אילו דברים עושים בסדנת ODT לילדים?

 ODT   – Outdoor Training היא סדנה שכוללת פעילויות בשטח מחוץ לסביבה הטבעית ומחוץ לאזור הנוחות של המשתתפים.

בניגוד ל – Indoor Training שהיא סדנא שמכילה פעילויות חינוכיות בסביבה הטבעית של הילדים, לרוב בבית הספר.

פעילות ODT מכילה שלל פעילויות הנעשות בחוץ ומספקות למידה חווייתית למשתתפים  והתנסות בחוויות מאתגרות ומעצימות שמחזקות גיבוש קבוצתי ומפתחות תכונות כמו אמון, ביטחון בסביבה ובעצמי, מנהיגות, אומץ, ועוד.

 

מה זה בעצם? ODT

בשביל להבין את המושג צריך להבין את שני חלקיו : הראשון –" Outdoor" : הכוונה היא אל הסביבה בה תתבצע הפעילות, כשלרוב יהיה זה בשטח פתוח כלשהו כמו: חוף הים, יער, חורשה או אתר טבע אחר.

החלק השני של המושג ODT הוא ה – "Training" כאן הכוונה היא לתהליך הסדנאי בו המשתתפים רוכשים מיומנויות שונות ומשפרים כישורים על ידי מגוון התנסויות הכוללות פעילויות שונות.

 

אז, מה תכלס עושים ?

מועברות סדנאות ODT למגוון קהלים , לעובדי ארגון, מנהלים, שבטים או גדודים בתנועות נוער, משפחות, ולילדים ונוער בבתי ספר. הסדנא קצת משתנה מקבוצה לקבוצה, כשהפעילויות יותאמו לקהל היעד. היתרון של התאמת סדנת ODT לילדים היא שהיא ממילא מאד משחקית וחווייתית, כך שזה מתאים לילדים וקל לרתום אותם למשימות, מתוך אתגר וכיף.

 

חופשי זה לגמרי לבד?

יש תרגילים קבוצתיים שמטרתם ליצור גיבוש ואמון הדדי, כמו התרגיל הבא:
תיל חשמלי- הקבוצה צריכה לעבור בין החבלים המתוחים בלי לגעת בהם ובלי לעזוב ידיים
מותחים חבל בין שני עצים בגובה המותניים כאשר קשורים לאורכו פעמונים, הקבוצה צריכה להחזיק ידיים וליצור ביחד שרשרת אנושית.
ההנחיות הניתנות לקבוצה: "אתם קבוצת שבויים שברחה מהכלא. ידיכם קשורות אחד לשני, עליכם לעבור את התיל החשמלי שלפניכם, בלי לגעת בתיל הקטלני ובלי לעזוב ידיים, אם מישהו נגע או עזב את יד חברו עליכם להתחיל מהתחלה".

 

חופשי זה לגמרי לבד!

לעומת זאת, יש תרגילים שמחזקים את התכונות ההפוכות:  אחריות אישית, עצמאות וחשיבה אסטרטגית, לדוגמא:

*תרגיל הבלון -כל תלמיד מקבל בלון מנופח ועליו לקשור אותו לנעל שלו. מטרת הפעילות היא לפוצץ הבלונים אחד של השני ותוך כדי לשמור על הבלון שלך.
*דמקה אנושית– מטרת המשחק היא לנסות לאכול כמה שיותר חיילים בכדי להפוך למלך \מלכה.
בשלב הראשון כל החניכים בתחילת המשחק הם חיילים רגילים, יכולים לזוז קדימה בלבד.
במידה וחניך מגיע לפוזיציה שבה הוא יכול לאכול את יריבו, עליו לקפוץ מעליו . בשלב השני במידה וילד או ילדה מגיעים לצדו השני של הלוח הם הופכים למלך או מלכה ובכך יכולים לנוע גם לפנים וגם לאחור, מה שמקנה להם יתרון בולט על החברים האחרים לקבוצה.

לסיכום, פעילות ODT לילדים כוללת מגוון משחקים ופעילויות מהנים ומאתגרים שמחזקים תכונות כמו אחריות הדדית ואישית, ביטחון עצמי, חשיבה אסטרטגית ומנהיגות, שמורכבת ממכלול התכונות האלו יחד.

 

אולי יעניין אותך גם

אדם שנבחן בחדר עם בוחנים אחרים
לימודים

כמה זמן מומלץ להתכונן לפסיכמוטרי?

הבחינה הפסיכומטרית בישראל מהווה כלי מפתח המשמש ארגונים להערכת היכולות הקוגניטיביות, תכונות האישיות והכישורים של המועמדים. הבחינה כוללת תשעה פרקים שונים הבוחנים את המועמדים בשלוש

קרא עוד »
הגדרות אקדמיות
לימודים

7 עקרונות חשובים לדיבייט

דיון הוא כלי חיוני בטיפוח חשיבה ביקורתית, תקשורת יעילה וחתירה לאמת. בין אם זה מתרחש במסגרות אקדמיות, בפורומים פוליטיים או בשיחות סתמיות, דיבייט מאפשר לאנשים

קרא עוד »
מאמרים אקדמיים
לימודים

מאגרי מאמרים אקדמיים מומלצים

בין אם אתם סטודנטים לתואר ראשון או תארים מתקדמים, כתיבת עבודה אקדמית נחשבת לאחת המטלות המאתגרות ביותר במהלך הלימודים, מה שמוביל סטודנטים רבים לדחיית המטלה,

קרא עוד »
נושא שכדאי ללמוד היום
לימודים

איזה מקצוע כדאי ללמוד היום?

אם בעבר ילדים נשאלו מה החלום שלהם והיו מחזירים תשובות כמו כבאים, כדורגלנים, מדענים או אסטרונאוטים, היום המצב שונה בתכלית. הדורות האחרונים כבר יודעים שהכיוון

קרא עוד »