איך סוקולנטים ישדרגו לכם את הסלון?

אם נבחן את ההיסטוריה, נוכל לראות שאנשים התחילו לבנות בתים, כשעברו משלב הציידים -לקטים, לחקלאים שמגדלים באופן יזום את היבול שלהם במקום

שהם בוחרים.

בגלל שהם לא היו צריכים עוד לנדוד ממקום למקום כדי להשיג מזון, הם יכלו להשאר במקום אחד ונפתחה להם הדלת (תרתי משמע) למושג חדש: בית.

הבית הוא מה שמעניק לנו ביטחון ,יציבות ומקום בעולם.

זהו צורך בסיסי של האדם, וכשהוא מעורער יש לזה הרבה תוצאות הרסניות.

חשוב שיהיה בית, אבל אנחנו גם משלמים מחיר על המגורים בו: ההתרחקות מהטבע.

יש את הבחוץ, ויש את הבפנים, ויש חיץ ביניהם בדמות קירות הבית.

כשלמעשה, במקורם האדם והטבע מחוברים ומסונכרנים.

אנחנו משלמים מחירים כבדים על התנתקותנו מהטבע; ברמה האקולוגית, החברתית, התודעתית והרגשית.

נוצר פער בין הבית שלנו לבין הטבע, ונדרשת מלאכת התקרבות וגישור.

אחת הדרכים לעשות זאת, היא להכניס את הטבע הביתה. כלומר: לרכוש עציץ.

 

 עץ חיים

אם בניתם לכם בית משלכם, או שנכנסתם לדירה שכורה חדשה, אתם בטח תזדהו עם התיאור הבא:

השקעתם בריהוט איכותי, קניתם ספה מפנקת ושולחן סלון תואם, שטיח מיוחד ואפילו תליתם ציור מודרני וייחודי על הקיר. אבל… משהו חסר. קשה להצביע עליו במדוייק. אולי זה צבע ? לא, זה לא זה. התמונה והשטיח עושים את העבודה…אולי.. כן. זה זה. חסר כאן חיים.

צמחים מעניקים לנו תחושת חיות, וחיבור לטבע. הם נותנים לנו הרבה, אבל גם מבקשים לא מעט. לזכור להשקות, לטפח, לשים בשמש או בצל או גם וגם, בהתאם לסוג הצמח. כמעט כמו כלב שצריך לטפל בו ולמצוא מה לעשות איתו כשנוסעים לחופשה. עציץ הוא לגמרי אחריות, ואתם צריכים לשקול אם אתם פנויים לזה. אתם לא רוצים לקנות עציץ כדי שיקמל לכם בחצר.
כאמור, נדרשת מידה של אחריות, אבל נוסיף שהיא משתנה מצמח לצמח. יש צמחים שדורשים השקייה ברמה היומיומית, ויש עציצים פחות "מפונקים", שדורשים השקייה פעם בכמה ימים ואפילו פחות. המשפחה המפורסמת ביותר של העציצים הנוחים היא משפחת הסוקולנטים.

 

The succulents

נעים מאוד: בואו נעשה הכרות קצרה עם הסוקולנטים

המילה “סוקולנטים” היא במקור בלטינית, ופירושה: עסיסיות או בשרניות. מכאן גם אפשר להסיק איזה צמחים נכנסים תחת הגדרה ואיזה לא. אלו הם צמחים, שאינם נמנים על משפחה בוטנית אחת, אך יש להם כמה תכונות משותפות – הם אוגרים את המים שלהם בתאים ולכן הם בשרניים, הם אינם זקוקים להרבה השקייה וניתן לגדל אותם כמעט בכל מקום. קקטוסים הם מהמפורסמים שבסוקולנטים, למשל. אבל יש עוד שפע של צמחים שיש להם תכונות סוקולנטיות.
סוקולנטים באים בהרבה צורות; הם צמחים יפיפיים, בשרניים, מגוונים מאוד בצורותיהם והמיוחד שבהם זה שהם לא זקוקים להרבה בשביל לשרוד.

לסיכום, לשדרוג הסלון שלכם ולחיבור לטבע מומלץ להכניס עציצים שמוסיפים לבית אוויר וחיות, בין העציצים היפים והנוחים ביותר לגידול שאפשר למצוא הם משפחת הסוקולנטים המגוונת.

 

צמחים מדומים

אולי יעניין אותך גם

חלל ביתי
עיצוב

על ערך התמונות בעיצוב הסלון

ישנם דרכים רבות לעצב את הסלון שלנו. אחת הפעולות החשובות ביותר אמנם שאנחנו צריכים לשקול בעת עיצב הסלון הוא הצבת תמונות במקומות מרכזיים וכמובן בחירת

קרא עוד »