איך לבחור אופני נשים – המדריך המלא

בין אם את מחפשת אופניים פשוטות לרכיבות קצרות במקום המגורים שלך, אופניים חשמליים או להיכנס לעולם אופני ההרים, בבחירת אופניים באופן כללי ולנשים יש מספר פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם על מנת לבחור את הזוג הנכון עבורך ולהנות מחוויית רכיבה נכונה.

 

סוג אופניים

לפני שניגשים למבנה, גובה ומחיר האופניים הגדירי בצורה ברורה באילו אופניים את מעוניינת ולאיזו מטרה – אופני עיר לנסיעות פשוטות ומרחקים קצרים באופן יחסי? אופניי הילוכים לרכיבה מקצועית יותר בדרכים סלולות או בכלל אופני הרים כספורט אקסטרים? בכל הסוגים יהיו דגמים של אופני נשים ואופני גברים. הסוגים מתחלקים על פי מגדר בגלל מבנה גוף שונה אך כמובן שגם יש דגמים ביסקסואלים ואולי אופניים של גברים יהיו נוחות יותר לחלק מהנשים והפוך.

 

מה ההבדל בין אופני גברים לאופני נשים

התפיסה כללית על ההבדלים הפיזיולוגים בין גבר לאישה מצביעה על גודל שונה, בדרך כלל הגבר יהיה גבוה יותר כמו כן מרכז המסה שלו יהיה גבוהה יותר, כתפיו רחבות ורגליו ארוכות יותר משל האישה ולכן ההבדל המהותי בין הדגמים הם המרחקים בין הנקודות המשמעותיות באופניים – האוכף יהיה נמוך יותר ביחס לציר המרכזי של האופניים באופני נשים, הכידון צר יותר בהתאם לכתפיים של נשים שבדרך כלל יהיו צרות יותר והמושב יהיה קרוב יותר לכידון.

 

מה צריך לבדוק בקניית אופניים?

האופניים שתקני צריכות להיות לך נוחות על מנת שיוכלו לשמש אותך באמת ולא סתם לעמוד בחניית אופניים ולייצר כורי עכביש ועבור מקסימום נוחות כדאי לבדוק את ההתאמה בין מבנה הגוך שלך לאופניים בפרמטרים הבאים –

  • גובה – מרכז האופניים (המושב) צריך להיות קצת מעל גובה האגן שלך.
  • מרחק בין מושב לכידון – המרחק בין המושב לכידון יעשה את כל ההבדל באופי הרכיבה שלך, אם את מתכננת רכיבות מהירות בהן יש להשעין את הגוף קדימה לעבר הכידון תוכלי לבחור באופניים שהמושב הוא כמעט בגובה הכידון והמרחק הוא יחסית גדול, עבור רכיבות איטיות ורגועות יותר תעדיפי לבחור אופניים שהמושב גבוה יותר במקצת מהכידון והמרחק בינהם קצר כך שאין לך צורך להשקיע אנרגיה מרובה ברכינה אל הכידון.
  • מרחק בין פדלים אל המושב – המבחן של התאמת גובה הפדל הוא שהברך שלך צריכה להיות כמעט ישרה כשהפדל נמצא בחלק התחתון של הסיבוב שלו, אם הברך מכופפת יותר או ישרה לחלוטין לא תרגישי בנוחות מלאה וכנראה שתוותרי על הרכיבה פעמים רבות.

 

אפשר להתאים הכל

כמובן שלא בטוח שהאופניים שמצאו חן בעינייך יתאימו לך בכל הפרמטרים כאילו עוצבו במיוחד בשבילך וזו הסיבה שניתן לשנות ולכוון את רוב החלקים באופניים ממש בחנות כך שהם יוכלו להתאים למידותייך.

 

לסיכום

הקפידי על בדיקת כל המשתנים ורכיבת מבחן לפני שאת רוכשת את האופניים החדשות שלך, שאלי לעצתם של המוכרים המקצועיים בחנות ואל תשכחי שמה שחשוב זה הנוחות והבטיחות!

אופני נשים

אולי יעניין אותך גם