איזה מחלות יכולות לזכות בפטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה עשוי להישמע כמו דבר שאנשים רבים היו רוצים לקבל אותו. אין ספק שאדם שזכאי לקבל פטור ממס הכנסה, יכול ליהנות מעוד הכנסה של אלפי שקלים או יותר מכך בכל חודש. אם מסתכלים על העניין בטווח זמן שנתי, הכנסותיו של מקבל הפטור יהיו גבוהות מאוד ביחס למה שהוא הצליח להרוויח לפני הפטור.

עם זאת, במדינת ישראל, קבלת הפטור היא דבר אפשרי אך רק במצבים רפואיים חמורים במיוחד שאיש אינו מייחל להם. אלו המחלות שיכולות, בין היתר, לזכות בפטור ממס הכנסה.

 

לקבל פטור ממס הכנסה

לקבל פטור ממס ההכנסה זה אולי נשמע כמו חלום של הרבה אזרחים עובדים, בין אם מדובר בשכירים או עצמאים, גברים או נשים, אך כדי להיות זכאי לפטור כזה אתם צריכים להיות במצב גופני קשה במיוחד. ישנן מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה, אך לא מדובר על מחלות פשוטות, כמו שפעת או צינון, אלא על מחלות כרוניות שמסיבות נזקים חמורים במיוחד למבקש הפטור.

מס הכנסה

שקלול המחלה ביחד עם המצב הגופני

חשוב להבין קודם כל שאדם בעל אחת מהמחלות שנציין בהמשך המאמר, לא יכול לקבל פטור באופן אוטומטי. קבלת הפטור רלוונטית רק למי שהמחלה בה הוא חולה גורמת לו להיות נכה. ישנן מחלות כרוניות שמגיעות למצבים חמורים כל כך, עד כדי כך שהן מסיבות נכות קבועה לחולה. נכות בגובה של 90% עקב המחלות המדוברות, היא זו שמקנה פטור ממס הכנסה.

 

מחלת הסרטן

מחלת הסרטן יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות ובאזורים שונים בגוף האדם. בריאות, בדם, בעור ואיברים ומערכות נוספים, סרטן חמור עשוי לגרום למצב בו החולה יהיה בעל אחוזי נכות גבוהים במיוחד, שיאפשרו לו לקבל פטור ממס הכנסה.

 

סוכרת

אולי מחלת הסוכרת יכולה להפתיע אתכם כאשר מדובר על פטור ממס הכנסה, מכיוון שישנם חולי סוכרת רבים שמתפקדים, אך לא תמיד כך הדבר. חולי סוכרת שסובלים מהחמרה שמובילה לנכות, כמו כף רגל סוכרתית, יכולים להיות זכאים לפטור זה.

סוכרת

שבץ מוחי

שבץ מוחי הוא אירוע חירום רפואי, בו כלי הדם שמובילים את הדם אל מוח האדם עוברים חסימה מלאה או חלקית. אדם שלוקה בשבץ יכול למצוא את עצמו סובל מנזקים קבועים להמשך חייו, נזקים שיכולים להותיר אותו בנכות משמעותית.

 

פריצת דיסק

אדם שיש לו פריצה דיסק, הוא מי שנפגע בעמוד השדרה שלו באחד הדיסקים, כתוצאה מעומסים שונים שמופעלים עליו. פריצת דיסק עשויה להיות כל כך חמורה, עד כדי כך שייקבעו לסובל ממנה 90% נכות ומעלה.

 

אי ספיקת כליות

ישנם איברים רבים שיכולים להגיע למצב של אי ספיקה. בפשטות, אי ספיקה היא מצב בו האיבר כבר לא מצליח לתפקד אל מול העומסים השונים שיש עליו. אי ספיקת כליות יכולה להוביל לנכות חמורה במיוחד.

פְּטוֹר

אולי יעניין אותך גם

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!
בריאות

6 עובדות שלא הכרתם על אוזמפיק!

קיימת תרופה פופולארית להרזיה שנרכשת בשנים האחרונות. עם התקופה הזו של עמידות וגיוס נתונים, חשיבותה של תרופה זו במאבק בהשמנה ובשמירה על משקל תוכל להתבטא

קרא עוד »