אילו גופים זקוקים לקצין בטיחות בתעבורה?

קצין בטיחות בתעבורה נחשב לאחד התפקידים הקשים ביותר מבין הקורסים של משרד התחבורה.אילו גופים זקוקים לקצין בטיחות בתעבורה וכיצד מתבצעת הכשרתו של הקצין? על כך ועוד, במאמר הבא.

אילו גופים זקוקים לקצין בטיחות בתעבורה ומדוע?

קצין בטיחות בתעבורה נחשב לאחד התפקידים הקשים ביותר בכל ארגון, וזאת בשל הקשת הרחבה של הסמכויות אשר ניתנות לידו של הקצין. למעשה, קורס קציני תעבורה נחשב לקורס הארוך ביותר מבין הקורסים אותו מציע משרד התחבורה, והוא כולל תחומים רבים בהם נדרשת שליטה מלאה וידיעת החומר. הקורסים כוללים בין היתר תחזוקה, נהיגה נכונה ובטוחה, שליטה בנהלי בטיחות וכתיבתם וכן דיני תעבורה ושמאות רכב. מדובר במקצוע מגוון מאוד אשר מאפשר לעוסקים בו לעבוד במגוון רחב של תחומים, ובכך לתרום תרומה משמעותית לארגון. הארגונים אשר זקוקים לקצין בטיחות בתעבורה הם ארגונים אשר מחזיקים בציי רכב.  לא מדובר בתפקיד וולונטרי מטעם הארגון אלא בתפקיד משמעותי אשר מחויב בתנאי רגולציה, ולכן על כל ארגון אשר לו ציי רכב להעסיק קצין תעבורה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי ארגון אשר מנהל ציי רכב חייב להתנהל תחת בקרה ופיקוח מתמיד מצד קצין הבטיחות אשר במסגרת תפקידו אמון על שורה של נושאים, כפי שנפרט כעת בהמשך המאמר.

שני אנשי עבודה

מהם התחומים עליהם חולש קצין בטיחות בתעבורה?

תחום התעבורה הינו תחום מורכב וחשוב מאין כמותו, וזאת לאור העובדה כי כל תקלה במערכת עשויה להוביל לתאונה או ליקוי אשר יגרור אחריו שורה ארוכה של תקלות נוספות. משום כך, אמון קצין בטיחות בתעבורה אשר הוסמך מטעם משרד התחבורה לטפל במגוון נושאים: הדרכות נהגים, ניהול מצבת הנהגים והצבתם בהתאם לתקנות התעבורה, תחקיר תאונות וביצוע שחזור, ניהול תקציבי הרכב והרכש, מתן ייעוץ הנוגע להכנסת הרכב לתיקון וכן בחינת תקינות הרכב לאחר חזרתו, התקשרות עם ספקים, מעקב שוטף אחר רישיונות הנהיגה ותוקפם וכן ביצוע מגוון בדיקות אשר נועדו להוביל את הארגון לעמידה בסטנדרטיים תחבורתיים מהותיים. משום כך, כל ארגון אשר לו ציי רכב ולו הקטן ביותר מחויב להעסיק ממונה בטיחות. באמצעות מיקור חוץ ויצירת קשר עם חברה מקצועית תוכלו לספק לארגון שלכם קצין ממונה אחראי ומנוסה,בעלות כספית אטרקטיבית.

מינוי קצין בטיחות בתעבורה באמצעות נתיב בטוח

הפרקטיקה הנהוגה כיום בעבור ארגונים היא יצירת קשר עם חברה מקצועית המתמחה בהצבה של קצין בטיחות מנוסה, כל זאת בכדי לייעל את התפקוד של הארגון ולאפשר לו להתנהל תחת נהלי בטיחות מחמירים, באופן מקצועי ועם שימת דגש על התאמה אישית לצרכי הארגון. באמצעות חברת נתיב בטוח תוכלו להיות בטוחים כי עשיתם בחירה נכונה לארגון שלכם. לקבלת מידע נוסף וקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות, ניתן ליצור קשר במספר 04-6779904 ונציגי החברה ישמחו לסייע.

לחצו כאן ושתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
בלוג הקצה
בלוג הקצה הוקם ע"מ להנגיש מידע, טיפים ועצות שימושיות במגוון תחומים. כמו כן אנו מציעים כתיבת מאמרים לאתר הן לצורך יח"צ והן לצורך בניית פרופיל קישורים לאתר שלכם.
הנקראים השבוע
כתבות נוספות באותו הנושא שיעניינו אותך
פסל אומנותי
נותני שירות

משלוח אמנות ופסלים מעיר לעיר

על מנת לבצע העברה של חפצי אומנות כמו גם פסלים ישנה חשיבות עליונה להתקשרות עם חברת הובלות מקצועית. כיצד נדע לבחור? להלן המידע המלא. העברת אומנות ופסלים – פעולה מורכבת

מפתחות
נותני שירות

מה לעשות כשנתקעים מחוץ לבית

אם אתם תקועים מחוץ לדלת הבית שלכם, קודם כל כדאי לנשום ולהבין שלא קרה שום אסון גדול. יחד עם זאת, קיימים מקרים בהם אנשים משאירים אוכל המתבשל על הגז, מה

שולחן משרדי
נותני שירות

טכנאי מחשבים בנהריה

המחשב שבק חיים? איטי? לא יודעים לפי לפנות? באמצעות טכנאי מחשבים מקצועיים תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר בעבור המחשב שלכם, בעלות אטרקטיבית לכל כיס. כל הפרטים – במאמר הבא.

תיקון טלפוני חברת סמסונג

אם יש ברשותכם טלפון נייד מבית חברת סמסונג בטח גם אתם גיליתם דבר אחד – החלקים של מכשיר הטלפון הזה הם מזעריים במיוחד באזור המסך. המשמעות היא שבכל מקרה של