחו בחירה נכונה של תיק לכיתה א'.

 

הפרמטר ה -1 בבחירת תיק שיתאים לילד שעולה לכיתה א':  תיק עם 2 כתפיות רחבות

יכול להיות שאתם מדמיינים את הלימוד בכיתה א' כבסיסי ופשוט, כזה שכולל בעיקר שימוש בעפרון, דף וצבעים. אבל האמת היא שאין זה נכון. ילדים בכיתה א', למרות גילם הצעיר וקומתם הנמוכה, נדרשים להביא עמם לבית הספר לא מעט חוברות, מחברות וספרים כבדים.

כדי שהם יוכלו לסחוב אותם בנוחות, הם צריכים שיהיה להם תיק עם 2 כתפיות רחבות. כך שאתם כבר יודעים שאם הילד שלכם הצביע על תיקים לבית ספר שלא עונים על קריטריון זה, אתם תצטרכו לכוון אותו לתיקים הנכונים.

 

הפרמטר ה -2 בבחירת תיק שיתאים לילד שעולה לכיתה א' : תיק אורתופדי

לבחור תיק עם 2 כתפיות רחבות זה חשוב מאוד, אבל לא די בכך. אתם צריכים לשים לב שמדובר בתיק אורתופדי, כזה שמכיל את הדברים הבאים:

  • מערכת גב יציבה
  • תחתית קשיחה

כך תוכלו להבטיח לילדים שלכם הליכה נוחה עם התיק גם כשהוא עמוס במסמכים.

 

הפרמטר ה -3 בבחירת תיק שיתאים לילד שעולה לכיתה א' : תיק עם הדפס אופנתי

הנוחות היא חשובה מאוד, אבל יש עניין חשוב לא פחות – האופנה. אתם לא יכולים להתמקד רק בתיקים אורתופדיים מבלי לחפש את ההדפסים האופנתיים ביותר. לכן, חשוב מאוד שתשימו לב שמדובר בהדפס שנחשב לאופנתי כיום בקרב תלמידי כיתות א'. אם אינכם בטוחים בפרמטר זה, תמיד תוכלו להיעזר בילדים, הם מבינים בזה טוב מאוד.

 

לסיום

עד כאן המדריך שיאפשר לכם לבחור את התיק המתאים לילדים שעולים לכיתה א', בהצלחה!

תיק עם 2 רצועות רחבות

אולי יעניין אותך גם