איך בונים אתר שמכניס לקוחות?

ממש כמו שיש חנויות יותר מזמינות וכאלו שפחות, גם אתרי אינטרנט יכולית לתת חווית גלישה וחווית משתמש מדהימות, או לחלופין חוויה מאוד לא טובה שגם תמנע חזרה לאתר בעתיד. אז מה חשוב לקחת בחשבון כבר בשלב בניית האתר? אספנו לכם טיפים פרקטיים לבניית אתר שמכניס לקוחות.

 

לבחור את הפלטפורמה הנכונה

קיימות כמה וכמה פלטפורמות לבניית אתרים בשוק, כאשר הפופולריות ביותר בניהן שאתם בטח גם מכירים הן, וורדפרס ו-וויקס שנחשבות לפלטפורמות הטובות ביותר בתחום בניית אתרים לעסקים. כל פלטפורמה כזאת מהווה תשתית להקמת אתר שמשפיעה בהמשך גם על תחומים אחרים, כמו לדוגאמ SEO (קידום אתרים אורגני). וורדפרס לדוגמא, נחשבת פלטפורמה ידידותית במיוחד לקידום אתרים, גם כי מדובר על פלטפורמה מהירה, דבר שמאוד משפיע על דירוג האתר שלכם במנועי חיפוש שונים.

בניית אתרים לעסקים

מטא כותרת ומטא תיאור

מטא כותרת לאתר שלכם ומטא תיאור הם שני דברים קריטיים להצלחת האתר. תחשוב על זה ככה, שם האתר ותיאור האתר הוא הדבר הראשון שהלקוח שלכם נתקל בו. יתרה מזאת, על סמך שם האתר והתיאור שלו גוגל בעצם מאנדקסת את האתר שלכם ומתאימה אותו לחיפושים. בדיוק בגלל הסיבה הזאת, חשוב מאוד לתת את המידע הזה.

 

שימוש במומחה UI\UX

תחום ה-UI\UX נחשב לתחום חדש יחסית בעולם האתרים ונכנס לחיינו בעיקר בעשור האחרון. התחום הזה נולד מתוך הבנה שלקוח לא רק נכנס לאתר, אלא עובר חוויה שלמה בו וחשוב שהחוויה הזאת תהיה טובה וחיובית. כך בעצם נוצר, תחום מחקר שלם שבודק את התנהגות הגולש באתרים שונים ומנסה ללמוד מההתנהגות הזאת איך לעצב את האתר ולסדר את הממשקים בו.

חווית משתמש חשובה גם מבחינת הלקוח, הרי לקוח שעובר חוויה טובה באתר גם יקבל עליכם רושם ראשוני וגם ירצה לחזור אליו בעתיד. לעומת זאת, לקוח שעבר חוויה לא טובה לא ירכוש מכם את המוצר או השירות. בנוסף לגולש, חווית משתמש חשובה גם בהיבט מנועי החיפוש ודירוג האתר שלכם בתוכם. חווית משתמש היא אחד מהפרמטרים המשמעותיים המשפיעים על דירוג האתר ועל המיקום בתוצאות החיפוש. ככל שחווית הגולש באתר שלכם תהיה טובה יותר, ככה הדירוג שלכם ישתפר.

בניית אתרים לעסקים

הגדרת מטרות עסקיות

"הצלחה" היא אלמנט משתנה שבכל פעם נחשבת למשהו אחר, תלוי מה הגדרתם. אם לא תגדירו מטרות, אתם לא תדעו אם התוצאה שהגעתם אליה טובה או לא. כך לדוגמא, אם הבנצ'מרק הוא 200 אנשים בחודש ואם הגעתם ל-250 כנראה שהצלחתם במשימה שלכם.

 

סיכום

לסיכום, אתר אינטרנט הוא ממש כמו כל נכס אחר ועל מנת שיגיע לתוצאות, הוא צריך להיות מושקע, מזמין וידידותי למשתמש. על מנת לבנות אתר שמכניס לקוחות, נתנו 4 כללים חשובים שכדאי לדאוג להם עוד בשלב בניית האתר.

בניית אתרים לעסקים

אולי יעניין אותך גם