איך לבחור קרן פנסיה?

למרות שקשה לחשוב על זה בעודכם עובדים, יהיה יום בו לא תעבדו יותר, והכסף לא ייצמח על העצים. בשביל היום הזה, חשוב לבחור קרן פנסיה.

זוהי לא משימה קלה כלל, זאת משום שהשוק מלא בקרנות פנסיה, וכל אחת מציעה תנאים שונים. אנחנו כאן כדי להל לכם על הבחירה.

 

מכשיר משמעותי – מחשבון קרן פנסיה

מחשבון קרן פנסיה הוא אחד מהכלים היעילים ביותר להבנה האם קרן הפנסיה שבחרת מניבה פירות. התפקיד המחשבון הוא לנבא כמה כסף יהיה לכם בסופו של דבר לאחר כל ההפרשות. כך שתוכלו להסתכל על הניבוי ולהבין האם הסכום שאתם רואים מספיק לצרכים שלכם או שהוא בעייתי.

אנשים רבים משתמשים לראשונה במחשבון ומגלים שהפנסיה שלהם הולכת להיות נמוכה מהצפוי ועליהם לחשב מהר כיצד להגדילה. במידה וזה גילו שאתם מגלים, עליכם להעביר את קרן הפנסיה שלכם למקום אחר, או לפתוח קרן פנסיה נוספת.

 

אילו פרמטרים קריטיים?

בעת בחירת קרן פנסיה עליכם להסתכל על מספר פרמטרים, אשר הם הקובעים האם בחרתם בקרן הפנסיה הנכונה.

 

אחריות ואמינות

כפי שאמרנו, בפנסיה אתם תהיו תלויים במשך מספר שנים רב, לכן אתם צריכים לבחור במנהלי קרן פנסיה שאפשר לסמוך עליהם שיעשו את עבודתם נאמנה. עליכם לזכור שהקרן היא זו שתספק לכם את כל הצרכים העתידיים ולכן חשוב לדעת שאפשר לסמוך ל מנהלי הקרן שיניבו תשואה.

 

תשואת הקרן

עליכם להיות במעקב הקרן כל הזמן, כדי לראות שהתשואה שלה במגמת עליה. ככל שהתשואה יותר גדולה, הקרן יותר רווחית, ולכם יהיה ביטחון כלכלי גבוה יותר בזמן הפרישה שלכם לפנסיה.

 

התאמה

בשוק כיום יש מגוון ענק של קרנות פנסיה, כך שאתם יכולים לבחור את הקרן שמותאמת בדיוק לצרכים שלכם. השקיעו זמן בחיפוש ובירור הקרן המושלמת בעבורכם, ואל תתפשרו עד שמצאתם את ההתאמה הנכונה.

 

הרכב ההשקעות

קרן הפנסיה שלכם תהיה מושקעת במספר מקומות. בדקו מפעם לפעם במה מושקעת קרן הפנסיה שלכם – מניות, נכסים ועוד. ראו שמנהלי קרן הפנסיה עוקבים אחר ההשקעות שהם מבצעים ושאין השקעה שלא מבינה פרי.

 

שירות

מאחר שהמגוון כה רב, אתם לא צריכים להתפשר על קרן פנסיה שסוכן הקרן עושה לכם בעיות. תוכלו ללכת על מקום שיספק לכם שירות ברמה גבוהה. התייעצו עם חברים ועמיתים לגבי סוגי הבעיות והקשר שהיה להם עם סוכנות הביטוח בה פתחו את קרן הפנסיה שלהם.

לסיכום, אנו יודעים שקשה מאד לחשוב על העתיד כעת, כשעוד לא רואים את הזקנה ממש לנגד עינינו. עם זאת, במידה ולא תחשבו על התקופה הזו בגיל צעיר, לא תהיו ערוכים אליה. תוחלת החיים עלתה באופן משמעותי, ולכן הפנסיה שלנו צריכה להספיק לנו לשנים רבות. השקעה בגיל צעיר תבטיח לכם רוגע בגיל מבוגר.

מכשיר חישוב

 

אולי יעניין אותך גם

תשלום מס שבח
פיננסים

מי פטורים מתשלום מס שבח?

מי שאינו בקיא בענייני הנדל"ן עלול לא להכיר את החוקים הנוגעים למס שבח. החוק קובע שעל כל רווח שנוצר בעקבות עסקת נדל"ן על המרוויח לשלם

קרא עוד »
דולרים
פיננסים

המדריך המלא לקרנות פנסיה

בעולם אידאלי, כולנו היינו לומדים כמה שנים, מתחילים לעבוד ואחרי 40 שנה פחות או יותר יוצאים לגמלאות. את המשכורת שקיבלנו באותן 40 שנה, תחליף קצבה

קרא עוד »