איך ובמה מטפלים בצמחי מרפא?

מרבית התרופות והמשחות בהם אנו משתמשים כיום למיגור תופעות בריאותיות שונות מקבלות את תועלתן מן הצמחים השונים שגדלים בעולם, או לחילופין מעצם תרכובות כימיות ומהונדסות. כשזה מגיע לגוף שלנו, לא בהכרח כל הקטגוריה השנייה שציינו היא בריאה ולכן עולה המודעות לתרופות שמקורן אך ורק בטבע ובצמחי מרפא בפרט. אז במה צמחים אלו יכולים לסייע ומי מבין בזה?

בארץ ובעולם אלו שמוסמכים לעסוק ולהפיק תועלת למטופלים מצמחי מרפא הם כמובן מטפלים העוסקים ברפואה סינית ונטורופתיה. אנשים אלו עוברים הכשרה של מספר שנים ומקבלים תעודות והיתרים לעסוק בתחום זה ולכן על פי תעודות אלו ניתן לזהות שאפשר לסמוך על איש המקצוע שלפניכם. כעת, בואו נדבר על מהם צמחי מרפא ואיך הם יכולים לעזור לנו.

 

מהם צמחי מרפא

כל תלמיד ותלמיד של רפואה סינית במסגרת לימודי רפואה משלימה לומד להכיר את צמחי המרפא כבר מההתחלה ואף כיצד לייצר מהם פורמולות באופן בטיחותי, כדיי לסייע למטופליו העתידיים. המדע הזה נלמד במסגרת לימודי נטורופתיה ורפואה אלטרנטיבית, אשר בעקרונם קודמים לרפואה הקונבנציונלית שכולנו מכירים. הדגש כאן הוא כמובן על שימוש בצמחים טבעיים וללא הנדסה כימית.

סביר להניח שכבר שמעתם על כמה מהצמחים הללו ואתם אפילו נוטלים אותם במסגרת יום יומית לשיפור המערכת החיסונית. נוכל למצוא ברפואה הסינית צמחים כמו: כורכום, ג'ינג'ר, בבונג, תה ירוק ואפילו קנאביס.

 

תועלתם של צמחי מרפא

כפי שציינו צמחים רבים מאלו שהזכרנו ואחרים הם הבסיס לתרופות רבות שאנחנו כבר מכירים בשוק, אבל השימוש הטבעי בהן, טרם התערבות טכנולוגית, נמצא על ידי חכמי רפואה סינית כחזקים ויעילים הרבה יותר. לכל צמח יש סגולות שלו וערבובו עם צמחים אחרים יכולים יחד להביא לכדיי תרופה או טיפול לבעיות שונות.

כך למשל נמצא כי צמח הקנאביס הוא בעל סגולות מרגיעות ומרפאות ושניתן לזקק ממנו חומרים פעילים שאינם ממכרים. בהתאם לכך רבים צורכים אותו כדיי למנוע ולמגר דלקות, כדיי להפחית חרדות ועוד. לצד זה, צמח הכורכום למשל נמצא כמסייע למערכת החיסונית ולמערכת העיכול וכך רבים נוטלים אותו, בהמלצת מטפלי נטורופתיה, כדיי להקל על הבעיות הללו.

הדבר המיוחד ביותר בשימוש בצמחים הללו היא כי בהתאם לתורתה של רפואה אלטרנטיבית, אנחנו מרפאים את הנפש והגוף כאחד, שהם עצמים בלתי ניתנים להפרדה. לכן, אם אתם מרגישים שיש לכם מחלות שהרפואה המוכרת לא מוצאת להן פתרון, ניתן בהחלט לפנות לרפואה אלטרנטיבית לאבחון וטיפול טבעיים יותר.

 

לסיכום

הרפואה הסינית מציעה לנו לא רק אבחון טבעי, אלא גם פתרון טבעי להרבה תופעות באמצעות צמחי המרפא. צמחי מרפא הם כמובן מן הטבע ויכולים לסייע לנו במניעת דלקות, שיקום פצעים, מיגור חרדות ולחצים, לצד מצבים נוספים שהרפואה המוכרת לא תמיד מצליחה לסייע בהם.

תוספי בריאות

 

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »