איך בונים אתר?

יותר ויותר עסקים מבינים היום שבניית אתר הוא אלמנט קריטי לפעילות העסקית. אבל מאיפה מתחילים? ואיזה סוג אתר בכלל כדאי להקים לעסק שלכם? אספנו במקום אחד כל מה שצריך לדעת.

 

מתחילים קודם כל מהמטרה

תהליך של בניית אתר אינטרנט מתחיל קודם כל מהמטרה שלשמה בונים אותו. האם המטרה שלכם היא מכירות? או אולי לייצר יותר מודעות כלפי המותג שלכם או בית העסק שלכם? כל אתר צריך להתחיל מהמטרה:

אתר תדמית – תורם להכרת העסק, מודעות כלפי העסק, איסוף לידים והגדלת קהל הלקוחות.

עמוד נחיתה – לרוב המטרה ממוקדת לאיסוף לידים או טלפון עם כמה מילים נוספות על בית העסק.

אתר פורטל (תוכן) – אתר שהרעיון בו הוא לתת כמה שיותר מידע לגולשים בנושאים ספציפיים או מגוונים. לרוב האתרים האלו עשירים בתוכן ומאפשרים למפרסמים לפרסם אצלם.

אתר איקומרס – או בשמותיו האחרים, חנות אינטרנטית, חנות אונליין או חנות וירטואלית, הוא בעצם אתר המאפשר מכירה של מוצרים ושליחתם לבית הלקוח באמצעות שליח.

מטרה

מה השלבים בהקמת אתר?

אז בגדול, לכל אתר יש שלבים שונים בהקמתו, בהתאם לסוג האתר. אבל, ישנם כמה שלבים בסיסיים אשר נדרשים כמעט בכל הקמת אתר:

 

שלב האפיון

השלב הראשון בכל תהליך של הקמת אתר ואפילו אפשר להגיד, של כל תהליך הקמה של מערכת כלשהי. בשלב הזה מחליטים מה יהיה בעמוד הבית של האתר, מה יהיה בעמודים הפנימיים, איך יראה מבנה האתר, איפה יהיה טופס הליד ובמילים אחרות, מחליטים על המתווה הכללי. על בסיס השלב הזה יגזר זמן העבודה והמחיר על בניית האתר.

 

שלב העיצוב והקופי

שלב העיצוב והקופי הוא אחד השלבים המשמעותיים, בעיקר כי הם אלו שיקבעו מה תהיה השפה של הומתג שלכם? האם השפה תהיה צעירה וקלילה, או שפה בוגרת ורצינית? האם העיצובים יכללו אנשים, או אולי רק איורים? בעצם השפה עיצובית והטקסטואלית היא זאת שתגדיר אתכם ואת האתר שלכם.

 

שלב הפיתוח

שלב הפיתוח הוא הלב הכי כיפי עבורכם (במידה ואתם לא מפתחים) כי בשלב הזה אתם יושבים רגל על רגל ומחכים לקבל לינק לאתר שלכם, מרגש לא? ברור שכן 😊

 

שלב הבדיקות QA

יאללה בשעה טובה הגענו לישורת האחרונה וזה הזמן לבדוק שהכל תקין: כל הכפתורים לחיצים ומפנים לעמודים הנכונים, טופס הליד מגיע עם כל הפרטים, ניתן לחייג ישירות מעמוד צור קשר או בקיצור, הכל עובד פיקס!

 

סיכום

מלא מידע היה לנו כאן, אז בואו נסכם! קודם כל ולפני הכל, בניית אתר אינטרנט מתחילה קודם כל מהמטרה שלשמה האתר נבנה. לכל אתר יש מטרה אחרת ולכן, צריך לבחור את האתר שהכי יתאים לכם ולצרכים שלכם. לאחר מכן, הגדרנו את השלבים השונים בהקמת אתר. חשוב לציין כי יתכנו שלבים נוספים בהתאם לסוג האתר שתבחרו. שיהיה בהצלחה!

אתר אינטרנט

אולי יעניין אותך גם

הי בוב
עסקים

החבר הכי טוב שלכם – הי בוב!

בעולם המתפתח במהירות של ניהול משאבי אנוש (HR), ארגונים מחפשים כל הזמן פתרונות חדשניים לייעל תהליכים, לשפר את חוויות העובדים ולהניב תוצאות חיוביות. הי בוב,

קרא עוד »
הכירו את טריפל סי!
עסקים

הכירו את טריפל סי!

אנשים פרטיים ובעלי עסקים מוצאים את עצמם לא פעם תרים אחר חברות מומלצות שיעניקו להם פתרונות מחשוב מתקדמים. עובדה זו התגלתה לנו ממש לאחרונה, כשמצאנו

קרא עוד »